Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok születésnapi ebéd...

Ajánlanátok születésnapi ebéd ötletet?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz a születésnapom. Csak a szüleim és nagyszüleim lesznek vendégek, valamint úgy tervezem, hogy bemutatom itthon a barátomat. Ehhez az eseményhez keresek nem túl bonyolult, de ünnepi ebéd ötletet. A párom szeret enni, szeretnék a kedvében járni. De nem nagyon van gyakorlatom a konyhában. Mit ajánlanátok?
2018. jan. 6. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Egész biztos, hogy most valami olyasmit készítenék, amit nem fogod elrontani. Oltári nagy leégés lenne, ha valami rosszul alakulna.


Persze, azt írod, hogy nemsokára. Esetleg addig még be is gyakorolhatsz valami újat. De azt neked kellene eldöntened, hogy milyen kaja elkészítésében segítsünk.

2018. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
levest nem szeretnék. Inkább salátát valamilyen hússal, mondjuk fasírt vagy rántott hús. De nem tudom, nem lesz e nagyon hétköznapi. A fő fogásra igazán nincs semmi ötletem.
2018. jan. 6. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Hát nem tudom melyik férfi szereti a salátát. ...

Csinálj husroladot leveles tésztában. Beizesited a húst fasirtnak, kiterited, befeded sonka szeletekkel, arra teszel párolt gombát es/vagy reszelt sajtot. Feltekered, megformazod, majd bele tekerd leveles tésztába és megsutod

2018. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

"Hát nem tudom melyik férfi szereti a salátát. ... "


A férjem is meg a két (felnött) fiam is imádja a salátákat, ha egy nap nincs valamilyen, akkor nem is érzik jól magukat.


A kérdésre: Ha fasirtot formában (kuglófforma, özgerinc, muffinforma) sütöd, esetleg fött tojassal töltve, az nem bonyolult és mutatós is.

2018. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Csülök Pékné módra. Egy nagy tepsiben elfér a hús is a köret is, nagyon finom, jól néz ki, csak valami salátát kell mellé adnod. Csalamádé, cékla, csemegeuborka,, ecetes csípős almapaprika... hasonlók.

Sok recept van a neten, de szívesen leírom, én hogyan készítem, ha érdekel.(én füstöltből készítem, amit előfőzök, de van néhány apróság, ami még segíthet )

Bőven elég 6 főre, nem kell elé leves, esetleg utána valami desszert, valami könnyű bor mindenkinek jóleshet.

2018. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Óh, a fasírt nagyszerű ötlet, ahogy kedves válaszolótársam is írta, remekül lehet formázni, gusztusosan tálalni, és sokféle , akár önálló saláta is passzol hozzá. Gondolok a majonézesekre, de frissekből is nagyszerűeket lehet összeállítani.

Nekem is eszembe jutott egy fasírtos recept,aminek a lánykori neve karfiolkupola. A lényege az, hogy egy szép karfiolfejet pár percig előfőzünk, bevonjuk a szokásos kedvenc, ízletes fasírthúsunkkal, majd baconba burkolva pirosra sütjük. Ehhez is passzol sokféle saláta, de egy vajas krumplipürével, vagy vajas petrezselymes krumplival már igazán laktató.

A mennyiségekre és az elkészítésére visszatérek, ha gondolod.

2018. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Húsgolyócskák salátaágyon?
2018. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Már megint taroltak a lepontozók, persze egy épkézláb válasz nem jött tőlük. Arra alkalmatlanok.
2018. jan. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Husit nem muszáj rántanod, serpenyőben is megcsinálhatod minimális olajjal, csak fűszerezd be a felvágott darabokat. Mondjuk egy krumplipürét nehét mellé elrontani, de majonézes krumplisaláta is nagyon finom lehet. Valami tésztaféle? Spagetti? Esetleg ha akarsz desszertet akkor keress valami kevert sütit, azokat csak össze kell keverni és megsütni, nehéz elrontani, de egynek jók :)
2018. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező még csak válaszra sem méltatja az ajánlatokat- amit ő kért- máskor még ennyi válaszra számíthat.

Tudni illik, hogy mi illik...

2018. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!