Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyukám nem akar venni mikrot....

Anyukám nem akar venni mikrot. Jogos a félelme? Tényleg nagyon ártalmas/mérgező?

Figyelt kérdés

Kértem anyukámat, hogy vegyünk egy mikrohullámú sütőt, mert könnyebb az ételt/italt felmelegíteni benne + szeretnék csinálni mikrós bögrés sütit.

Erre teljesen felháborodottan azt mondta, hogy kizárt dolog, tudod milyen káros? Rákot okoz, bemérgezi a mikrosugarakkal a kaját stb.

Ez tényleg igaz? De akkor miért van mindenkinél, akit ismerek? Semmi bajuk tőle/vele, szeretik, hogy van, mert megkönnyíti a dolgokat.

Ha meg nem káros, akkor hogyan vegyem rá, hogy karácsonyra vegyünk a családnak egy mikrot?


Köszi előre is a válaszokat.



2017. okt. 15. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Igaza van anyukádnak. A gyíkemberek terjesztik, hogy nem ártalmas, és sajnos sokan elhiszik.
2017. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza, és ha azt nézem, mennyivel több energia megmelegíteni egy tányérnyi ebédet, mint mikróval, máris megéri.
2017. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
A hús meg a tej fogyasztása 50-60%-al növelik a rák esélyét, az nem zavarja pl. anyukádat?
2017. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád butaságokat beszél, de ha ez a meggyözödése akkor nem lesz mikrotok.
2017. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

A mikrosugarak mérgeznek?

Ez amolyan úgynevezett urban legend, amit minden újdonságról eleinte terjesztenek.

Mutasd meg anyukádnak a Wiki által írt cikket, amelyben világosan elmagyarázzák, hogy "A mikrosütőből kivett étel nem „sugároz”, a mikrohullámok nem maradnak benne az ételben."

Ha a rákkeltés igaz lenne, én már régen halott lennék, mert az elsők között voltunk, akik megvették.

És naponta használom, többször is.

Nem csodálom, hogy szeretnél egyet te is, rendkívül praktikus. És rengeteg egyéb munkát megspórol vele az ember.

2017. okt. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszi a válaszokat. Minden rokonnál, ismerősnél van mikro és mindig el is mondja, hogy 'tudjátok milyen káros?!'. De eddig senkit nem ölt/betegített meg, tudtommal..

Nem tudok megcsinálni egy gyors mikrós sütit, kaja melegítéskor ott kell sz@r@kodni a kislábossal, oda ne égjen stb. Melegszendót is ilyen régi melegítős izébizével csinálunk, aminek kell legalább 10 perc, mire egyáltalán felmelexik.

Meg reggel ha tejet melegítek külön ki kell mérnem a csészébe, aztán bele a kislábosba, megmelegíteni, aztán vissza a pohárba. És már olyan jó lenne, ha lenne, de áh. Nem tudom, mivel győzhetném meg.

Vmi oldalt esetleg tudnátok, ahol leírják, hogy ez egy tévhit?

2017. okt. 15. 20:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád téved, nem mérgező. Az azért kicsit vicces hogy csak a süti miatt akarsz mikrót. Azt sütőben is lehet csinálni.


Amúgy ezt mutsad meg anyudnak, inkább innen tájékozódjon, mint mondjuk egy NLcafé féle oldalról. [link]

2017. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Melegszendót is ilyen régi melegítős izébizével csinálunk


ó, az viszont abban a legjobb :)

2017. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem csak a süti miatt, leírtam.

De amúgy köszi a linket.


Persze, jó az a melegítős cucc, csak nagyon lassú. Rokonnál mikroba ugyanolyan lesz, sokkal hamarabb.

2017. okt. 15. 21:24
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Vegyétek meg anyud nélkül és ha neki nem tetszik ne használja.

Amúgy én ilyet vettem,


[link]


Mikrót nem sokat használok, de egy rántott húst hogy melegítettek meg? Rizst? Sült krumplit?

2017. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!