Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készítsek 15-20 főre?

Mit készítsek 15-20 főre?

Figyelt kérdés
Kisfiam névnapját fogjuk ünnepelni, jön a család, és nekem két kisgyerek mellett, egyedül kéne előállítani a vendégeknek a kaját. Mit csináljak? Szendvicsek kizárva, szöszmötölős meló. Minden használható ötletet szívesen látok :)
2018. nov. 19. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi emberre minden macerás, max majonézes valami egy nagy tállal. Én rendelnék valami hideget.
2018. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
pörkölt-ha keresel picit különlegesebb receptet máris ünnepibb étel.
2018. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
A szendvicsnél szinte minden szöszmötölősebb. Esetleg rendelhetsz pizzát, vagy valami hidegtálat. Ha neked kell megcsinálni akkor még egy rántotthús is kihívás lehet ennyi embernek. Segítséged nincs? Nagymamák?
2018. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Semmiképpen sem leülős kiszolgalos vacsi legyen. Ilyen svédasztal jellegű inkább.

Sütőben megsüthetsz vmi jo nagy húst. Főzz rizst, krumplit. Csinálhatsz egy nagy adag ünnepies pörköltött, mellé tészta.

Rakj ki salátát, felvágott zőldségeket. Mellé ki rakj öntetett, oljak meg ilyeneket.

Egy hatalmad adag levest is főzhetsz.

2018. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

A szendvics szerintem is szöszmötölős, ha rendes, kicsit is díszes s annál azért értelmesebb ételeket is lehet enni (bár ha a szendvicsen jó nagy sonkaszeletek vannak, az tartalmas, abból nem kell fejenként sok).


Hajajj, mindig bajban vagyok, ha ismeretlen sok fő van, ki tudja, ki mit eszik meg? Magamból kiindulva elég lenne főzni egy nagy tojáspörköltet, illetve ha az nem szöszölős neked, akkor töltött tojást. Az szép, ünnepi, laktató. De egy szép nagy darab sült hús is elég sok embernek elég, hozzá saláta, krumpli...

S persze sütit, egy krémes torta jó tartalmas, amellé még 20 embernek sem kell iszonyú sok étel, ha evősebbek se.


Sosem főztem sokakra, ezek csak ilyen kósza ötletek, bocs.

2018. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, aki írt! Jelenleg még a pörkölt benne főt burgonyával vagy a gulyásleves áll a listám elején, de még bármi lehet :) Nagyszülők gyakran vigyáznak a gyerekekre, lehet aznap délelőtt is ráérnek, de azért szeretném bebiztosítani magam.
2018. nov. 19. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
csirketorta
2018. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor laktató egyttálételeket szoktam készíteni.


Vagy sóletet, amit csak összedobálsz a sütőben, szeggyel, füstölt libával, és 10 óra múlva csak meg kell enni.


Vagy marharagut, amihez lehet köretet kifőzni tésztát vagy simén bele tenni gombócokat, ez is a sütőben készül, munka vele 20 perc, de készülhet más húsból is, isteni.


Vagy egy felturbózott pásztorpite is jó lehet.


Szívesen írok recepteket, ezek az ételek sikert szoktak aratni.

2018. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

A pörköltben az a jó, hogy előző nap megfőzheted, akkor ebéd előtt csak melegíted, és a krumplit frissen főzöd hozzá. Előző nap bepácolod a sütni való húsokat, akkor reggel csak bedugod a sütőbe, egyiket a másik után.


Vagy hájas, leveles tésztában sütve a virslit, debreceni kolbászt, hasonlót, mint a boszorkányujjakat sütöd, akkor már hús + tészta egyben sütve, mellé valami apró édes, apró sós.

Lehet, hogy pörkölt után ez az egyszerű-nagyszerű.

De lehet tepsibe is összerakni mint a lábtörlő, és majd kikockázva asztalra tenni:


[link]

2018. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szuzpecsenye afonyamartassal es krumplipure

A leves husleves.

A desszert torta es sutemenyek pl palacsinta.

2018. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!