Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melegszendvics sütőbe sütőpapír?

Melegszendvics sütőbe sütőpapír?

Figyelt kérdés

Egy régi típusú szendvicssütőről van szó, nem lehet kivenni belőle a sütőlapot.


Hiába vajazom be mindig, a sajt így is-úgy is kifolyik, és úgy néz ki mint egy csatatér.


Nem otthoni sütő, hanem a munkahelyemen van. Használat után (többnyire csak én használom) be szoktam tenni egy nedves papír törlőkendőt, és pár óra múlva nagyon szépen ki tudom pucolni. (próbáltam rögtön pucolni, de forró, illetve ha egy kicsit le is hűl, a cucc ilyen nyúlós-ragadós benne, áztatva sokkal hatékonyabb)


Kérdés: ha sütőpapír közé teszem a szendvicset, és úgy sütöm meg, az mennyire jó ötlet?


2019. márc. 21. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet!

Annyira jó, hogy nem is értem miért nem jutott eszembe? Nekem is ez a régebbi van - mellesleg ez a legjobb - és ugyanazok a keserveim vannak vele, mint neked.

De a sütőpapír jó ötlet, köszi!:)

2019. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni eldobható alu sütö tányért. Vagy egyszerüen egy duplára hajtott alufoliát tegyél alá.
2019. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jaj, pont a lényeget hagytam ki


Ilyen rácsukós háromszög alakú sütő


[link]


Nem tudom hogy a közepén az elválasztásnál mennyire barmolná szét a papírt

2019. márc. 21. 10:25
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez teflonos, felesleges bele a sütőpapir és megvajazni se kell a kenyeret kívülről. Ne tegyél a szelére sajtot és nem lesz minek kifolynia
2019. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem a szélén van, de úgy is kijön belőle


Meg néha szétesik a kenyér

2019. márc. 21. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Ja, az enyém nem ilyen! Ilyen is van, de talán 2x ha használtam.

Ez az igazi, erről beszéltem, a verhetetlen retró, a legfinomabb melegszendvicshez:

[link]

2019. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem a kérdést.:D


Kb. 10 éve minden féle elektromos melegszendvics/toast/grill sütőbe úgy rakom a cuccot hogy sütőpapírra!

Ezeknek nem lehet kivenni a belsejét (bár van már kipattinthatós is a boltokba amúgy) nade ami ami fixált, hiába teflonos és nem ragad (elvileg) attól még koszos/morzsás/kifolyt trutyis lesz, nem higiénikus újra és újra abba sütni!


Csak hajtsd ketté a papírt közé a toast kenyerek, sütő lecsuk és kész.

2019. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen. Ha kihűl és rászárad a sajt, simán le lehet törölni, nem kell sikálni. Van egy másik fajtánk, abba szoktam sütőpapírt tenni.
2019. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

1. és 6.! Ha tudnád, mit nem adnak manapság ezért a sütőért. Nem kell bele sütőpapír, mert ennek kivehető a rácsa és az alatta lévő "tepsije" is. Simán elmosható. Nekem is van, örököltem a szüleimtől. Anno kemény 400 forintba került. Én sem értékeltem sokra, de mivel 1500 wattos, néha azzal fűtöttem be a fürdőszobát zuhanyzáskor munkába indulás előtt. Hülye voltam. Azóta újra a funkciójának megfelelően használjuk, elnyűhetetlen. Becsüld meg és használd többször, mert az ilyenben sül a legfinomabb melegszendvics.

Kérdező! Ne tegyél bele sütőpapírt. Egyszerűen töröld ki az esetlegesen kifolyt sajtot ha már kihült, megkeményedik a sajt, egyszerűen kitörölhető. Teflonos, nem kell bele sütőpapír.

2019. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


A kérdés arra irányult, hogy LEHET-e, ergo nem gyújtom magunkra a konyhát vagy ilyesmi :D


Ma kipróbáltam, patyolat tiszta maradt utána a sütő, és maga a szendvics is finomabb volt, puhább maradt. (nem lehet állítani a fokozatot, nyitogatni meg nem akarom közben)

2019. márc. 22. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!