Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az kemény, hogy a Balatonon 1...

Az kemény, hogy a Balatonon 1 db palacsinta 350-400 forint! (? )

Figyelt kérdés
A lángos még hagyján, hogy a sajtos-tejfölös 800 forint, de egy palacsintán mi kerül 400 forintba?

2018. júl. 31. 19:32
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
89%
Jön a "májsz bitte" a biciklivel és árulja a csöves kukoricát 500Ft-ért ami a piacon 50Ft csak meg kell főzni.
2018. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
95%
Mert a turistával, külföldivel telített helyeken nem a magyarokra mérik az árakat, hanem pl a gazdag német turistára akinek másfél euro egy palacsintáért semmiség.
2018. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
90%

Ha van, aki megveszi ennyiért, ennyiért adják, ez van.

Mindenki vihet saját ételt vagy elmehet a boltba, emiatt nem zavar az efféle. Plusz mert én sose megyek a Balatonra.


Még egy sima boltban is sok hajmeresztő ár van, ami nem éri meg, azt nem veszem meg és kész.

2018. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Tényleg, még a kukorica a másik. :)) És nehogy azt higgyétek, hogy valami utolsó falusi parasztok vagyunk (nem pejoratív értelemben írtam a parasztot), de az még a másik, ami kiveri nálam a biztosítékot.
2018. júl. 31. 20:44
 15/50 A kérdező kommentje:
13.! Pedig menj, mert van egy kimondott feelingje. Szerintem semmivel nem hasonlítható össze. (Bár nem tudom, hány éves vagy.)
2018. júl. 31. 20:47
 16/50 anonim ***** válasza:
89%

Most akkor nem fogok kiselőadásba kezdeni, mert az a réteg aki hajlamos a végletekig felháborodni az árakon jellemzően egybeesik azzal akiket soha semmilyen körülmények között nem lehet meggyőzni.


Leszögezném, közöm nincs a balatoni vendéglátáshoz, de dolgoztam vendéglátásban, egyébként kereskedő vagyok.

Rendszeresen találkozom ezzel a vásárlói mentalitással, és bármiben lefogadom ezek az emberek ugyanúgy fel lennének háborodva ha nekik kéne annyiból megélni amit ezek után keresni lehet.


Tudom mindenkinek van valami ismerőse aki olcsó kajával meg ügyeskedéssel vagyonokat szedett össze, de abszolut nem ez a jellemző.

Az ügyeskedő kereskedőket amúgy pont az olcsójános vásárlók termelik ki.

Minegy, nem megyek bele, nem kell megvenni, ennyi az egész.

2018. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

16.! Nem is kell belemenned. Nem a meggazdagodásról írtam, hanem arról, hogy miért kerül egy darab palacsinta 400 forintba.

Tisztában vagyok vele, hogy nem fog milliárdos nyereséggel zárni egy vállalkozó sem egy nyári szezont.

2018. júl. 31. 21:46
 18/50 anonim ***** válasza:
88%
Elmentünk Bogácsra pihenni egy hétvégére. Második este kikértük a vacsorát a szálláshelyünkön, plusz kértünk mellé 3 sört (dobozban hozta ki még csak poharat sem adott) és 4 jagert (vagy hogy írják) azt mondta, 3200 forint. Egy csapolt sör a strandon 500 forint volt, korsóval 800. Gyros 1000, lángos 800, hamburger 800...de a durva a fent említett fószer. Soha sehol nem fizettünk még ennyit 3 doboz sörért és 4 jagerért..
2018. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
90%

“Nem a meggazdagodásról írtam, hanem arról, hogy miért kerül egy darab palacsinta 400 forintba.”


Na hát akkor pont ez a lényeg, ha ki akarod fizetni az alkalmazottak bérét. az alapnyagot, az ilyen olyan járulékokat és adókat, meg ugye munkáltatóként te is keresnél rajta, akkor az ennyibe kerül.

Nincs mit csodálkozni ezen.

Bárki aki csak kicsit is utána számolna az rájönne, hogy nem annyira irreális ez. És nem a papírforma szerinti legoptimálisabb számítással kell számolni, ahol 25 forint a liszt kilója meg ilyenek.

Persze van vagy 300 tényező, kezdve mondjuk azzal, hogy a bódénak is van egy fenntartási költsége.

2018. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi az ára, alig több mint egy euró. Tehetsz mást is: mikor gyerek volt voltam, abban a nagy Kánaán Kádár rendszerben nem vettünk a strandon semmit, vittük a libazsíros kenyeret, pirosarany pöttyökkel rajta, rántott húst, savanyúságot stb.
2018. aug. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!