Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hazi csipszet hogyan csinalsz,...

Hazi csipszet hogyan csinalsz, mivel izesited?

Figyelt kérdés
Martogatost milyent keszitesz hozza?
2018. nov. 20. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Finom az úgy, ahogy van... Legfeljebb hagymát is sütök előtte abban a zsírban, illetve mellé, a sajt is feldobja... De fűszerezni kizárólag sóval fűszerezem.

Esetleg mustár, ha olyanom van.

Szószt inkább rántottához és nyers zöldséghez készítek, de az is csak grillszószos paradicsompüré, minek elbonyolítani? Ha jó az alapanyag, a zöldség, akkor az elég finom lesz. De ez bizonyára ízlés dolga. S nyilván pl. az indiai ételekbe nem sajnáljuk a fűszert... De a chipsbe nem hiányzik nekem.

2018. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Krumpli vagy zellercsipszet készítek.

Uborkagyalun leszeletelem (a krumplit jól megsikálva héjastól) kicsit megsózom valamilyen fűszersóval (fokhagymás, füstölt sonkaízű, magyaros, magyaros, tejfölízű, stb) hagyom állni egy negyedórát, utána alaposan kicsavarom, szétzilálom, hogy ne legyenek összetapadva és jó forró zsiradékban pár pillanat alatt kisütöm.

Lapáttal papírtörlőre teszem és kész. Nem szoktam külön mártogatóst csinálni hozzá, de ha van tejföl itthon, vagy majonéz, akkor egy keveset teszek a tányér szélére. De leginkább csak önmagában eszem.

2018. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb:

Alaposan megmosol egy krumplit, majd félbevágod és a lehető legvékonyabban felszeleteled, célszerű konyhai szeletelőt használni, ezek után itasd fel a nedvességet a krumpliról.

Amint ezzel megvagy a szeletek mindkét oldalát kend be olajjal, de csak vékonyan, ezek után egy kis sót, esetleg borsot lehet rá szórni.

Ezután mehet a mikróba/sütőbe, én még csak az előbbiben próbáltam, ott 600W-on 7-9 perc kellett az elkészítéséhez.

2018. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A krumplit vékonyan leszeletelem. Bő, forró olajban kisebb adagokban kisütöm. Papírtörlőre ráteszem, hogy az olajat leitassam róla. Majd krumplihoz való fűszersóval megszórom a kisütött krumpli chipset, de van amikor simán csak sóval szórom meg.


Mellé tejfölös mártogatóst csinálok.

Tejföl, só, bors, fokhagyma, snidling vagy petrezselymet szórok a tejfölbe, ezt a keveréket jól elkeverem és ebbe mártogatom a chipset. Nagyon finom! :)

2018. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek.
2018. nov. 20. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!