Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nincs kultúrája az...

Miért nincs kultúrája az egészséges táplálkozásnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
A többségnek kis túlzással mindegy mi, csak étel legyen. Nem inkább arra kéne törekedni hogy minőségi táplálékot vigyünk a szervezetünkbe?

2019. febr. 18. 18:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
33%

18 éve vezetek háztartàst, mindennap/minden màsnap főzök, egészséges a párom, egészséges a kislànyom, nem vagyunk elhízva, úgyhogy engedd màr meg kérlek, hagy főzzek azt, amit a csalàdom szeret, sőt sokszor vannak vendégeink, szeretik ahogy és amiket főzök.

Felőlem te legelni is kimehetsz az egészséges tàplàlkozàs eléréséhez, én meg engedelmeddel megcsinálom ma a töltött kàposztàt, mert ezt beszéltük meg itthon.

De tegnap karfiolleves volt, utàna baconbe tekert csirkemell rizzsel.

Vadhús is elég sok van most itthon, hétvégén vendégeket szeretnék hívni, szarvaspörkölt lesz.

Vagy mi lehet egészségtelen egy jó húslevesen?Vagy egy jó sült tarjaszelettől holnap elpatkolunk?

Ezt a baromsàgot!

2019. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
89%

Hogy magukra veszik egyesek ezt az egészséges táplálkozást. Pedig nem azzal van a gond, hogy miket eszünk, hanem a mértékkel. Sok magyar étel kifejezetten egészséges (pl. a töltött káposzta, persze nem fél kiló kenyérrel). Inkább az a gond, hogy húst eszünk hússal.

Közhelyesnek hangzik, amikor az orvos azt mondja, sok zöldséget, gyümölcsöt kell enni, az tényleg jó tanács. És nem is lehet azzal takarózni, hogy ezek drágák. Természetesen nem decemberben kell epret enni, márciusban szőlőt, hanem amikor szezonja van.

Ennyi az egészséges táplálkozás alapja. Mértéktartás, zöldség-gyümölcs, kevesebb hús. Aki ezt nem bírja betartani, az magára vessen.

2019. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
76%
És még azt hozzátenném, hogy annyiban mégis közöm van mások táplálkozási szokásához, hogy ha az egészségtelen életmódja miatt beteg lesz, a tb-t én is fizetem, jóllehet én sose veszem igénybe az ellátást.
2019. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%

Húst eszünk hússal...

Biztos van benne valami, mert nálunk szó szerint nincs húsmentes nap, hiàba ha valami főzeléket csinàlok, akkor ahhoz is valami húsból készült feltét van.

Van egy kis konyhakertünk, nyàron onnan esszük a paradicsomot, paprikàt, én nagyon nagy kedvenc nálunk a fejessalàta, tépősalàfa, minden ami salàta.

De tényleg még a baràti kör is húsimàdó, vendégeink minden nyàron itt töltenek nàlunk 2 hetet, reggelire v.mi felvàgott, sajtok, ebédre bogràcsban készült valami van, vacsoràra olyankor mindig grillezünk.

És komolyan nem ismerek olyat, akinek ne a húsos kajàk lennének a kedvencei.

Imádjuk a fehér kenyeret, főleg én vagyok nagy kenyérimádó, kislànyom annyira nem szereti, de semmilyen tésztàt, a zöldségektől meg menekül, paradicsom/paprika/uborka az oké, na de, hogy karalàbét megegye, nincs az a kincs.Gyümölcsöket is szeretjük, most is van itthon banàn, mandarin, alma.

Tésztákat is szeretjük, csak az ugye olyan, hogy 1 óra múlva megint éhes vagy.

Szóval én nem érzem a húsfogyasztàs kàros hatàsàt, eddig még a családom sem panaszkodott.

2019. febr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

Na mi sem jàrunk orvoshoz, influenza is elkerül minket.

Ja, dohànyzunk, kàvézunk, alkoholt is fogyasztunk ha alkalom van, vagy jól esik vacsihoz egy pohàr bor, mégse vagyunk göthősek, de àllítom, hogy aki fűszàlat meg magvakat, bogyókat ràgcsàl, na azt biztos megtalàlja valami nyavalya.

2019. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
78%
Reagalni akartam az 56%-osra, de az utolso kommentje utan inkabb feladom. Annyira tipik magyar felfogasa van, gyonyoru pelda, miert vagyunk 50 evvel lemaradva... :D
2019. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
56%

Miért, mégis mi közöd van ahhoz, ki hogy tàplàlkozik?Komolyan àruld már el, mi jogon szólnàl bele te bàrki tàplálkozàsi szokásaiba is?

Foglalkozz a sajàt dolgaiddal, ne azzal, hogy màs mit szeret enni.

2019. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
86%

Elszomorított néhány válaszadó, süt belőlük a butaság és az ismeretek hiánya. Nyilván az egészséges táplálkozás a szemükben egyenlő a legeléssel. Inkább nem is írok semmit, úgyis fölösleges, nagy még a sötétség ezen a téren is.


Szerintem a válaszadók mentalitása megadta a választ a kérdésre és arra is, hogy miért vagyunk elhízásban, rákban, szív- és érrendszeri megbetegedésekben toplistások.

2019. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert még isteni szerencse, hogy nem te és társaid szabjátok meg mit készítsek ebédre, nem ti pakoltok bevàsàrlàskor a kocsiba, de nem is ti keresitek meg rà nekünk a pénzt, ebből következik, hogy semmi közöd ahhoz, más csalàdok mit vàsàrolnak, mit esznek.

Javaslom olvasd el az első hozzàszóló ekső mondatát.

2019. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
82%
#30 senki sem akarja megszabni. Abba se szólunk bele, hogy nyári viharban hová akarsz állni. Jogod van kiállni a mező közepére, jogod van agyoncsapatni magad a villámmal, mi csak javasoljuk, hogy esetleg be is lehetne húzódni fedett helyre.
2019. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!