Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű magyaros...

Milyen egyszerű magyaros ételt főzzek?

Figyelt kérdés

Erasmus diák vagyok, és rendeztek egy nemzetközi hetet, ahol mindenki visz vmi nemzeti ételt.

Kérlek, olyat javasoljatok, ami gyorsan megvan, könnyen szállítható és nem kell hozzá sok eszköz, mert koliban korlátozottak a lehetőségeim.



2018. nov. 27. 16:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nagyobb fém lábast tudok szerezni, meg pick kolbász is van a boltban.

Nem szeretnék semmit venni, nem azért mert drága, hanem mert fél év után cipelhetem haza azt is. (ha többet maradnék nyilván lenne értelme beruházni)

2018. nov. 27. 17:31
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
Slambuc. Elég egyszerű, és elég magyaros. Ez volt az első kaja, amit meg tudtam főzni. Sok helyen nem hallottak róla. Vidéken ismerik.
2018. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Palacsinta


Én amúgy erasmus alatt mindig tarhonyas húst csináltam, imádták

2018. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Lángos

Paprikás krumpli

Babgulyás

Csirkepaprikás

Toroskáposzta/székelykáposzta

Túrós csusza

Töltött káposzta

Lecsó

Somlói galuska

Palacsinta

Túró rudi

Aranygaluska

2018. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

a túrógombóc magyar? mert én erről nem hallottam, de több oldalon is hozza "magyar receptek" alatt

2018. nov. 27. 18:04
 16/19 anonim ***** válasza:
83%

#15

Kérdező, a túrógombóchoz gyakorlat kell, mert vagy szétesik, vagy olyan kemény lesz, hogy az ablakot lehet kidobni vele, tehát jól gondold meg!

Csinálj egy pörköltet tarhonyával (galuskával lenne az igazi, de az neked macerás), az tipikus magyar kaja és a külföldiek zöme szereti.

2018. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16-os többször csináltam már túrógombócot.

Sőt mindig én csinálom a galuskát, nagyi is rám hagyja már. A fő probléma az, hogy kb semmi felszerelésem, mert egy szemeszterre nem hozok egy teljes konhyát

2018. nov. 27. 18:14
 18/19 A kérdező kommentje:
*konyhát
2018. nov. 27. 18:15
 19/19 anonim ***** válasza:
Tojáslevest egy kis kolbásszal belefőzve
2018. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!