Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha holnap délután szeretnék...

Ha holnap délután szeretnék húst készíteni, akkor mikor vegyem ki a fagyasztóból?

Figyelt kérdés
Illetve jó e ha lefekvés előtt a fagyasztóból először a hűtőbe rakom?
2017. nov. 14. 02:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha masnap delutan akarok fozni valami hust a fagyasztobol, akkor elotte valo este, lefekves elott egy tanyerra teszem (ugy ahogy van, becsomagolva), es beteszem a rendes huto egyik polcara. Masnap kb del korul kiveszem a hutobol es kb 3 orakor tudom szeletelni stb. Vagy 3-kor veszem ki a hitobol es 5 korul kezdem a fozest.

Ez csak a husokra vonatkozik, de termeszetesen a husnal szamit az is, hogy milyen vastag a csomag. En ugy teszem be a husokat a fagyiba, ahogy fozni szeretnem majd: a porkoltnek valot felkockazva, stb. Igy konnyebb.

Zoldsegeket a fagyasztobol csak akkor veszem ki, amikor mar a labasba tennem (szinten felig feldolgozva fagyasztom le)


Arra viszont nagyon figyelj, hogy amit egyszer kiolvasztottal, azt nem szabad visszafagyasztani.

2017. nov. 14. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt olvastam,ha hűtőbe rakom onnantól 24 óra mire kienged.


Ezért akartam tudni,ha most lefekvés előtt kint hagyom,akkor 8-10 óra alatt nem romlik e meg.

2017. nov. 14. 05:08
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Kérdésed nem felel meg a "szükséges és elégséges" feltételnek.

Azt, hogy mennyi idő alatt enged ki a fagy, befolyásolja, milyen mennyiségű és mekkora a csomag.

Ha kiveszed a "mély"-ből és a "normál" részébe teszed hűtődnek, nemhogy 8-10 ra alatt nem romlik mag, hanem 24 óra alatt sem.

2017. nov. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen, jó, ahogy gondolod. Előző este kiveszed, beteszed normál hűtőbe, másnap dolgozhatsz vele.
2017. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A 8-10 órát nem a hűtőbe rakással értettem,hanem szobahőmérsékleten hagyva.


Mivel hamarabb szerettem volna megcsinálni,mint 24 óra,ezért nem raktam be este a hőtőbe.


Erre kérdeztem,hogy szobahősmérsékletre kirakva kb hány óráig szabad hagyni kint.


1-1,5 kg csirkemellről lenne szó.

2017. nov. 14. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
8-10 órát kint maradhat nyugodtan, semmi baja nem lesz.
2017. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Annyit kérdeznék még,hogy a csomagolásból ki szoktátok e venni a húst,amíg olvad,vagy csak amikor már kezditek megmosni,elkészíteni?
2017. nov. 14. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, leveszem róla "fagyós" csomagolást, de beleteszem egy tiszta zacskóba, hogy légmentesen engedjen ki.
2017. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2017. nov. 14. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!