Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Havonta 15 ezer forintból...

Havonta 15 ezer forintból étkezni, egy személynek? Miket tudnék venni, főzni, hogy elég legyen?

Figyelt kérdés
Szó szerint ennyi jutna rá, tehát nincs rokonoktól kapott étel, nincs kert hogy magamnak termesszek, nincs munkahelyi étkeztetés stb. Tudnátok jó tanácsokat írni? Huszonéves nő vagyok amúgy, könnyű fizikai munkát végzek.
2018. okt. 4. 19:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

Ezeket nekem írtátok? Miért? Hogy jön ide a könnyűvérűség (ami nem jellemző rám), ez táplálkozás.

Most ugyan több, mint fél minimálbérből élek, úgyhogy bőven elég jut ételre speckó étrenden, nagyon régen voltam a kérdező sanyarú szintjén, de nyugi, éheztem is már életemben, tudom, az milyen. Nem jó.

De mi rosszat írtam, fel nem fogom. Vagy kitöröltek valakit? Nem tudom értelmezni ezeket.

2018. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%
11 A kérdezőnek nincs kertje, nem tudja megtermelni a cuccot, és nincs apuka, anyuka aki viszi a háztájit a gyereknek fel Pestre, és rakja teli a hűtőjét.
2018. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%

Hoppá, bocsi a telefon átjavította.

Nem könnyűvérű, hanem könnyűétkű.

Ne haragudj! :)

2018. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Rizs, krumpli, tészta, olcsó kenyérféle valóban jó kalória / ár arányú étel, ezekre alapozz. Húsból inkább csirke vagy pulyka, és ne a drága mell (comb, szárny, máj stb) Csak vizet igyál, vagy max teát. Tojást tudom még ajánlani. Édességet, tejterméket mellőzd, ha tudod.


Sajnos a legtöbb zöldség és gyümölcs is túl "drága" ilyen szempontból, de egészégédvédelmi okból azért ebből valamennyit fogyassz. Olcsó almát pl.

2018. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

Kijön de nagyon meg kell gondolni mit eszel. Nekem havi 18 ezrem van az étkezésre.

Nagyobb üzletekben olcsó saját márkás hüvelyesek, rizs és liszt alap élelmiszerek jó árban vannak.

Kenyér kilós akciós, fagyasztva darabonként fogyasztva sokáig elég. Margarin, zsír mindig jó. Olcsó almával olcsó zöldségekkel.

Húsleves csirkeaprólékkal tökéletes. Ajánlom herby 1000res kaja vagy hótkaja videókat. Ezek több napig elég mennyiségűek. Nekem húsos káposzta 1100ft 7 adagra elég. Így a hete kajapénzem 1900ft volt. Hétvégéig elég lesz, de nem reggelizek azon spórolok

2018. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
2018. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%

Attól, hogy olcsó ételeket kell enned, még nem biztos, hogy egészségtelen lesz a táplálkozásod.

Laktató, tápláló, és olcsó alapanyagok a száraz hüvelyesek, az árpa és rizs. Mindegyik nagyon sokféleképpen elkészíthető.

[link]

2018. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
14%
Rizzsel krumplival nem fogsz jól lakni. Egyél hüvelyest,gerslit, csirkeszívet,disznónyelvet, busát, lilakáposztát, feke retket. Reggelire főtt lenmagot almával. Tehát: 3 tojás 120 ft reggeli, tízórai alma+lenmag=150ft ebéd csirkeszívpörkölt gerslivel=max 150ft. Vacsorára ugyanaz 150ft. 1 kg csirkeszív van 290 ft busa 390 disznónyelv 300.
2018. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%

Ez napi 500 ft. Pokoli nehéz, de nagyon komoly tervezéssel megoldható.


Helyezd előtérbe a hüvelyeseket: egy lencsefőzelék kb. 500 ft, és 2 napra megfelelő vacsora és ebéd, egy-egy tojással, sült hagymával, szelet kenyérrel. Így marad pénzed a jobb napokra.


