Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nincs kultúrája az...

Miért nincs kultúrája az egészséges táplálkozásnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
A többségnek kis túlzással mindegy mi, csak étel legyen. Nem inkább arra kéne törekedni hogy minőségi táplálékot vigyünk a szervezetünkbe?

2019. febr. 18. 18:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem akarja megszabni vagy beleszólni. Mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja. Alkohollal, dohányzással vagy egészségtelen táplálkozással, esetleg mindegyikkel.


Először meg kellene ismerni, hogy mit jelent egészségesen táplálkozni, majd el lehet utasítani, de amíg ilyen idióta tévhitek alkotják az ellenvéleményt, mint a "legelés", addig nincs értelme érvelni sem.


Az egyén szintjén tényleg nincs értelme erről beszélni, viszont össztársadalmilag már tud károkat okozni az egészségügyi rendszerünket elég megnézni. Ez viszont már országos probléma.

2019. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom egyesek fejében a pörkölt is úgy szerepel, mint egészségtelen táplálék. Mondom ezt egészségesen táplálkozóként. Megsúgom, hogy a pörkölt sem egészségtelen. Nem mindegy azonban, hogy egy nap ötször eszed azt, két héten át vagy mennyi zsíradékot teszel bele. Illetve mennyi és milyen szénhidrátot viszel be vele egyszerre. Lehet egyazon étel egészséges és egészségtelen is! Ebből következik, hogy magyar étel is lehet egészséges és egészségtelen.
2019. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Én imádom a pörköltet, a fehér kenyeret a cukros üdítőket, minden nap pizzát/gyrost/kínait is eszem, mégis 60 kiló vagyok, 182 centi, 7% testzsírral és tök jól vagyok. Ja és nem sportolok semmit. Szóval egy nagy maszlag az egész chia mag a vegán baromsággal együtt.
2019. febr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
88%

#33: És hány éves vagy?! Mert tizen- vagy huszonévesen nem nagy kunszt vékonynak és egészségesnek maradni. Majd 40 fölött kijönnek ennek az életmódnak a hátrányai!


Én ugyan próbálok egészségesen élni, nem zabálok folyton gyorskaját, nem cukros üdítő helyett inkább teát és ásványvizet iszom, de szépen lassan mégis megérzem a kort. Huszonévesen végig 63-65 kiló voltam, tele energiával, pedig sosem sportoltam.

Most, 40-hez közeledve bizony nincs már olyan energiám és elkezdtem hízni is (mondjuk még most is csak 70 vagyok) és ki tudja, 5 év múlva hogy leszek...

2019. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok már olyan fiatal, pár hónap és 24 leszek én is. Te is pont engem támasztasz alá, hiába nyomod az egészséges táplálkozást, ugyanúgy öregszel, fáradsz, hízol és a halált várod lassan.
2019. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
84%

#35: A 24 az még nagyon is fiatal. De szeretnék én újra 24 lenni!

Amúgy persze, nyugodtan élj úgy, ahogy most, de ne csodálkozz, ha 50 éves korodra cukorbeteg, 60 évesen meg rákos leszel.

Oké, nem törvényszerű, mint ahogy az sem, hogy aki egészségesen él az megéri a 100-at, de statisztikailag mégis nekem van jobb esélyem a 80-at betölteni, mint neked.

2019. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

#33. huszonévesen én is voltam 170/50 kg, akármennyit ettem. Tök mindegy, hogy hogy élsz, negyven évesen neked se lesz már ilyen könnyű, úgyhogy élvezd ki.

Ilyen korban már tényleges egészséges életmóddal lehet csak fenntartani a normál súlyt, sporttal és az étkezésre odafigyeléssel.

2019. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy ki mondta, hogy a vékonyság egyenlő az egészséggel?
2019. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáértők! nem vagyok szakértő, sem szakmabeli, sem lehetőségem sincs az otthoni termesztésre/állattenyésztésre, csak táplálkozó ember vagyok

- engem ebben a témában az zavar, hogy szinte minden táplálékról hallottam a különféle rendszerekben tanácsokban hogy ÁRT, káros, NE! A víztől a tejtermékeken a kenyéren át a bablevesig a csirkéig. Mindenről. Ezért úgy elment az egésztől a kedvem, hogy próbálom a legegyszerűbben és legolcsóbban megoldani.

2019. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Erre az a megoldás, hogy vannak alapelvek, amelyeket mindig betartasz. Napi ötszöri étkezés, kiegyensúlyozott táplálkozás. Egy egészséges ember mindent ehet mértékkel. Akinek vannak egészségügyi problémái azok pedig úgyis tudják hogyan kell táplálkozniuk, mert az orvosuk, dietetikusuk elmondja.


A táplálkozási piramis egyébként jó kiindulási pont mindenkinek. Civilizációs probléma, hogy a sót, cukrot és a gyorsan felszívódó szénhidrátokat túlzásba visszük, ezekre kell figyelni. A gyorsan felszívódó szénhidrátokat ki kell váltani lassan felszívódókra, így nem emeli meg gyorsan a vércukrot sem és nem leszel éhes sokáig. A falási rohamok, nassolás a megemelkedő, majd leeső vércukorszint miatt van, ami az arra hajlamosaknál cukorbetegséghez vezet évek alatt. Máris kész egy egészséges táplálkozás.

2019. febr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!