Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Töltött gomba problémák?

Töltött gomba problémák?

Figyelt kérdés

Ma töltött gombát készítettem és két kérdésem lenne hozzá.


Az elsö - ez már sokszor történt, csak eddig nem kerestem az okát - , hogy a gombafejek a sütés soran ellapulnak és a töltelék lemegy róluk. A kérdés, hogy mit tesznek azok, akiknek szépen megmarad a gomba formája és benne marad a töltelék?

A másik - ez kevésbé fontos, csak érdekel -, hogy a töltelék mitöl marad egyben, ha hús és tojás nélkül készül: pl mint most zöldségek + bulgur. Ízre nagyon jó lett, csak éppen *az egész szétgurult, nem *ragadt* egybe.



2018. okt. 8. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem a tejfölös spenótos baconos gombás töltelék nem esett szét. illetve semmit nem csináltam a gombával se, mégis jól sikerült. megpucoltam, kicsit egyenesre vagtam az alját megtöltöttem és ment a sütőbe. esetleg túl vizes lenne a gombád? vagy áll a vízben amit enged... én kiszedtem alóla a vizet ha sok volt.
2018. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miután semmit nem teszel bele, ami össze fogja, evidens, hogy szétesik. Tegyél bele vagy lisztet, vagy tojást, tejfölt.

A gomba meg ahogy sul lapulni fog egy kicsit, ha nincs ami formaban tartsa. Bele teheted muffin formaba, kosarformaba, becsomagolhatód bacon csíkokba, vagy panírozva kisütheted.

2018. okt. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint az normális, hogy a gomba szétlapul - akkor hogy csinálják azokat a képeket, ahol szép kereken marad?

A töltelék meg többféle allergia miatt lett ilyen, van, aki a húst, tojást nem ehet, mások a tejtermékekre allergiásak - szóval ez volt az, amiböl mindenki tudott enni.

2018. okt. 9. 09:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lapul szét teljesen, de egy kicsit nyilvan fog, mivel a víz elpárolog belőle. Palacsinta nem lesz belole, az nem normális.
2018. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor lehet, hogy az volt a gond, hogy a gombafejek igen nagyok voltak és ezér tünt laposabbnak
2018. okt. 9. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha muffin sütőbe teszed a töltött gombát nem lapul ki és a töltelék is benne marad.
2018. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes ötlet!
2018. okt. 10. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!