Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A zabpelyhem megbolyhosodott,...

A zabpelyhem megbolyhosodott, hibás tárolás miatt. Meg lehet valahogy mentei egy részét?

Figyelt kérdés

Papírdobozban tároltam, kb 20-25 fokos garázsban, de tuti nem szokott feljebb menni a hőmérséklet, ahol tároltam egy papírdobozban jó egy kiló zabpelyhet.


Lehet, hogy a zárt doboz hőt termelt? Vagy a szekrény? Garázsban levő szekrényben tároltam a zabpelyhet.


Azt tapasztaltam -1-2 hónapja vettem zabot, nem nyúltam hozzá azóta-, hogy a papírdoboz oldalán (amiben tároltam) szürkés "bolyhos porcicák" voltak, bár nem volt szaga.


Egyetlen fél kilós zabpehely zacsi menekült meg teljesen, ami alufóliás műanyag zacsis volt, míg a papírdobozosak belül PIROS foltokat hagytak, kívül meg volt ez a szürkés porcicaszerűség...


Szóval volt a nagy cipős doboz, az is "porcicás" volt (ez kívül-belül), valamint a benne levők közül a papírdobozos zabpelyhek is, kívül. Belül meg valami pirosas nyomok...


Nem penésznek látszott. Esélyesen egerek tették, nem?


Meg lehet menteni legalább egy részét? Ha igen, hogyan?


Ami csúnyának látszott, azon pelyheket kidobtam, a többit átraktam egy műanyag tálba. Mégis, e tálból amikor pároltam zabpelyhet a szokásos módszeremmel, fura íze lett.



2018. aug. 7. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kidobnám az egészet és kilónként vennék 400Ft-ért frisset, amit nem olyan helyen tárolnék, amit egerek is látogathatnak. Azonkívül, hogy baromi gusztustalanok, még több undorító, súlyos betegséget is terjesztenek.

[link]

2018. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szegény vagyok és becsülöm az ételt, de egy kiló zabpehely alig kerül valamibe s ami rossz, az rossz.

Ki is próbáltad, rossz, nyilván dobd ki.

2018. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük nem pisilte le egér mert akkor még te is beteg leszel :)
2018. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyedül nevelem a gyerekemet, de ilyen párszáz forintos tétellel nem szórakoznék...
2018. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Penészes, kuka
2018. aug. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az már molyos/penészes. Tehát mérgező. Dobd ki! Nevetséges összeg.
2018. aug. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem bolyhos, porcicás. Penésznek nevezik. Dobd ki.
2018. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Boholy?Porcica? Felénk a penészt penésznek hívják.

Dobd ki. Ez már nem ehető, nagyon veszélyes.

2018. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Párolt zabpehely. Megbolyhosodva. Garázsban tartva. Mintha Google fordító hozta volna össze a szöveget.
2018. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért fogalmaztam így, mert nem penészes. Valami más gondja van. Molyos? A porcicát hasonlatnak írtam (testes, vastag szürke szálas-poros tömeg a doboz körül), szerintem ezt érthetően megfogalmaztam korában is itt. Mivel a penész se színre, se állagra nem ilyen. De azt én is sejtem, hogy gond van vele, viszont jó volna kideríretni, mi volt ez rajta. Mivel nem nézett ki penésznek.


A garázsban levő szekrényben a többi élelmiszernek továbbra se semmi baja, így az aluzacsis zabnak se (isteni zabpelyhet pároltam belőle a minap). Ezért is jár az agyam azon, miért csak a papírzacsis lett olyan ugyanott a szekrényben és miféle "bolyhos cucc" fedhette be vajon...

2018. aug. 8. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!