Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Eljegyzés, vegetáriánus...

Eljegyzés, vegetáriánus vendégek is?

Figyelt kérdés

Eljegyzési ünnepségre készülünk, hidegtálas fogadással. A vendéket egy része vegetáriánus (csak húst - ,eg szójatermékeket - nem esznek, tejtermék, tojás lehetséges) és nekik keresnék olyan hidegtál-ötleteket, amik hasonlóan dekoratítvak is, mint a megsyokott húsos variációk. Amiket eddig találtam, ahok különféle zödlségkrémek meg hasonlók, amik ugyan ízre jók, de eléggé "maszat" kinézetük van, azaz nagyon nem szépek optikára.

Mivel két egymás melletti részen lesznek (svédasztal-szerüen) tálalva, a vegerátiánis részlegnek is valami látványos és változatos ötleteket keresek.

A receptek lehetnek nyugodtan kicsit komplikáltabbak is, a lényeg, hogy ne csak jó, hanem szép és szines is legyen a végén az összeállítás.


Minden segítö választ nagyon köszönök elöre is!



2018. jan. 30. 11:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tippet, sokat segítettetek!
2018. jan. 30. 18:03
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Azért érdekes egyes emberek pontozási kultúrája. Ez a lepontozókkal szembeni másik véglet, hogy - néhány pont előnyért- képes a kérdésben feltett körülményekkel és igényekkel szögegyenes válaszokat idezúdító (bár lehet, hogy jóindulatú, de a szövegértése erősen kifogásolható ), azokat is sietősen felpontozta.

A kérdésre, persze én is csak vázolni tudok pár ötletet.

Nagyon finom és gusztusos sajt tekercseket lehet készíteni, ugyanúgy tojástekercseket. ahol sonkát írnak, lehet kétféleképpen készíteni, az egyik feléből elhagyni, és valami mással, pl leforrázott, kihűtött spenótlevelekkel, más zöldségekkel pótolni. csodaszép mozzarellás tálakat lehet készíteni, paradicsommal, bazsalikomlevelekkel díszítve, vagy minimozzarella, koktélparadicsom és egy szem olajbogyó kis szendvicsdárdákkal átszúrva.

Saját receptem a vadászkenyér, amiben van ugy némi sonka, de ez is az alkalomhoz kapcsolódva felezhető, és egyik részéből elhagyható a sonka és pl csemegekukoricával helyettesíthető. A teljes receptet esetleg privátban elküldöm, ha érdekli a kérdezőt, mert sajnos feltettem anno a netre egy receptes oldalra, és onnét néhány blogger a sajátjaként jelentette meg.1-2 dolgot változtattak rajta, de az eredetit csak én tudom igazából.

nagyom finom és önálló fogásként is megállja a helyét pl a svéd gombasaláta. Nagyon szépen szervírozható salátaágyon.

Ha zöldség és tojáskrémek szervírozására is van jó megoldás, amennyiben tudsz sós kosárkát sütni, vagy esetleg valahol venni. (Metróban kapható 50 db-os kiszerelésben )csillagcsőves habzsákból csodásan meg lehet tölteni bármilyen krémes alapanyaggal.

ha esetleg a hal, mint alapanyag, még belefér a vegetáriánus étrendbe, abból is tudok nagyon szép szendvicseket ajánlani, vagy halkrémnek elkészíteni.

Kaptam egy nagyon jó káposztás, réteges pogácsa receptet, kínálónak mindenkinek ajánlanám.

2018. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

ma 18:17-es: nagyon köszönöm a te tippjeidet is, a káposztás pogácsa receptet szivesen fogadnám, a hal sem esznek, szóval az kiesik.


Ami meg a FELpontozást illeti, mivel minden válaszoló megpróbált segíteni, ezért adtam nekik zöldet - márcsak azért is, mert ha elökerüla LEPONTOZÓ részleg, azt elöre ellemsúlyozzam, és ugyan nem minden válasz felel meg teljesen a kérdésben feltett feltételeknek, de ök is hasznos válaszokat adtak, mert azokat is fel tudom máskor használni és vették a fáradtságot a válaszokra. Remélem, nem veszed rossz néven :) .

2018. jan. 30. 20:46
 14/20 A kérdező kommentje:
ma 18:17-es Bocs, természetesen a Vadászkenyér receptje is érdekel, megköszönném, ha elküldenéd!
2018. jan. 30. 20:48
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Írom a káposztás pogácsa receptjét.

Lereszelünk 50 dkg fehér káposztát, és fél órára besózzuk, majd kinyomkodjuk.2 ek.olajon egy teáskanál cukorral, kevergetve szép barnára pirítjuk. Ízlés szerint (lehet erősebben is ) megborsozzuk, majd kihűtjük.

25 dkg réteslisztet összemorzsolunk 10 dkg rámával, egy kevés tejben felfuttatott 2 dkg élesztővel, 1 tojás sárgájával, kevés sóval(beszámítva, hogy a káposzta már sós ) és annyi tejföllel, hogy rugalmas tésztát kapjunk. Langyos helyen duplájára kelesztjük.Utána ujjnyi vastagra nyújtjuk, rákenjük a pirított káposztát, és összehajtogatjuk, majd ismét kinyújtjuk. Ezt a műveletet háromszor-négyszer megismételjük. (nem kell pihentetni közben).

Legvégül 2 cm magasra nyújtjuk, berácsozzuk a tetejét és közepes pogácsákat szaggatunk belőle.

A megmaradt tojásfehérjével, vagy egy kevés pirospaprikával elkevert tejjel lekenjük.

