Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A magyar konyha valóban...

A magyar konyha valóban világhírű, vagy csak sokan szeretik azt hinni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 16. 09:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
+ indaiai is világhírű szerintem.
2019. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
73%
Meg az amerikai.
2019. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%
Ahol vannak tengeriherkentyuk az hires.
2019. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

És melyek lennének az amerikai konyha világhírű ételei?


Én Thaiföldön is találkoztam a magyar konyhával. Jól menő étterem, mindig zsúfolt. Gulyásleves, csirkepaprikás, töltött káposzta....

2019. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

"Csak egyet nem értek: ha idejön valami híres színész, vagy bárki, aki "világhírű", akkor miért dicsérik annyira a magyar konyhát? Udvariasságból?"


Igen. Kb. mint amikor az énekesek fellépéskor elmondják, hogy "XY a kedvenc városom, imádlak titeket!" és persze ezt mondják mindenhol, ahol éppen vannak.

De az ilyen "Johnny Depp nálunk forgatott és imádta a pörköltet nokedlivel" cikkeknek a fele kamu. Ha be is ülnek étterembe, nem magyaros ételeket kérnek, pláne, mert a legtöbb étteremben nem is csinálnak klasszikus magyaros ételeket.


Nem világhírű a magyar konyha, és pláne nem népszerű. Persze, akik nagyon jártasak a gasztronómiában, azok ismerik, de nem hiszem, hogy különösebben szeretik.

A tradicionális magyar ételek lényege az, hogy sok legyen, laktató legyen, lehetőleg jó zsíros és tele kalóriával meg szénhidráttal. Ez még a honfoglalás korából maradt ránk, kellett ugye az energiapótlás...

A fűszerezés baromi egyszerű, só + paprika, kb. ez dominál minden magyaros ételben. Belevágsz minden húsfélét és zöldséget, amit a spájzban találsz, jó nagy kondérban megfőzöd, és kész is.

Itt, ha valaki kér egy friss tavaszi salátát, azt kiröhögik, hogy nyúltápot eszik, pedig sokkal alapvetőbb és minőségibb élelmiszer, mint a pörköltszaft.

2019. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek az utolsóval. De még ha nem is kamu, akkor is. Ha elmész teszem azt Oroszországba, megkóstolsz egy helyi specialitást és imádod, attól világhírű lesz az orosz konyha? Na ugye hogy nem.


Ugyanez a helyzet a magyarral is. Attól hogy idejön egy híresség, ízlik neki amit eszik (mert nyilván nem Kati néni kifőzdéjében etetik, hanem a legjobb éttermekben), attól még nem lesz világhírű az adott ország konyhája...

2019. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
#9 ha te nagymenő magyar színész vagy és pl Indiában forgatsz, majd posztolsz facebookon egy olyat, hogy mekkora szar ez a curry úgy ahogy van - egész éjjel fostál tőle, akkor szerinted hány indiai rajongót fogsz veszíteni?
2019. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%
9. vagyok. Szerintem félreértettétek a válaszom. Bár oda kellett volna írnom, hogy irónia, az tényleg lemaradt, belátom.
2019. márc. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%

Európában a francia és az olasz konyha említésre méltó, világ szinten pedig a japán, kínai, indiai, talán még a mexikói és az orosz.


A magyar konyha egyébként tök jó lenne, de agyonvágják a túlfűszerezéssel és a sok zsiradékkal.


De nincs mit szégyellni, sok jómódú nemzet sokkal trébb kajákat eszik, mint mi. Kapásból ott vannak a britek, a finnek, az amerikai borzalmas ipari kajákról nem is beszélve.

2019. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%
Nem világhírű, mert nincs annyira reklámozva, és Magyarország nem akkora befolyású világhatalom, mint pl. Franciaország. De szerintem vannak bőven jó ételeink, amiket népszerűbbé lehetne tenni. Sok külföldinek ízlik a magyaros ízvilág amikor megkóstolják, csak sokan nem hallottak még róla, mert nem olyan híres. Bár őszintén, nem tartom olyan fontosnak, hogy világhírű-e vagy sem, attól nem feltétlenül lesz jobb.
2019. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!