Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kéne valami jól bevált mézes...

Kéne valami jól bevált mézes kalács recept, kinek melyik volt eddig a legjobb?

Figyelt kérdés
Valahogy sosem sikerül olyan jól a mézeskalácsom mint ahogy másoknak,akár milyen receptet próbálok egyik sem olyan finom..

2017. dec. 10. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Google: csirri mézese

Én egy fórumban találkoztam vele először, akkor már 10 éve kerestem az igazit.

Nem macera, este összedobod (csak össze kell keverni, semmi fakszni), feldobod a hűtő tetejére aztán sütöd, ha van időd másnap.

Múltkor belinkeltem az oldalt, erre valami hülye belémkötött, hogy az nemfórum, hanem reklámozok egy oldalt (mert a mézest készítő oldalán van a recept...)

2017. dec. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

25 dkg méz gőzön melegítve, bele 10 deka vaj, 5 dkg porcukor, elkeverni, gőzről levenni, majd bele 1 egész tojás és 2 tojás sárgája, 1/2 kk szódabikarbóna, 1/2 sütőpor, 2 púpos kávéskanál mézes fűszer, kis só, 50 deka liszt, összegyúrni és hűtőben pihentetni 1-2 órát. Utána fél centisre nyújtani, rá felvert tojás, mandula.

Sűtőpapírral bélelt tepsiben, egymástól távol, közepes lángon sütni világos barnára. Hamar megég, akkor már kemény lesz.

Ha világosra sütöd, akkor azonnal ehető és nem keményedik meg. Nagyon finom, én minden évben ezt csinálom meg.

2017. dec. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ma biztosan elkészítek egyet :D
2017. dec. 10. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!