Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretitek a sütőtököt?

Szeretitek a sütőtököt?

Figyelt kérdés

2018. nov. 3. 12:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#8: Igen én is így vagyok vele. :D Mikor itthon sütőtök sütés van,már rosszul vagyok a szagától is. :D De a család többi tagja szereti.

Mi pont ma kaptunk a szomszédból szürkés héjút. Jól írtátok,az a nagydobosi. Igaz ez eredetileg onnan, háztól van, saját termesztés. Nem messze lakunk Nagydobostól. A boltban kaphatót nem tudom milyen.

Köszi nektek a válaszokat, kíváncsi voltam a kommentekre. De úgy látom a többség szereti. :) Mentek a zöldek!

2018. nov. 3. 17:42
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Régebben én sem szerettem, de most már imádom!
2018. nov. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom az illatát is amikor sül, számomra étvágygerjesztő, de hát nem vagyunk egyformák. Nem vagyok édesszájú, sütit pl. fél évben egyszer eszek, de számomra sosincs sütőtökből túl édes. Én még szoktam cukrot is szórni rá sütés közben, ami rákaramellizálódik.
2018. nov. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi gyerekként állítólag imádtam, ahogy ma is, úgy akkor is sokan adják a babáknak a hozzátáplálás elején. Anyukám szerint odavoltam érte.

De ma már meg nem enném, ahogy a sárgadinnyéért és az édesburgonyáért sem rajongok. Van egy jellegzetes ízük, amit nem szeretek.

2018. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A tökösrétes a legjobb, a téli időszakban kb. havonta egyszer sütök. Néha tökös-mákost is. Krémlevest is gyakran csinálok, tökmagolajjal és pirított tökmaggal isteni. Ezenkívül sütőtökös-lilahagymás bulgurt is csináltam már, az se rossz. :)
2018. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban nem szerettem mert anyukám mindig csak fogta és bedobta a sütőbe. Felnőtt fejjel viszont rájöttem milyen izgalmas dolog. Csomó mindent lehet belőle csinálni. Leves, főzelék, mártás, csirkevel isteni és pitekent is finom. Mostanság hasábban kisütöm mint a krumplit, nagyon finom.
2018. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nagyon jó tippeket írtatok! Én át is adom a család több tagjának, mert ők is csak a sütőben megsütik, de nem használják fel különböző ételekbe. Köszi a tippeket! Még ha én nem is szeretem :D

Meg hátha annak is megtetszik valamelyik étel aki ide téved. :)

2018. nov. 6. 23:09
 18/19 anonim ***** válasza:

A kanadai sütőtököt szeretem sütve.

A nagydobosit még nem kóstoltam.

2018. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sütve nem. De krémlevesként, és piteként imádom. Valamint köretnek szoktam megcsinálni.
2020. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!