Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni főzni? :D 18/f

Figyelt kérdés

3 éve költöztünk faluról városra, megmaradt üresen a falusi ház, ahová én most visszaköltözök.

Jön velem a legjobb barátom, ő is ideköltözik. Én itt a faluban a kocsmában fogok dolgozni, ő pedig egy faluval odébb egy autószerelő cégnél.


Valahogy minimálisan jó lenne megtanulni főzni, jó lenne ha nem halnánk éhen :D.

Milyen egyszerű, könnyen elkészíthető kaják vannak, amiket még talán én is meg tudnák csinálni?

(soha életemben nem főztem semmit, max tojást vagy virslit).



2018. júl. 1. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk kezd a rántottával, ha már a főtt tojás megy :) Elég sokféle zöldséget s egyebet bele lehet pakolgatni, nekem ez már tökéletes ebédet is képes jelenteni.

Sok leves is egyszerű, kifőtt tésztára is lehet tenni egyszerűbb és összetettebb feltéteket... Egy sült hús sem nehéz...

Fogj egy jó szakácskönyvet (egyes régiek még alaposan elmagyaráztak mindent, de csinálhatod modernebben, sőt, ismerőst is megkérhetsz, hogy tanítson) s nosza. Gyakorlás és elszántság kérdése, illetve tehetségé is, de egyszerű ételeket szinte bárki meg tud tanulni főzni (s nem értem, hogy a kivételek miért nem, nem kell hozzá semmi különös tudás, még kézügyesség sem vagy logika. de van, akinek nem megy. anyós szerint annak van gondja, aki nem szeret enni s nem érdekli az egész).

2018. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
YouTubeon minden fent van én krémest csináltam, pedig nulla tehetségem van a sütéshez. Receptoldal is van egy halom. 21. század előnyei..
2018. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
100%
Csak olvasni kell tudni. Ajánlom a nosalty nevű oldalt, kva jó. Beállítod hogy milyen nehéz, hány perc alatt elkészíthető kaját akarsz stb. meg olyat is lehet hogy beírod a cuccokat ami van otthon és kiadja hogy mit lehet belőle csinálni. Koliban mindenki onnan élt :D
2018. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Férfiak,youtubeon van videó verzió.

De ha már a sportot szeretitek,van jó nagy tvtek=fözőműsor.

Receptek:nosalty,midmegette,cookpad,receptneked,kepesrecepttar....stb

De akár szakácskönyv.

Mirelit?Zacskós leves?

Tészta/rízs?

Tésztaszósz porok,üveges.Löncshús.Szendvics.

Amúgy nem biztos a szakács 'izé' recept se.

Függ az edény,tűzhely,fűszerezés...egyéni ízlés!

Gondolom nem szakácstanulok lesztek.

"Jó magyar gyomor mindent bevesz...😋"

2018. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Párom unokatestvére két receptet tanított páromnak.

Chilisbab,Bolognai.

“Hagymát kockára vág->olajon párol-> darálthús rádob -> főzni, míg már nem hello kitty rózsaszín->

Chilisbab: Konzerv bab, konzerv kukorica rádob,alap por, vízzel felönt, bugyogásig fôzni, kész.

Bolognai: alap por rá, víz, bugyog kész. “

Azóta persze már megtanítottam rendesen főzni, de hónapokig ezen éltek...

2018. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legokosabb, ha megveszed Horváth Ilona szakácskönyvét. Abból az alapoktól kezdve mindent megtanulhatsz. A neten sok ostobaság van, és főzés közben elég macerás a géphez szaladgálni. De az is opció lehet, hogy a szomszéd néniktől kérsz tanácsot. Ők még tudnak főzni és tanácsot is szívesen adnak.
2018. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A sportot szeretjük, de nagy tv-nk még nincs, ahhoz még sokat kell dolgoznunk.

Zacskós leves és félkész kaják úgy érzem elég gyakran lesznek, a többibe meg majd belejövök.

2018. júl. 1. 21:47
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Hajrá kérdező

De a tészta főzés+ szósz laktatóbb!

Sok sikereket

2018. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De jó dolgod lesz. 😃 Ami szerintem egyszerű az az egész sült csirke. Befűszerezed vagy sózod, sütőbe teszed és kb ennyi, nosalty oldalon fent van. Én harminc felettiként is visszatérek néha a kolikajákra, smack tojással és sajttal stb. Ha nincs időm.
2018. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
te vagy aki kérdezte egy hónapja hogy mit lehet ott csinálni hogy halad azóta a projekt?
2018. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!