Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok ajánlani olyan egészség...

Tudtok ajánlani olyan egészséges ételeket, amikhez nem kellenek különleges hozzávalók?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsit egészségesebben étkezni, ehhez jól jönne pár ötlet, hogy ti miket ajánlotok, miket szoktatok készíteni.

"Különleges hozzávalók" alatt az ilyesmiket értem, mint pl.: Quinoa, chia mag, fehérjepor, kókuszliszt, xilit, lazac, stb. Tehát olyan ételekre gondolok, amiket "hétköznapi" hozzávalókból is el lehet készíteni, és egy átlagos üzletben kaphatóak. Jöhet akár reggeli, ebéd, vagy vacsora ötlet, minden érdekel.

Előre is köszönöm! 😊



2019. jan. 24. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
spenót
2019. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Sovány túró, (kaukázusi) kefír, zabpehely, teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt, zöldségfélék végtelen formában.
2019. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Változatosan kell étkezni, mindent lehet enni, legfeljebb kevesebb zsiradék, só, cukor. Legyen megfelelő a folyadékbevitel és minden nap enni kell zöldséget, gabonaféléket, gyümölcsöket, húst (halat), tojást, tejet, tejterméket. Olajos magvak is hasznosak mértékkel, és hét végén nyugodtan belefér egy desszert is.
2019. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Újabban egyre többet olvasni arról, hogy minden egészséges, ha jól van elkészítve, és megfelelően vannak a hozzávalók társítva:

- tésztaféléket csak zöldséggel pl. káposztás tészta

- fehérjéket (hús, tojás, gomba stb.) szintén csak zöldséggel pl. paradicsomos húsgombóc

- fehérjét + tésztát együtt soha!!! pörkölt nokedlivel soha! Pedig milyen finom.

2019. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hust pont hogy nem kene minden nap enni. Nem vagyok vega, de a husfogyasztast manapsag tulzasba visszuk, regen sem ettek tobbszor, mint heti 2-3 alkalom.
2019. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Nagy kedvencem a pirított zöldség. Diétás időszakban mindennap ettem. Az alap répa, káposzta, hagyma a többi opcionális (borsó, zöld bab, karfiol... stb) pici olivaolajon közepes lángon egy serpenyőben pirítod pár percig. Hozzá adhatsz fűszereket, szezám magot és szerettem ananászt tenni hozzá. Teheted a köretek mellé. Én kenyérfélék helyett ettem ezt.
2019. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: light vajjal megkent sokmagvas kifli feketeerdo sonkával és kefirrel, zöldségekkel (paradicsom, paprika, uborka)

Tízórai: zabkása (én az instantot szeretem, a simát nem bírom megenni + tej (a tej jó jódforrás, a jód hiány miatt pedih felléphet pajzsmirigy alulműködés is pl)

Ebéd: sült hekktörzs görögsalival és petrezselymes burgonyával (a burgonyában is van jód, c vitamin stb)

Uzsonna: túró összepürésítve gyümivel én pl barackkal szeretem (konzerv is jó)

Vacsora: hagymás tojásrántotta tk kenyérrel, zöldségekkel (retek, jégsali, paprika másik fele)

Napközben ittam még aszaltszilvás smoothie-t, a szilva jó vasforrás :)

Én ezeket ettem ma.

2019. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
teljes kiőrlésű szendvics zöldségekkel, túró, zabkása, csibemell párolva/pirítva salátával, főtt tojás, rántotta, édesburgonya sütőben sütve, sajttal töltött gombafejek sütőben sütve, vagy akár rántott hús olaj helyett sütőben megsütve, kevés olajjal meglocsolva
2019. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden nap húst ma is csak azok esznek, akik fogyóznak, és ott a párolt stb. hús rizzsel, amitől én pl. már egy hét után kiszaladnék a világból. :))
2019. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vízdiéta egy bögre ivóvízzel: oltja a szomjat, telítve a gyomrot elüti az éhséget, hidratálja a szervezetet, segíti a vesék általi kiválasztást, kalóriatartalma zérus, kíméli a fogakat, mert nem kell rágni, a szájban megforgatva helyreállítja annak pH értékét
2019. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!