Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyű, gyorsan elkészí...

Milyen könnyű, gyorsan elkészíthető ételt tudnék csinálni iskolából hazajövet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok menzás, illetve se pénzt, se ételt nem viszek az iskolába, max. néhanapján egy keksz, zacskó ropi. Mire hazaérek mindig nagyon éhes vagyok, magamnak kell ételt csinálnom. 3 dolgot szoktam készíteni: tésztát főzök, sajttal megszórom, melegszendvicset a sütőben, illetve a kenyér közepét "kivágom", tojás oda és gyorsan megsütöm.

Már nagyon unom ezeket enni egyfolytában, mit tudnék gyorsan, könnyen elkészíteni iskolába hazaérkezve?


2018. szept. 19. 20:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Serpenyőben sült pizza 10 perc alatt


Hozzávalók:

– 4 evőkanál tejföl

– 4 evőkanál majonéz (aki nem szereti a majonézt annyira, rakjon mondjuk egy evőkanállal több tejfölt és annyival kevesebb majonézt, bár annyira nem érződik a tészta ízén a majonéz)

– 2 tojás

– 9 evőkanál liszt

– csipet só

– sajt

– feltét ízlés szerint, ketchup, pizzakrém, tejföl, illetve: kukorica, sonka, hagyma, kolbász, meg amit csak el tudsz képzelni.

Előkapsz egy serpenyőt, kicsi olajat hevítesz benne, majd beleöntöd a tejföl-majonéz-tojás-liszt-só keveréket. Ezután rápakolod a pizzakrémet, majd a sajtot és a többi feltétet és lefeded a serpenyőt. Lassú tűzön tíz perc alatt megsül.

[link]

2018. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2018. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%

Ez ugyan nem lesz a kérdésedre válasz, mégis megkérdezem:

Miért nem viszel az iskolába 1-2 szendvicset, vagy pénzt és eszel valamit. Egy zacskó ropival nem lehet lenni délután 4-5ig, mert beteg leszel. Súlyos beteg!

Akkor talán nem ezt a háromfélét szenvednéd össze farkaséhségedben, hanem normális ételre is futná az energiádból.

2018. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2018. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%

Én különféle érdekes rántottákat sütnék, de mivel ezt még én, a nagy tojásimádó is képes vagyok megunni, egyszerűen főznék este valami egyszerűt, de azért kissé több időt igénylőt, így vacsorára és másnapra is lenne.


A tészta nekem túl lassú éhesen, de ha neked jó, nos, azt nemcsak sajttal lehet enni :) Valami jó kis szósz is mehet rá, én már elég sok napja készítettem valami ajvárfélét és még mindig működik, simán jó lenne tésztával. De a tojáspörkölt is jó. Sokszor főzünk itthon egy csomó tojást. Azokra így is rá lehet esni, hol mustárral, hol grillszószos paradicsompürével s nyers zöldségekkel eszem, de persze sajtosan, csemege uborkával is remek. A főzés közepén pedig ki szoktam venni párat, a lágytojást is kedvelem. No és napok múlva mindenféle érdekes lehet belőle, de én szinte csak tojáspörköltté alakítom, amiben fehérje van kevesebb (mivel a főtt tojásban a fehérje tetszik jobban s arra repülök rá, a sárgák pedig felgyűlnek). De tojáskrém, töltött tojás is lehet belőle, ezek eléggé rokonok. S ezt eheted több napon át is.


Kissé melós, de a sima palacsinta is gyors. Gyorsabb, ha vastagpalacsintát készítesz, vannak érdekes verziók. Én a banánpalacsintáért vagyok oda, 2 tojáshoz 1 dkg rizslisztet (vagy mostanság vegyes gluténmenteset) s opcionálisan kis kókuszlisztet adok, a banánmennyiség ennyihez nálam 6 dkg, de sokan 2 egész banánt tesznek bele (akkor esélyes, hogy több liszt kell). Jó érett, már inkább kissé szétesős banánból a legegyszerűbb (vagy fagyaszottból, kiengedettből), amit semmiség szétnyomni. percek alatt megvan, én igénylek egy kis savanykás ízt bele és citromot csöpögtetek rá, de körtével és almával is fel lehet dobni.


Későn hazaesve nekem mindig is egy jó kis leves adta meg az alaphangulatot, azt is lehet előre készíteni, de azért vannak gyorsabb alternatív verziók is. Az enyémek túl speckók (eleve nyersek, hisz az megy gyorsan), de jobb híján akár egy tasakos leves is megteszi, akár instant, akár főzős.

2018. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%

Én imádom a nagyiféle húslevest, azt alakítottam át. 2 fokhagyma fél hagyma 1 répa és ujjnyi fehérrépa, bors, petrezselyem. A hozzávalókat lereszelem, olajon futtatom, majd ot percig főzom. Olyan mint az igazi.

Sutűben csirkecombot és lilakáposztát összesütök

2018. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy bírod a napot energiával ha semmit sem eszel egész nap? Nem főz neked senki otthon semmit?
2018. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írtak és tényleg gyorsak. Viszont tényleg ne legyél egész nap étlen a suliban. Azért vágysz a gyorsan elkészülő kajákra, mert gondolom, majd' éhen halsz, mire hazaérsz.

Írod, hogy a lecsó túl macerás. Hát nagyon nem.:) Hamar kész, kb. mint az itt felsoroltak többsége. Most van szezonja, utána már jóval drágább lesz a hozzávaló.

2018. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Sok jó ötletet kaptál, egyet énis adok. :-) Édes-savanyú mártásos csirke, ha úgy jobban tetszik Uncle Bens-es csirke. Gyorsan elkészül.

2018. szept. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Carbonara spagetti.
2018. szept. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!