Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vaj helyett mit használjak?

Vaj helyett mit használjak?

Figyelt kérdés

Brownie-t csinálok. A recept 250 gramm vajat ír, de nincs itthon. Mit lehet helyette beletenni?

Ahogy a hűtőbe néztem csak teavajat találtam... de az valahogy nagyon bizarr dolognak tűnik :D vagy jó az?



2018. jún. 22. 21:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%

a margarin térhálósított olaj (a térhálósítás vegyipari művelet, a műanyagok gyártásánál ismert, pl amikor kőolajból ezt-azt készítenek:)

Sokkal drágább vajból készíteni, mint margarinból.

(Köszönöm az előzőknek, hogy végre azt is megértettem, mi az a "tea" ott sok szó előtt:)

2018. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
52%

A margarint nem térhálósítják és nem is hidrogénezik, ez a legnagyobb tévhit ;)


A margarin egy emulzió, ugyanolyan, mint mikor majonézt készítesz otthon.

2018. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalom neked a lényeget: a teavaj ami kell bele.

Attol mert eddig csak a kenyérre kented attol még ez az amit keresel..

2018. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
30%

"a margarin térhálósított olaj (a térhálósítás vegyipari művelet, a műanyagok gyártásánál ismert, pl amikor kőolajból ezt-azt készítenek:)"

Tipikus hozzá nem értő, "abszolút fingja nincs" szintű belebüfögés volt ez.

Azt azért megmagyarázhatná valaki, hogy ha fogalma nincs valamiről, akkor minek büffent bele?

2018. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
57%
24 rosszul tudtam és tévedni emberi dolog. Mert - veled ellentétben - ember vagyok.
2018. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
95%
24# Te sem a konkrét kérdésbe "büffentettél" bele, de akkor már írd le kérlek a pontos előállítási folyamatát a margarinnak, hogy végre mindenki tisztában legyen vele.
2018. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
8%

Aki nem életképtelen az utána néz egyedül szépen ügyesen.

Aki meg az, nos olyanokkal nem foglalkozom.

2018. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
27 - a 22 érdekes módon emberien ki tudta javítani a hibás mondatot. Mi lehet az oka? talán mert nem fölényeskedni jár ide? én meg tanulni járok ide, ezért köszönöm a 22-esnek. És majd utánanézek annak is, miért nem olyan emulzió a margarin, mint a majonéz, az állagát tekintve.
2018. jún. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
54%

#22 vagyok.

Pár dolog még: Ha a termék hidrogénezett (részben vagy teljesen) olajat tartalmaz, azt kötelesek feltüntetni a címkén.


De ha pl. megnézed a rama-t (kocka):

Növényi olajok (pálmaolaj, repceolaj, napraforgóolaj, változó arányban), Víz, Emulgeálószerek (napraforgó lecitin, zsírsavak mono- és digliceridjei), Tejsavópor, Só 0,2%, Étkezési sav (citromsav), Tartósítószer (kálium-szorbát), Aroma, Vitaminok (A, D), Színezék (karotinok)


Amilyen hihetetlennek hangzik, az aromán meg a pálmaolajon kívül egyáltalán nem gáz az összetétele.

Lecitin ugyanúgy megtalálható a tojássárgájában, a zsírsavak mono és digliceridjei pedig ugyanúgy bomlanak le a szervezetben mint a sima zsír.


A majonéz pedig egy másfajta emulzió, "olaj a vízben".

Továbbá ahogy a margarin összetevői mutatják, legnagyobb arányban pálmaolajat használnak, ami szobahőn ugyanúgy szilárd, mint pl. a kókuszzsír, ezért szilárd a végeredmény.


Akit jobban érdekel a téma:


[link]

2018. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Még a bolti eladók is összetévesztik a vajat a margarinnal? De hogyhogy? Rá is van írva, hogy mi. Az egyik növényi, a másik állati. Teljesen más az íze... Hogyan lehet összetéveszteni a kettőt? Ez hatalmas felületesség.

Azt már tapasztaltam, hogy a háziasszonyoknak sokszor vajnak számít a margarin, pedig, ugye, teljesen másról van szó. Azt sem értettem soha.

2018. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!