Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált császármorzsa recept?

Bevált császármorzsa recept?

Figyelt kérdés
Császármorzsát szeretnék készíteni,mert a barátommal most épp azt ennénk=) Nem olyan receptet szeretnék amibe dara is kell,hanem a simát,ami nem olyan kis apró darabokból áll,hanem amit nagyobb darabkákra lehet szaggatni a sütés közben.Írnátok nekem bevált recepteket???Nagyon megköszönném!!!
2010. jún. 26. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez bevált


[link]

2010. jún. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden császármorzsába kell dara. Csak liszttel soha nem lesz belőle császármorzsa,csak valami rántotta-szerű.
2010. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így tökéletes,én így készítem és imádja mindenki:


(két személyre):3 dl tej

3 dl liszt

3 db tojás sárgája (a fehérjét tedd külön tálba)


1 csipet só

vaníliás cukor

cukor,ízlés szerint (nem kell sok)

rum aroma

citrom reszelék

Ezeket alaposan keverd össze,csomó mentesre,azután verj kemény habot a 3 tojás fehérjéből és azt is keverd a tésztába.Kevés meleg olajba öntsd bele lassan a tésztát és lassan darabold össze a főzőkanállal.Addig főzd,amíg nem kezd el a tészta kicsit pirulni.Széles lábosban ,teflonban készítsd,hogy jól szétterüljön benne a tészta!Közben tehetsz a tésztához mazsolát ,vagy felkockázott alma,barack,ananász darabokat,amelyiket szereted.Ha kész,lekvárt vagy porcujrot is tehetsz rá.

2010. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony, bizony:):)! Dara nélkül elrontod. A morzsák mérete a szakácsnőtől függ, azaz mennyire töri szét a megpirult masszát. Illetve mennyi olajat tesz alá (én keveset szoktam, emiatt nehezebb aprózni).
2010. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!