Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Havonta 15 ezer forintból...

Havonta 15 ezer forintból étkezni, egy személynek? Miket tudnék venni, főzni, hogy elég legyen?

Figyelt kérdés
Szó szerint ennyi jutna rá, tehát nincs rokonoktól kapott étel, nincs kert hogy magamnak termesszek, nincs munkahelyi étkeztetés stb. Tudnátok jó tanácsokat írni? Huszonéves nő vagyok amúgy, könnyű fizikai munkát végzek.
2018. okt. 4. 19:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Esélytelen.
2018. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Ez maximum 500 ft kajapénz havonta. Ha a szervezeted kibírja azt hogy 1 hónapon keresztül szalámis zsemlét fogyaszz meg tescos mirelit pizzát akkor igen

De ez szerintm lehetetlen és eléggé veszélyes is rád nézve. Inkább kérj kölcsön rokonoktól élelmiszerre amíg egyenesbe jössz.

2018. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

2es vagyok: *naponta.

Bocs.

2018. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a pénzt éppen 4 óra munkával keresem meg.

Ember, mi értelme ennek?

Lehet ki tudod húzni 2-3 hónapig vagy akár fél évig ennyi pénzből, de a következő egy évben tuti ennek a káros hatásait fogod nyögni.

A minőségi táplálkozáson spórolni a legostobább dolog, inkább kötesd ki a netet, vedd meg a legolcsóbb telefont, csavard lejjebb a fűtést, add el a régi cuccaid, a ruháid, de a kaján sose spórolj!

Tanulj inkább és kepezd magad!

Amúgy sok rizs, bab, borsó, csirkeaprólék és ingyenkonyha.

2018. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Még egy állást be kell vállalnod, hogy meg tudj élni. Lehetőleg olyat, ahol van borravaló, napi szinten.. felszolgáló, cukrászdában eladó stb.. mert azt lehet hétvégén tolni..
2018. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Ja és én ezt első féléves kollégistaként próbáltam de még napi 1000 forintból is nehéz megoldani.
2018. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Megoldható, csak jobban kell alapozni jó, olcsó ételekre. Én a speckó diétámat is kihoznám ennyivel (semmi olcsó szénhidrát, semmi olcsó zsiradék) és jókat ennék, csak egy kicsit aszkétán, no. Egyszer kiszámoltam, kijön. Bármennyi pénzem van, bármilyen diétám, a duplája már mindenre elég (éttermezésen és egyéb luxusokon kívül, többezer ft/kg-os "lisztek" is, nyilván nem azon kell élni), de a napi 500-ból is kijön az alap rendes étkezés.


Szezonális és olcsó mirelit zöldségek, némi zsír, olcsó olajos magvak, olcsó hüvelyesek, olcsó gabonák... Kell valami jó fehérjeforrás is azért. Ha neked beleférnek az olcsóbb húsok, akkor az, nekem az nem elég jó, én tojásra alapoznék a fentiek mellett (jóféle házira :)).

2018. okt. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazából eddig, amíg a szüleimmel éltem sem étkeztem soha egészségesen. Főtt étel csak hétvégén volt, de akkoris krumpli, tészta, rizs volt a fő alapanyag, és kevés olcsó húsféle hozzá. Hétköznap pedig pár szendvics volt a menü.
2018. okt. 4. 19:22
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
7 Ekkora pofival ami neked van, betennélek az ő helyébe pár hónapra, de garantálom, hogy "kezit csókólommal" fogsz köszönni a végén mindenkinek akinek nehéz sora van pillanatnyilag.
2018. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
14%
#7 Azért nem mindenki olyan könnyűvérű, mint Te.
2018. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!