Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elzárták a környékünkön a...

Elzárták a környékünkön a gázt. Mit együnk az elkövetkező napokban?

Figyelt kérdés

Sikertelen nyomáspróba miatt a gázszolgáltatás szünetel a környékünkön, egyelőre nem tudjuk, mikor ismétlik meg, de valószínűleg a hétvégén sem lesz kész. Meleg víz és minden más van szerencsére, de gáztűzhelyünk van, így a főzés problémás. Van itthon mikrónk, vízforralónk és 3in1 melegszendvics sütőnk (háromszög szendvics, "kontaktgrill", gofrisütő).


Tudnátok ötleteket adni, hogy mit együnk az elkövetkező napokban? Nem szeretnénk minden nap étterembe menni, szendvicset enni vagy ételt rendelni, jól jönne néhány ötlet, amihez nincs szükség a sütőre vagy a gáztűzhelyre. A mikrónk elég régi, és időnként nem forog, nincs benne semmilyen extra funkció, popcorn készítésre és melegítésre alkalmas leginkább.



2018. szept. 6. 12:15
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Nem a rezsó árával van gond, tényleg az a problémám, hogy már sehol (tényleg sehol) nem tudnánk tárolni, annyi mindenünk van, és olyan kevés a hely. Jövőre, amikor saját lakásba költözünk, lesz rezsónk, mikor picik voltunk, nekünk is volt, pont ilyen esetekre. Tudom én is, hogy az lenne a legjobb megoldás HA elférne utána itthon. De nem fog. A mécseses megoldást viszont megjegyzem, ki tudja, mikor vehetem hasznát.


Mint mondtam, a rendelés nem játszik, éppen ezért tettem fel a kérdést. Mint kiderült van így is lehetőség bőven. Azoknak, akik a kérdésemre válaszoltak, nagyon köszönöm. Sós gofriról még sosem hallottam, ki fogom próbálni. A mikrós tippekért is hálás vagyok. A kirándulás is tök jó ötlet volt amúgy, csak hétvégén a lakáshoz leszünk kötve a munkám miatt. Jövő hétvégén viszont lehet, hogy felhozom itthon a dolgot :)


Köszi a hasznos válaszokat, ment a zöld kéz :)

2018. szept. 6. 20:45
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Majonézes tonhalkrém kenyérrel,házi hot dog,körözött,főzés nélküli gyümölcsleves,turmixok,sonkatekercs,konzerves egytálételek,pl. babgulyás,egy kis tejföllel,melegszendvicsek sajttal,saláták,illetve vannak boltokban már megsütött csirkecombok,ahhoz csinálnék tzatzikit például.
2018. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Párolt rizs mikróban


Hozzávalók

3 dl rizs

6 dl víz

4 dkg zsiradék

1 kis fej vöröshagyma

Só finomra vágott petrezselyem

Elkészítés

A vöröshagymát finomra vágom. Egy mély üvegtálba ( a mély tál használata fontos, mert készítés közben a víz kifut) teszem a zsiradékot és a hagymát beteszem a mikróba 1 percre.

Hozzáadom a rizst és a sót, összekeverem és ráöntöm a vizet. Lefedve 10-12 percig párolom a mikróban. Mikor az összes vizet magába szívta, a fedőt még néhány percig rajtahagyom.

Tálalás előtt villával átkeverem, és meghintem finomra vágott petrezselyemmel.


Ebből a rizsből pár perc alatt készül el a


Rizibizi

Hozzávalók

Párolt rizs, 12 dkg mirelit zöldborsó, őrölt bors, 1 evőkanál finomra vágott petrezselyem, 5 dkg reszelt sajt

Elkészítés

A párolt rizshez hozzákeverjük a zöldborsót, meghintem petrezselyem, reszelt sajttal, borsozom és a mikróban 2-3 perc alatt átmelegítem.


A párolt rizsből a rizibizihez hasonlóan készíthető még:

Gombás rizs: 10-12 dkg apróra vágott gombával

Sonkás rizs: 15 dkg felkockázott gépsonkával

Tojásos rizs: 2 db tojásból készült összevágott omlettből

Paradicsomos rizs: 2 közepes méretű kockára vágott paradicsommal.

De ananászos, vagy almás rizs is

2018. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Paradicsomos húsgombóc mikróban készítve


Hozzávalók:

30dkg darált sertéshús

1 zsemle

1 tojás

1 gerezd fokhagyma

12 dkg paradicsompüré

2 dl víz

1 kis fej finomra vágott vöröshagyma

Ízlés szerint: só, őrölt bors, majoranna, cukor, zellerlevél

Elkészítés:

A darált húshoz hozzákeverem a vízben áztatott, kicsavart zsemlét, (A zsemlét helyettesítheted 12 dkg párolt rizzsel), a tojást, a vöröshagymát és a zúzott fokhagymát. Sózom, borsozom, egy kevés majorannával fűszerezem és alaposan összegyúrom.

Apró gombócokat formázok belőle, és egy mély üvegtálba teszem. Kb. fél dl vizet öntök alá és lefedve 5-6 percre a mikróba teszem.

Közben a paradicsompürét elkeverem a vízzel, sózom és cukrot adok hozzá, ráöntöm a gombócokra,(ha van, 1-2 zellerlevelet teszek rá) és még 7-8 percig lefedve párolom. Sós burgonyával tálalom.


Ebből a zsemlés alapból készíthető még pogácsa, rudacska, apró golyó alakú, amit kivajazott tűzálló tálon, 6-7 perc sütés után – közben párszor átforgatva – mustárral, ketcuppal, salátával tálalhatsz.

Ha a húst kicsire formázod, a sütési idő lerövidül.



Sós burgonya

1kg burgonya, 1,5 dl víz, só

A megmosott, megtisztított burgonyát egyforma kockákra vágom. Egy tűzálló tálba teszem ráöntöm a vizet, megsózom, és lefedve 10 percig párolom.


Ebből a sós krumpliból készíteni lehet

Hagymás tört burgonyát

2 evőkanálnyi zsiradékot felolvasztok, beleteszek egy kis fej finomra vágott vöröshagymát és a mikróban 2 percig hevítem, ezután hozzákeverem a kicsit megtört burgonyát és körülbelül 4 percig forrósítom.

2018. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!