Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vaj helyett mit használjak?

Vaj helyett mit használjak?

Figyelt kérdés

Brownie-t csinálok. A recept 250 gramm vajat ír, de nincs itthon. Mit lehet helyette beletenni?

Ahogy a hűtőbe néztem csak teavajat találtam... de az valahogy nagyon bizarr dolognak tűnik :D vagy jó az?



2018. jún. 22. 21:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
63%
ma 21:43-as: a teavajban a tea elötag a legjobb minöséget jelentette eredetileg, ugyanis a tea igen drága volt, és ezért a teához, mint étkezéshez csak a legjobb minöségü élelmiszereket használták, ezért lett ezek jelzöje a tea szó.
2018. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Háát, eddig sütésnél itthon ha vajat írt a recept mindig ezt a kocka margarint tettük bele, teavajat csak kenyérre kentük... Ezért tűnt nekem furcsának azt beletenni. :D

Köszi a segítséget! :)

2018. jún. 22. 22:11
 13/32 anonim ***** válasza:
57%

22:11 es

[link]

szerintem nekem van igazam

2018. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
89%
A kocka margarin az nem vaj hanem margarin! A kettő nem ugyanaz
2018. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%
Uramatyám! Hány éves vagy te, kérdező? Vagy ez a vicc kategória?
2018. jún. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%

A teavaj a magas minőségű vajat jelenti. Finomabb, selymesebb, mint a simán csak vajnak nevezett vaj. A cukrászok általában az utóbbit használják, de nem azért, mert azt kell, hanem mert olcsóbb, és a paraszt úgysem érzi a különbséget, pláne a TESCO-ban vett szarokon.


Nem vagy valami gyakorlott kondértündér, mi? Semmi baj, majd belejössz. Amikor én tanultam főzni, vagy egy évig több szenet termeletem, mint a Donyec-medence.

2018. jún. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%
A teavaj vaj. A margarin nem vaj. Néha el is gondolkodom, amikor receptben az van, hogy vaj vagy margarin... Más ízű lesz az eredmény, akkor is, ha rendes, zsíros a margarin s nem is a legrosszabb ízű.
2018. jún. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
73%
#17: A magyarok jelentős része hiszi azt, hogy a margarin azonos a vajjal. Gyakran még élelmiszerbolti eladók sem tudják, hogy nem. Többször előfordult már velem, hogy vajat kértem, és kitették elém a margarint. Mikor mondtam, hogy nem ezt kértem, hanem vajat, csodálkozva közölték, hogy "de hát ez vaj!" Azt meg csak igen kevesen hajlandóak elhinni, hogy a margarin egy vegyipari termék, amit rohadtul nem kéne bevinni a szervezetünkbe.
2018. jún. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez a kérdés k#rv epic.

"Segítség, mit tegyek a süteménybe vaj helyett, mert csak vaj van itthon!?"

2018. jún. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
86%

#18. Én ugyanígy jártam egyszer egy kis élelmiszer boltban.

Először előszedi a csaj a dobozos margarint, több fajtát is. Mondom neki, újra, hogy vajat kérek. Erre előpakolja a kockarámákat. Akkor újra mondom neki, hogy vajat kérek, teavajat!! Ami már akkor kicsit flegmatikusnak tűnt tőlem, és a csaj vörösödő arccal végre előszedte a vajat is.

Akkor nagyon ki voltam akadva, hogy ezt még egy élelmiszerbolti eladó sem tudja, de ezek szerint nem egyedi eset, és elszomorító, hogy manapság hozzá is kell tenni, hogy "tudod, ami tejből van". Habár lehet, hogy ott a probléma, hogy azt nem tudják.

Nekem a margarin a bizarr, nem a vaj.

2018. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!