Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csiperke gombából étel ötlet?...

Csiperke gombából étel ötlet? Mit főzzek?

Figyelt kérdés

Unom a gombalevest, gombapörköltet/paprikást, gombás spagettit, kirántott gombát,

gombapástétomot és pizzát sem szeretnék.


Mi jót lehetne még gombából, most hirtelen nincs ötletem. :(


Valami olyan recept kéne, amiben nem plöttyed úgy össze 2 falatra a tálca gomba. Vagy szóval ami úgy egy kiadósabb étel lesz. (Nem tudom hány gramm, de az a nagyobb tálcás gombám van a közértből.)


Örülnék valami fincsi ötletnek! :) Köszi!



2018. nov. 9. 08:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Fokhagymás pirított csiperke


Hozzávalók / 2 adag

250 g csiperkegomba

2 gerezd fokhagyma

3 ek olívaolaj

0.5 csokor petrezselyem

1 fél citromból nyert citromlé

só ízlés szerint

fekete bors ízlés szerint (frissen őrölt)


Elkészítés:

A finomra vágott fokhagymát az olajon megfuttatjuk.

A gombák tönkjét kivágjuk, a gombafejeket megtiszítjuk (nem kell hámozni) és a fokhagymához hozzáadva, nagy lángon elkezdjük kevergetve pirítani.

Mérsékeljük a lángot, mikor a gombák felvették az összes olajat. Megvárjuk, míg levet engednek, ekkor újra felerősítjük alatta a tüzet és szép aranybarnára pirítjuk.

Sózzuk-borsozzuk. Citromlevet facsarunk rá. Meghintjük az apróra vágott petrezselyemmel. Összeforgatjuk.

Azon melegében tálaljuk.

2018. nov. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hatalmas fejű gombát vegyél, az nem lesz olyan kicsi. Én ezt szoktam, tápláló: pörkölt alapon megfőzöm a darált sertés húst, de lehet más húsból is, a gombának kiszedem a szárát, a darált húst beleteszem kanállal, rá tejföl, sajt, petrezselyem és be a sütőbe.
2018. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Fokhagymás-rozmatingos/kakukkfüves gombás tagliatelle olívaolajjal, pirított mandulával vagy aszalt paradicsommal, rukkolával.

Gomba bourgignon

2018. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!