Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A magyar konyha valóban...

A magyar konyha valóban világhírű, vagy csak sokan szeretik azt hinni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 16. 09:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Világhírű, csak kevesen tudják. :D
2019. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy világhírű.
2019. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Vannak a világon olyan helyek, ahol ismerik, és vannak, ahol nem. De így van ez minden más ország konyhájával is. Külföldön élek, itt én akárhányszor készítettem még magyaros etelt, annyira nem voltak elájulva tőle.
2019. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
MO-on az az elképzelés, hogy világhírü, a legtöbb helyen meg nem ismerik, vagy ha hallottak róla, akkor kb a pörkölt/gulyás/halászlé, rengeteg zsír + méregerös paprika az, amit tudnak róla - de pozitívnak nem tartják.
2019. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a magyar gasztronomia nagyon valtozatos es sok mas nep eteltipusa is meg van benne, viszont egyfelol nincs hypolva, futtatva annyira, masreszt nem olyan egzotikus pl. egy europai konyhahoz kepest, mint pl egy kinai, vagy indiai ahol tavolkeleti alapanyagok vannak. Ja es hozzateszem, hogy a hagyomanyos etelek nagy reszet kevesen keszitik, belvarosi ettermekben igen ritka.
2019. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Kizárólag Magyarországon belül világhírű. Hasonlóan a világhírű magyar szinkronhoz, meg a többi világhírű magyar... kezdetű dologhoz.
2019. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem híres, nemhogy világszerte az lenne.

Kevesebbek vagyunk így? Sokan azt gondolják, hogy igen, s muszáj valamiben kiemelkedni a több népből.

Hogy ez trianoni kesergés része-e, vagy genetikus, nem tudom.

A magyar konyhán semmi extra nincs.

A gasztronómia emberei meg egy tudathasadásos állapotban vannak.

A háziasan készülő ételeket „menő” étteremben képtelenség eladni. Ezért „újragondolják”. Na attól mentsen meg a jó isten. 8-9 ezer forintokért kapsz egy szinte üres tányért, amelynek a közepén van valami kosz, amit paprikás krumpliként, s más egyéb magyarosch ételként próbálnak eladni. A sznobok meg is veszik.

2019. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Ez ilyen magyar elképzelés, de ez a gondolkodás vagy vélekedés sok helyen feltűnik.
2019. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Írjátok itt többen, hogy nem világhírű. Szerintem sem, max. európai szinten. Csak egyet nem értek: ha idejön valami híres színész, vagy bárki, aki "világhírű", akkor miért dicsérik annyira a magyar konyhát? Udvariasságból?

Mondjuk még mindig jobb, mint pl. az angol. Az tényleg borzalmas - szerintem.

2019. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az. Még Németországban, ahol kifejezetten szeretik a magyaros ízvilágot sem ismernek egyetlen - valódi - magyar ételt sem.

A "gulasch" nem gulyás, hanem valami pörköltféle megerőszakolva itt minden olyasmivel, ami nem való bele. Azon kívül meg semmi mást nem ismernek, csak a "langosch"-t, amit meg nutellával b*sznak szét.


Világhírű a japán, kínai, olasz, spanyol, francia konyha pl. - ezek azok, amelyek hallatán minden fejlett országban beugrik valakinek valami.

2019. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!