Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paprikáscsirkét milyen egészsé...

Paprikáscsirkét milyen egészséges korettel lehet tálalni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Bulgur, barna rizs, nokedli zabpehely lisztből, köleskása.
2018. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Sima nokedli + uborka saláta

Teljesen egészséges.

2018. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Sokféle zöldség és savanyúság megy hozzá. De hogy kinek mi az egészséges, ugye... Ebben sosem fognak megegyezni az emberek. Nekem alapvetően nincs bajom a gabonákkal és a krumplival sem, pedig nem alapfokon vagyok egészségtudatos. De van, aki kerüli őket.

A galuska a tradicionális köret, ami jól megy hozzá, de nekem akkor is kell hozzá zöldség (s valószínűleg inkább azzal enném).

2018. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Konkrétan milyen zöldségre gondoltál? Ha holnap meg kéne csinálni, mit raknál bele?
2018. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Készíts zablisztből nokedlit!

A paprikás csirkéhez a nokedli való, a zabliszt meg egészségesebb mint a búzaliszt. Igaz, hogy szürke lesz a galuska, de ettől még meg lehet enni.

Uborkából, hagymából, paprikából, paradicsomból készíts mellé salátát!

2018. jún. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hagyományosan a nokedli megy hozzá, amit persze ma már nem feltétlenül kell fehér lisztből kavarni! És a kovászos uborka is nagyon jó mellé, amennyiben nem a csirke nem tejfölös! Persze lehet hogy másoknál a tejföl és a kovászos uborka jó együtt. Ízlés dolga, nálam nem!
2018. jún. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Durumnokedli.
2018. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

A zablisztes galuska meglepően jó, már én is csináltam. Azért a gluténmentes lisztkeverékemmel (zab, barnarizs, köles, tápióka) még jobb, de én alapvetően utálom a zab ízét, csak tojás jelenlétében ez átfordul valamiért. Úgyhogy egy zabimádónak lehet, hogy még ízletesebb a zabgaluska, mint nekem.


Mondjuk nekem nem sokat jelent, hogy milyen gabona van a galuskában, így is, úgy is, szénhidrátbomba, ami nekem nem egészséges (kis mennyiségben persze belefér), de a gluténmentesség sokaknak előny. A zab rosttartalma és fehérjetartalma is vonzóbb a búzáénál, de csak ettől még nem feltétlenül egészségesebb az étrend, hisz a szükséges rostot és fehérjét simán be lehet vinni másból, sőt, el is lehet velük szállni.

2018. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
tk. tészta vagy éppen kukoricalisztes tészta, vagy bioboltokban kapható pl. vöröslencséből készült tészta is. Emellett hajdina, árpa, vagy éppen köles, kuszkusz, bulgur, quinoa, barna rizs is kiváló mellé.
2018. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
76%-os, neked nem lehet nehéz összedobni egy szakdolgozatot :D
2018. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!