Még 10 percig kelesztjük a tepsiben, majd forró sütőben szép pirosra sütjük.

Mivel eléggé régi a recept, nem ír hőfokot, én 180 -200 fokon sütöttem kb 25 percig.

Nagyon finom, napokig friss ízű vendégváró pogácsa.

A vadászt is írom nemsokára.

2018. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi a receptet és ha lesz idöd, várom a másikat is.


Nem tudom, ki az, aki lepontozgat, de örülnék, ha máshol élné ki magát, mert nekem hasznosak a válaszok.

Egyúttal elnézést kérek mindenkitöl a lepontozó miatt.

2018. jan. 31. 21:51
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát egy nappal megcsúszva, de ideértem a vadászkenyér leírásához is.

Jó pár évvel ezelőtt még lehetett kapni 70 dekás karcsú Erzsébeti kenyeret,a hozzávalók 2 ilyen kenyérre vonakoznak,de sajnos azok eltűntek. De mostanában láttam 35 dekás kis vekniket is, amiből akkor 4 db kell.Bagettből soha nem csináltam, mert ehhez kell a kenyér megsült héja, íze és tartása miatt is.

Ezt azért írtam, hogy legyen mihez tartani, hol milyen kenyérféleséghez lehet jutni.

Az eredetit írom, aztán be lehet helyettesíteni.

A két erzsébeti kenyeret kereszben fébevágtam, a végeit is levágtam. Így lett 4 db egyenes darab. Éles késsel úgy vágtam ki a belsejét, hogy a héj mellett kb 1 cm kenyérbél is maradjon. (a kenyérbelet el lehet használni fasírtba, vagy morzsának kiszárítani )

Töltelék: 25 deka friss tehéntúró, 10 deka érett juhtúró, vagy egy 125 gr-os Brindza, 10 deka puha vaj.15 deka sovány füstölt főtt sonka apróra vágva . (korábban jeleztem, hogy eredendően sonka is van benne, de el lehet hagyni és pl pár evőkanál lecsepegtetett csemege kukoricával helyettesíteni )1-1 db színes kaliforniai paprika kis kockákra vágva. (Trikolor)egy ek. színes vagy fehérbors durvára őrölve, és kb 10-12 szem borókabogyó szintén durvára darálva, vagy összetörve.

Itt megjegyzem, hogy a borókát csak akkor tegyük bele, ha az ízét úgy is szeretjük, ha ráharapunk.

Nagyon ízlés kérdése, de én még ahova készítettem ilyen finomságot , mindig tettem bele és nem volt fanyalgás tőle.

Szóval a túrókat áttörjük, kikeverjük a puha vajjal és összekeverjük az egyebekkel. Sót annyit, amennyit íz ízlésünk elbír, mert az összetevők között is van sós ízű.

legvégül belekeverünk egy csokor frissenvágott petrezselyemzöldet is.

A kenyereket egy deszkára állítjuk és megtöltjük a masszával, kissé ütögetve, hogy tömörödjön.

Ha minddel végeztünk, egyenként szorosan dupla folpackba csomagoljuk és egy éjszakán át a hűtőben tartjuk.

Másnap tálalás előtt nagyon éles késsel kb ujjnyi szeletekre vágjuk és valamilyen leszárított zöldsalátával kirakott tálcára helyezzük.Még annyit, ha csemegekukorica kerül bele, a sárga paprika elhagyható, a zöld és a piros legyen kicsit több.

Rendkívül mutatós és finom hidegtálat kapunk.


Sokszor írtam már a zöldborsótortát is, ha nem ismernéd előkeresem és szívesen leírom.Svédasztalon nagyon megállja a helyét.

üdv:)

2018. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a receptet, és ha lesz idöd, a zöldborsótortáénak is örülnék!

Meg ha esetleg van még pár hasonló más recepted, azoknak is.


Köszi mégegyszer!

2018. febr. 1. 22:27
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia, ideértem a zöldborsótorta receptjével is :)

Hozzávalók: 40 dkg zsenge zöldborsó, természetesen most fagyasztott.4 tojés, 4 ek. tej, 4 ek. melegvíz, 8 csapott ek. finomliszt, 4 ek. olaj, 1 kisebb fej vöröshagyma finomra reszelve, egy mokkáskanál só, ugyanennyi őröltbors, 1 teáskanál sütőpor, egy kisebb csokor vágott petrezselyem, a tetejére kb 10 dkg reszeltsajt.

A lisztet elkeverjük a sütőporral. a tojásokat habosra keverjük, hozzáadjuk a tejet, az olajat, a vizet, majd apránként a lisztet. Kézi habverővel simára dolgozzuk.

belekeverjük a zsenge borsót, a hagymát,és fűszereket is.

Egy kisebb kapcsos tortaformát (kb 22 cm-es) vajjal kikenünk és finom zsemlemorzsával meghintünk.

beleöntjük a masszát, és előmelegített kb 180 fokos sütőben kb 25-30 percig sütjük. (tűpróba ! )

Még tűzforrón rászórjuk a reszeltsajtot, és annyi időre toljuk vissza a sütőbe, míg a sajt szépen ráolvad.

Ha megsült rászórjuk a finomra vágott petrezselymet.

Kipattintjuk a formából és tálra csúsztatjuk. Cikkekre vágva tálaljuk.

Melegen, hidegen is kitűnő . A recept 4 főre szól.

Nem bonyolult, nem drága húsmentes finomság.

2018. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, igen izgalmasnak tünik így olvasva is.


Tényleg sokat segítettél a receptjeiddel, nagyon hálás vagyok érte!

2018. febr. 2. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!