Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinek hozta úgy a sorsa, hogy...

Kinek hozta úgy a sorsa, hogy kénytelen volt megtanulni magától főzni?

Figyelt kérdés

Nálam a kulcsszerepet az hozta, hogy nem mindig tetszett, amit otthon főztek. A levesből ahelyett, hogy kidobták volna a hagymát, hagyták szétfőni, és szinte úszott benne a hagymalevél. Már meg sem ettem, mert undorító a főtt hagymának a szaga is.

Aztán a sütemények, desszertek. Mindenhol csak az ÉDES volt a főnyeremény. A citrom, ribizli, eper tortát sosem ismerte itthon senki. Pedig mennyire imádom ezeket. Csak ugye a piskóta tekercs, mákos, diós kalács túrós lepény, vaníliás puding. Ezek mentek itthon. És én ebbe Belefáradtam. Aranygaluska is volt egyszer. Mi készült itthon hozzá? Vanília sodó. Amikor málnás habot is lehetett volna hozzá csinálni. Egyszerűen a szüleim nem értették meg, hogy a nagyon édeset nem szeretem. Emlékszem, egyszer hivatalosak voltunk egy lagzi. És én majdnem egy egész citromtortát befaltam, annyira jól esett.De itthon meg azt mondták, csak azért mert a családban csak én szeretem, azért nem csinálnak.

Na felnőttem, van állásom már 15 éve, elköltöztem és azóta élem a saját életemet. És mivel a szakácskönyv volt az egyetlen segítségem, így szépen megtanultam mindent lassacskán mit hogyan kell sütni,főzni. Azóta a szüleim már belátták, hogy csak magukra gondoltak, de nem értik még mindig, miért nem szeretem a nagyon édeset.



2015. jún. 3. 00:28
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a természetes hogy mindenki magától tanul meg főzni a saját szájíze szerint. A szakácskönyvek, főzőműsorok, anya főztje is csak útmutatás
2015. jún. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
30%

Leírtad a fél életed...és akkor most mi van?


Jah hogy elkápráztató a story-d s az életed? Nos,igen,valóban nagyszerű vagy! ;)

2015. jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is.
2015. jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%

Elmorzsoltam egy könnycseppet a szemem sarkában miközben a soraidat olvastam.

Piskóta tekercs, túrós lepény, aranygaluska...nehéz gyerekkorod lehetett. A szívem szakad meg az ilyen sanyarú sorsú emberek láttán.

2015. jún. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embernek :)

Mi a gond vele? Internetről pillanatok alatt mindent megtalálni, az egyszerűbbtől a bonyolultabbig.

2015. jún. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
70%

Még mindig nem értem, mi a problémád.

Micsoda tragédia, hogy vanília sódó van az aranygaluskához és nem eperhab. (sohasem láttam, hogy valaki azzal enné), ennyi erővel gomba mártással is le lehet önteni :)


Én is sajnálom a sanyarú gyermekkorod :)

2015. jún. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy,mindenki más okkal tanul meg főzni.

Valaki a szüleitől,valaki a szomszédnénitől valaki tanfolyamon valaki csak úgy magától....Valaki azért mert szeret enni,valaki azért mert ez a hobbija valaki azért mert nincs ki főzzön rá ....Stb.

Nos,én tanulhattam/tanulhatnék anyától de nem tettem/nem teszem.Inkább nézegetem a recepteket a szakácskönyvekben,olvasgatok recepteket a neten és ha valami nagyon nehéznek bizonyul akkor leírom de ha könnyűnek érzem fejből kipróbálom,megfőzöm/megsütöm.Eddig minden sikeresen ment! :)

Az ok egyszerű! Azért tanulok főzni/sütni mert szerintem jó ha valaki tud főzni,szeretek enni és vannak receptek amiket nem szeretnek a családtagjaim így a magam örömére megcsinálom őket magamnak. :))

20/L

2015. jún. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló! Eléggé szánalmas vagy! Az csak egy dolog, hogy ennyit írtam, na és? Ha nem tetszik, nem kellett volna válaszolnod. Sorry!
2015. jún. 3. 07:17
 9/50 A kérdező kommentje:

Ja, és a hármas, hatos válaszolóktól se vagyok elragadtatva. Rólatok sincs különb véleményem.

Világosan leírtam, azért tanultam meg mindent főzni, mert nem tetszett az, ami otthon volt.Na ezért döntöttem úgy, ahogy!

2015. jún. 3. 07:23
 10/50 anonim ***** válasza:
51%
16 évesen terhes lettem, 12 hetes voltam amikor tudtunk végre bérelni egy albit. Férjem szeret jókat enni, illetve a gyereknek is kellett főzelékeket főznöm, úgyhogy igen meg kellett tanulnom. Sokmindent elcsesztem, de most, 24 éves fejjel már konyhatündér vagyok :D Most kezdtem el sütögetni is, eddig sikerrel :)
2015. jún. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!