Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elég a hordozható főzőlap, ha...

Elég a hordozható főzőlap, ha nem tervezek nagy főzőcskézéseket?

Figyelt kérdés

A felújítás alatt lévő lakásomban elég kicsi a konyha, a tűzhely-munkapult-mosogató hármasra alig több, mint 2 méter jut, emiatt a beépített főzőlapot kihagynám, helyette hordozható, 2 rózsás indukciós főzőlapot használnék. Így lehetne nagy munkapultom, főzni meg akár az asztalon is tudnék.

Ti látnátok ennek hátrányát egy huszonéves férfi esetében? Elég bizonytalan vagyok, sosem láttam még tűzhely nélküli konyhát a kolin kívül.

Válaszaitokat köszönöm!



2018. júl. 27. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

10 éve 1 főzőzónás indukciós rezsóm van, heti 4-5 alkalommal főzök

40N

2018. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld ki, elég jó eséllyel elég lesz, főleg, ha nem szoktál főzőcskézni.
2018. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a hátránya, hogy indukciósra csak mágnesezhetőt tudsz tenni, illetve csak sima aljú edénynél jó a hőátadás.

De ha indukciósat akarsz, akkor ezzel mostanra gondolom tisztában vagy.


Egyéb hátrány, ha asztalon akarod használni, ha kifut valami, kifröcsög, stb, akkor a folyadékot nincs ami megállítsa, illetve az asztalt kell tisztába rakni utána.


Tehát nem árt olyan felületen használni, ami bírja a hőt, meg a ráfolyó dolgokat, meg a gyakori lemosást, súrolást.


Illetve még egy ötlet, a mosogatóból lehetne olyan süllyesztett változat, arra is tehetsz egy munkalap darabot, vagy munkalappal azonos színű bútorlapot, így extra dolgozó felületet kapsz, sőt, akár ezen is használhatod az indukciós lapot. Legalább ha valami kaját fel kell önteni, csak megnyitod a csapot, és kész. :)

2018. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég Lehet kapni olyan minikonyhát, amibe össze van építve két sima főzőlap, egy egymedencés mosogató, alul egy kis hűtőszekrény fagyasztórekesszel és egy szekrényrész a tisztítószereknek, kukának stb. 1 méter széles az egész, bőven elég egy egyszemélyes háztartásnak. Az Ikeában láttam, de biztosan máshol is van olyan fa lap, amit a mosogatómedencére lehet tenni, növelve a munkafelületet. Van egybeépített főzőlap, sütő és mosogatógép is, érdemes körülnézni, mielőtt döntesz.


[link]


[link]

2018. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az indukciósnak nincs rózsája :)


Nos, én szenvedélyesen és rengeteget főzök, minden étkezésre többféle dolgot s nekem is bőven elég 2x1 főzőlap. Nagy konyhám van, de tűzhely az nincs benne, csak a főzőlapok és egy nagyobb minisütő (rengeteget sütök is, kenyeret, sütit, miegymást, bőven elég). Jó, elvétve hasznos lenne egy harmadik főzőlap, lehet, hogy ha elromlik az egyik, duplát veszek, de nem szokott nagy gondot okozni s annyira sok helyem azért nincs, rengeteg méter munkapult és egy konyhasziget is kell nekem valamiért. Szárítóból is 5 van, bár 2 kicsike...


Nagyon szeretem az indukciós főzőlapot egyébként.

2018. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az indukciósnak nincs rózsája"


Akkor hogy híják azt az izéjét, ami van neki?

2018. júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Én a régi kamrából (2,10x1,80) csináltam konyhát, hogy a régi konyhából lehessen étkező, mert arra szükség volt.

Így a helyem (2,10) ugyanannyi mint neked és én 5 tagú családra főzök.

A 2,20-ban jobbról van egy egymedencés mosogató, balról egy 4 égős gáztűzhely, középen a munkapult (1m) ami bőven elég az előkészítéshez. Ez alatt az 1m alatt nekem még egy 12 terítékes mosogatógép is bőven elfér, nem kell semmilyen erőltetett "hordozható" kényszermegoldásokon törni a fejem.

Tűzhelyben van 50 cm-es (nekem 60 cm-es van) a mosogatóban 40 cm-es is, (nekem 50 cm-es van) ezért nem értem a problémádat.

2018. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
javítom a második bekezdést * "a 2,10-ben"
2018. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

7-es 8-as vagyok

Persze nem akarlak befolyásolni, ha te a 2 rózsás indukciós főzőlaphoz ragaszkodsz, akkor legyen az, de nem kell az asztalra tenned, mert ahogy leírtam, simán elfér a pulton is.

Hátránya, hogy egy tűzhely nélküli konyhával rontod a későbbi eladási esélyeidet, mert aki komplett háztartást akarna vezetni, kezdheti azzal, hogy szétveri a konyhát és ehhez nem mindenkinek van kedve, vagy pénze.

2018. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%

Egy többfokozatú hagyományos rezsó pont jó. aki ezen nem boldogul, az nem boldogul semmin.

De ha csak simán bedughatós fokozatnélküli régi rezsód van, az is kiváló. Igaz, ezen jobban kell figyelni, mert nem lehet takarékra tenni, de bőven megteszi.

2018. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!