Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerült a profitero...

Miért nem sikerült a profiterol amit készítettem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem ezért megpróbáltam elkészíteni házilag.Elkészítettem az égetett tésztát,beraktam a sütőbe a kis halmokat.De sajnos nagyon rossz lett.A belseje furán gumiszerűre sült.Így tudnám leginkább jellemezni az állagát. :D Nem tudom mi lehetett a gond.Aki jártas az elkészítésében tudna tippeket adni,hogy mire kell figyelni,hogy legközelebb sikerüljön?
2018. szept. 19. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hogyna jártál el az égetett tészta készítésekor?
2018. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vízbe zsiradékot raktam,beleszórtam a lisztet.Pépessé főztem.Majd langyosan a tojásokat,egyenként elkeverve hozzáadtam.Aztán apró halmokat raktam a tepsibe.20 percig sütöttem.
2018. szept. 19. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Erről van szó. Az égetett téstában semmit nem főzünk pépessé.


Kb. így készül:

[link]

2018. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,legközelebb akkor figyelek erre.
2018. szept. 19. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Vajjal jobb lesz, mint margarinnal vagy mas zsiradékkal.

Peppe? Szerintem ott lesz a baj.

Legtöbb sütinel csak erzésre adom az alapanyagokat, de egetett tésztánal mindig pontosan.

Vizet vajat forrásik főzöm, kis adagokbak folyamatosan szoktam kis szitán at belekeverni. Ha az össze benne van, adiig kevergetem, míg egy kicsit keményes egybefüggő masszával valik, ami elválik az edény falatól. Aztán egy rövid ideig hagyom "hülni" egyesével alaposan belekeverem (nagyon gyorsan) a tojásokat. Ez is összeáll es elválik az edénytől. (Vannak, akik kezi mixerrel keverik a tojásokat bele.)

Nekem eddig csak egyszer nem sikerült tìzből, mert ott a tojásből rántotta lett.

2018. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!