Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elzárták a környékünkön a...

Elzárták a környékünkön a gázt. Mit együnk az elkövetkező napokban?

Figyelt kérdés

Sikertelen nyomáspróba miatt a gázszolgáltatás szünetel a környékünkön, egyelőre nem tudjuk, mikor ismétlik meg, de valószínűleg a hétvégén sem lesz kész. Meleg víz és minden más van szerencsére, de gáztűzhelyünk van, így a főzés problémás. Van itthon mikrónk, vízforralónk és 3in1 melegszendvics sütőnk (háromszög szendvics, "kontaktgrill", gofrisütő).


Tudnátok ötleteket adni, hogy mit együnk az elkövetkező napokban? Nem szeretnénk minden nap étterembe menni, szendvicset enni vagy ételt rendelni, jól jönne néhány ötlet, amihez nincs szükség a sütőre vagy a gáztűzhelyre. A mikrónk elég régi, és időnként nem forog, nincs benne semmilyen extra funkció, popcorn készítésre és melegítésre alkalmas leginkább.



2018. szept. 6. 12:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

Ismered az előre gyártott leveles tésztát? Fagyasztva, de hűtve is lehet venni. Na én azt szoktam megtölteni akár édes, akár sós töltelékkel, és a összenyomós szendvicssütőbe belerakni.


Aztán:

A vízforralóban felforralt vízzel meg tudod "főzni" a kuszkuszt, ismered? Köretként, vagy salátának kiváló.


Édesburgonyát szeretitek? Megszurkálod villával, be a mikróba néhány percre, aztán össze tudod törni némi vajjal, és szintén szuper köret. De ez működik sima krumplival is. Héjastul tedd be természetesen.


De sütit is készíthetsz mikróban, bögrében:

[link]


A tojás is megfő a mikróban, persze feltörve a gyereknek rendszeresen csinálok szufléformát (vagy alacsonyabb csésze) kibélelek sonkával, beleütök két tojást, és alacsony fokozaton mehet a mikro. A kívánt lágyságúra tudod főzni a tojást.


MOst hirtelen ennyi jutott eszembe, ha kell még, szólj.

2018. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#11-es, nagyon köszi, ezek tök jók! A bögrés sütit ismertem csak, a leveles tésztát tuti ki fogom próbálni. Kuszkuszt és édesburgonyát bevallom, még nem ettem, de megfontolom :) A tojás pedig tökéletes lesz így reggelire vagy vacsira.


Ha van még ötleted jöhet, ezek elég praktikusak, és később is hasznukat veszem majd, de a többi válasszal együtt már ez is tök jó alap, hogy viszonylag változatosan tudjunk étkezni vasárnapig :)

2018. szept. 6. 13:55
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előző válaszolóhoz, a kuszkuszt nagyon jól lehet variálni, neten kismillió receptet találsz. Én kölest is készítettem már úgy, hogy csak forró vizet öntöttem rá.

Csinálhatsz pl tojás salátát is [link]

a vizforralóban jól lehet tojást főzni ;)

De ugyan így tésztát is főzhetsz benne, nyilván kisebb mennyiségben (mondjuk 1 adagot). Innentől a lehetőségek tárháza nyilik meg: túrós tészta, bármilyen szószos tészta...

Vannak sós gofri receptek ami ebédre vagy vacsinak is tökéletes. [link]

Mikrós pizza is opció, igaz én kb utálom, de 1-1szer ki lehet bírni :)

2018. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%

Tojás rántottát és tükör tojást már én is csináltam mikróban. Felvered a tojást, ízesíted, majd egy lapos, de széle legyen a tányérnak, abba beleöntöd és beteszed a mikróba. Gyönyörűen meg sül. Esetleg mukróban kakastaréj, sült kolbász is hamar megvan. Kenyérrel mustárral az is lehet opció. Melegszendvics, félkész pizza. De volt egy ismerősöm, aki a mikróban sütötte a fagyasztott húst amit a boltban félkészen vett és a hasábot is.

Bár mivel albiban vagy, nem tudom mennyire vagy bevállalós, de nekem mikor anyagi gindok miatt kikapcsolták a gázamat, és nem tudtam főzni, a következőt csináltam. 2 téglát egymás mellé raktam, kb 10 cm re, és közé raktam 4 db mécsest. A mécsesek fölé pedig a lángelosztót. Rá a téglára. Így a kávétól kezdve a hús levesig bármit meg tudtam főzni. Tudom hülye ötlet, de engem a kényszer vitt rá.

2018. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy már írták előttem is: Egy rezsó nem olyan drága, főleg az egylapos, azon bármit meg tudsz főzni. Ami a lényeg, egy albérletben is simán tudjátok majd tárolni, és ne tudd meg, néha milyen jól tud jönni! Ha hosszú távra terveztek, egy rezsó sosem árt, ha van a háztartásban. De ha nem, hát nem, de szerintem gondoljátok át.
2018. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Császármorzsát is lehet mikroban, anya csinalta regen biztos találsz receptet a neten.


Görög gyümölcsleves vegyes gyümölcsök összevágva 100 % narancslével leöntve plusz tejszínhab a tetejére.


Sárga dinnye leves: sargafinnye, tej és tejszín osszeturmixolva


Mirelit sajttal töltött pulykamell mikroban is elkészíthető, nem annyira jó ízű, de azért nem rossz.

2018. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kirándulás a hétvégén és szalonnasütés ami meg az eszembe jutott.


Tojást is lehet sütni mikroban

2018. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én rizst szoktam készíteni a mikróban. Egy bögre rizs, dupla annyi víz. Elkeverem sóval, esetleg ételízesítővel, a tálra egy tányért teszek, és olyan 16 percre rakom. Ha lejár, nem nyúlok hozzá, csak kinyitom az ajtót, hagyom ott kihűlni. Vigyázat! Nagyon forró lesz!


A tökéletes rizst találtam meg ebben a formában :)

2018. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Sonka tekercs, sajt tekercs, francia saláta
2018. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Hideg kaja

Rendelés

Mikroban is lehet főtni

Mikrós készétel

4500 ft egy rezso

2018. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!