Érdemes étrendet tervezni, és a maradékot jobb ételekre fordítani, az akciókat figyelni. Én eleve heti két napra főzeléket főznék, az nagyon spórolós tud lenni, főleg, ha tojást készítesz feltétnek, ami tiszta fehérje, és nem drága, főleg akciósan. Egy ételre 1-2 db elég is egy nőnek. Mellé gey zsömle és meg is vagy.


Azt kell figyelembe venni, hogy a hüvelyes gabonával teljes értékű fehérje, azaz jól beépül a testedbe.


Mindenképpen vennék almát, most 200 ft körül ill. alatt lehet kapni kilóját, és mindig valamilyen akciós, nyersen ehető zöldséget. A vitaminok miatt.


Vennék kis fej káposztát akcióban, mellé pár répát és hagymát, rá egy kis öntet, és megvan napkra a coleslow salátám, ami isteni. Mellé vennék darált húst és készítenék húskenyeret, az is több napra elég, sőt, hidegen szendvicsbe is tehető, főzelékhez is ehető feltétként.


Inkább ilyenekkel trükköznék, és nem a vajas kenyér-olcsó virsli megoldással, mert azzal csak beteg lehetsz.


Főznék krumplifőzeléket két napra, a következő héten sárgaborsófőzeléket, szintén két napra.


Vennék fél kg gombát 300 ft-ért, ami két napra bőven elég, tésztával.


Vennék sütőtököt is, krémlevesnek akár egy leveskocka ízesítésével is komplett fogás, szárított kenyérkockákkal a tetején.


De ha készítesz rakott kelt kínai kel feléből (300 ft-ért vettem akcióban, ilyet könnyű találni manapság),

a másik feléből készíthetsz kelkáposztafőzeléket vagy frankfurti levest is.


Mehet a paprikás krumpli is rendes ételnek, ha teszel bele egy ujjnyi kolbászt az íze kedvéért (100 ft), és mielőtt kész, belekockázol 3-4 főtt tojást. Krémes, isteni finom, és tápláló étel lesz belőle.


Kacsaaprólékból, testből isteni erőleveseket lehet főzni, eheted akár 3-4 napig is.


A szárazbabból szintén mehet főzelék, leves. A zöldbabból is, de az lehet rakott is. Az olyan helyeken, mint Aldi, Lidl, Penny, gyakran van 300 ft/kg akcióban. Akkor vedd meg!


Ezekkel az olcsó ételekkel tudsz játszani,kis pénzt spórolni. Neked most a felvágott drága: én a helyedben csirkemájat vennék, amiből kis fűszerrel, hagymával egy hétre elég házi májpástétomot tudnék csinálni. Mellé kis akciós retek, és nyami. Ehestz zabkását is, mondjuk almával néha, vagy egy kis joghurttal.


Úgy gondolkodj, hogy napi 500 ft-od van, azaz 3500/hét.

Készts menütervet, írok tippet:

Hétfő-kedd: paprikás krumpli tojással, ez kb. 500 ft, de két napra megvagy főétellel.

Szerda-csütörtök: lencsefőzelék sült hagymával, ez is kb.500 ft mindennel együtt

Péntek-szombat: gombapörkölt tésztával vagy nokedlivel, ha tudsz szaggatni: ez is kb. 500 ft

Így kapsz 6 napra főételt 1500 ft-ból, de szerintem kiadja a hetediket is.

És így tovább: vasárnap-hétfő-kedd: rakott kel, akciós hozzvalókból

Szerda-csütörtök: coleslow, rizs/gersli, fasírt/húskenyér

Péntek-szombat: krumplifőzelék, a maradék fasirttal

Vasárnap: sütőtökkrémleves pirított zsemlekockákkal, paradicsomos penne (akciós dolgokból)

Hétfő-kedd: krumplistészta


Eheted a meleg ételeket vacsorára is. A lényeg, hogy minden regelihez legyen valami friss zöldség, de értelemszerűen nem a már drága paprika/paradicsom, hanem mondjuk jégcsapretek stb. És napi egy alma. Kellenek a vitaminok a testnek.


És ajánlom figyelmedbe az alábbi blogot: [link]


Nagyon jó öteletek vannak rajta.

2018. okt. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!