Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Saláta föételként- "vészhelyze...

Saláta föételként- "vészhelyzet" miatt?

Figyelt kérdés

Olyan saláta recepteket keresek, amik föételként ehetöek - azaz csak az az ebéd vagy vacsora, mivel hosszabb ideig nincs lehetöségem fözni (sem fözölap, sem konyha nem áll rendelkezésre), és rendelni vagy hasonló sem jöhet szóba.


Két felnött étkezését kellene így megoldani, alapanyagokként a minden hol kapható, közönséges élelmiszerek jöhetnek csak szóba, ritkább, különlegesebb vagy drága valamik nem.


Nagyon kérek minden kedves válaszolót, hogy kizárólag recepteket adjanak, tippek (mindenféle zöldségböl lehet, megnézed, mi van a boltban, vagy hasonló) nem segítenek, csak vagy beírt, vagy belinkelt receptek.


Elöre is köszönöm mindenkinek, aki veszi a fáradtságot és segít.



2018. febr. 5. 10:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
10%
Persze, utolsó. Akkor te edd meg nyugodtan melegítés nélkül, mert úgyis főtt
2018. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Kérek mindenkit, ne vesszetek össze és továbbra is csak salátarecepteket várok.


Az egyéb ötletek most nem aktuálisak, mivel azzal nincs gond, csak saláta az, ami érdekel.


Köszi mindenkinek!

2018. febr. 5. 13:56
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

Csak pár tipp, amiből nyersen is lehet salátát készíteni.

Cékla, édesburgonya, sárgarépa, sütőtök, káposztafélék.

Ezek felaprítva, valamilyen finom sajt társaságában,csemegehagymával és borssal fűszerezve, esetleg majonézzel, zsíros joghurttal leöntve

egész finom és laktató salátát alkothatnak együtt.

önmagukban vagy egymással kombinálva is finomak, az édeskés hatást nagyon jól ki lehet egyensúlyozni sós pl Feta jellegű, vagy kékpenészes sajtokkal.

1-1 alkalommal egy jó adag gyümölcssaláta is szóba jöhet, minden kapható idénygyümölcsből, kis mazsolával, dióval esetleg ez is egy jóféle zsíros joghurttal leöntve laktató is lehet.

2018. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%

Még eszembe jutott a csemege kukorica. Én spec legtöbbször fagyosat veszek, de ezt a fajtát nem kell főzni, de azért idő kell hozzá, hogy ehetőre kiengedjen.

Ezért" vészhelyzetre" mindig van itthon konzerv is.

Ez is lehet egy jó saláta alap, lehet hozzátenni plusz zöldségeket (pl kaliforniai paprikával, lilahagymával nagyon finom ), de lehet akár majonézesen, joghurtosan is

készíteni.

A kukorica laktató és tápláló is.

2018. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
48%
Google
2018. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%

#11: egy pár ezren meg is eszik, én is többek között, ha nincs kedvem melegítgetni.

Kapaszkodj, de például a húst sem kell megmosni.

2018. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
52%
Nekem majdnem 3 hónapig nem volt sütőm. Sok fèle konzerv van, de ha azokat nem szerted: virsli,párizsi, tojás, hèjában sült krumplit lehet mikróban is csinálni. Szintèn mikrós kaja: fagyasztott pizza, de ha ügyes vagy házi is lehet, csak vèkony tèsztával kell csinálni(sütèsi idő nekem kb 7 perc volt). Ha van melegszendvics sütőd adott a melegszendvics, illetve ha csinálsz kemènyebb tèsztát azt is megtudod benne sütni( èn töltelèket is raktam bele, olyasmi lett, mint egy pèksüti), ès persze jöhet a jó öreg tasakos leves is.
2018. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Utolsó: mikró sincs, szóval nem megoldás.


TÖbbek közt ezért is kértem kimondottan salátarecepteket

2018. febr. 5. 21:03
 19/27 anonim ***** válasza:
76%
bőven nem csak csak a saláta létezik, amit nem kell megfőzni, nagyon sok féle dolog van még. pl csinálhatsz szendvicseket végtelen variációban, sima sonkával, sajttal, zöldségekkel, tonhallal. készíthetsz guacamolét, humuszt, babkrémet, mindenféle krémet, hogy izgalmasabbak legyenek a szendvicsek. ha van botmixered, lehet csinálni gazpachot. lehet venni boltban pitát, tortilla lapot, abba is beletölthetsz akármit, abba is mehet tonhal, zöldségek,joghurtszósz, csípős paradicsomos szósz, abba is mehet guacamole. én csináltam már kukoricás-babos tortillát is, tényleg akármi jó bele, ami csak eszedbe jut, a variáció végtelen. desszertnek is van nagyon sok torta, amit csak egy hideg helyre kell tenni dermedni, és kész. vagy ilyen alap dolgok, hogy kókuszgolyó, keksz szalámi.
2018. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

vagy még esetleg reggelinek: zabkása gyümölcsökkel, magokkal, asztalt gyümölcsökkel (nem kell főzni, ha este beáztatod másnap reggelre elkészül)

de amúgy saláta: nekem a tonhalsaláta az egyik kedvencem, de a különböző gyümölcsökkel megspékelt salátákat is imádom, pl a legjobb kombináció: rukkola, koktélparadicsom, körte, ananász balzsamecettel leöntve. de amúgy én csak simán összedobálok mindent általában, ami van. pl bab és a konzervcsicseriborsó a salátába is nagyon jó.

2018. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!