Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Titeket zavarna, ha családi...

Titeket zavarna, ha családi ebédnél valaki a saját villájával turkálna a közös tálban?

Figyelt kérdés
(Saláta, desszertek, legfőképp olyan ételek amik nem egy darabot alkotnak mint például egy szelet rántott hús, hanem saját szedő-alkalmatosságot teszünk bele)

2019. ápr. 8. 00:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%
Igen, rendkívüli módon zavar. Apósom sajnos ilyen, ezért mindig tüntető módon el szoktam helyezni egy szedőeszközt az ilyen tányérokban - még akkor is, amikor náluk eszünk.
2019. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Nekem is idősebb családtaggal van ez a helyzet, minden egyes alkalommal megmutatom neki hogy ott a közös kiszedő a tálban/tányérban/tepsiben, erre nagyon ügyelek hogy mindig legyen, ennek ellenére öt perc múlva már ott turkál benne, mintha az is az ő tányérja lenne, utána meg kérdezi hogy miért nem eszünk (abból az ételből, amit sokszor én szoktam nagy gonddal felaprózni meg elkészíteni anyukámmal együtt a konyhában)



Sokszor emiatt magamnak egy külön kis tálkában szoktam odavinni az asztalhoz a salátámat (amiben joggal turkálhatok saját villával), erre meg ő hiszi azt hogy parodizálni akarom meg ilyesmi a helyzetet, holott egyszerűen csak a végletekig zavar hogy nem tiszteli meg a többi vendéget/családtagot sem azzal hogy nem mászik bele

2019. ápr. 8. 00:26
 3/36 anonim ***** válasza:
79%

Igen, gusztustalan.

Apámnak hasonló szokása beleenni magába a lábasba. pl: Van egy 3/4 jénai rakottkarfiol, lefóliázzuk, elrakjuk. Ő ha éhes kiveszi az egészet és ahelyett, hogy vágna egy szeletet és tányérra rakná inkább nekiül villával, majd visszarakja ami megmarad.

2019. ápr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
79%

Hát elég gusztustalan, az tény!

De szerintem erre találták fel a salátás és a desszertes tányérokat. Ezekre előre ki kell porciózni a salátát, vagy a süteményt, akkor nem fog a közösből turkálni senki.

Ráadásul sokkal kulturáltabb és gusztusosabb a teríték, mintha egy vájling saláta, vagy egy üveg uborka van az asztal közepére toszva.

A levesből, vagy az egyéb ételből meg merőkanállal szednek, azt senki nem fogja a kanalával meregetni.

2019. ápr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk úgy van, hogy apámat meg az apám családját zavarja, ott nem szabad ilyet csinálni, anyámat meg az ő családját nem zavarja. Én anyámékra ütöttem, engem sem zavar. Akkor zavarna, ha az illetőnek mondjuk szájherpesze lenne, de szerencsére nálunk még sose volt senkinek, meg úgy általánosságban véve sem szoktunk betegeskedni, tehát ettől nem tartok. Finnyás meg abszolút nem vagyok, pláne családon belül nem.
2019. ápr. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%
Ugy oldjuk meg, hogy előre porciózzuk kis talkakba es a talat nem teszük ki az asztalra hanem ha kér valaki akkor szól és szedünk neki.
2019. ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
18%

Én sem nézném jó szemmel, de valljuk be, aki főz, az meg is kóstolja az ételt /még a profi szakácsok is/, és legtöbbször ugyanazzal a kanállal kóstolunk.

Ez sem sokkal gusztusosabb :)

2019. ápr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Nem zavar de ha van kiszedő azzal szedek .eböl nem csinálok balhét,problémát.
2019. ápr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
61%
Nem zavar. Nem ülök egy asztalhoz olyan emberekkel, akiktől zavarna az ilyesmi.
2019. ápr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon zavar, ezért úgy szoktam, hogy kiteszem mindenkinek kis tálkákba a salátát. De van olyan is hogy hiába. Tehát hiába teszek oda szedőalkalmatosságot, akkor is bele nyúl.

Én nagyon raplis vagyok azt igényes étkezésre, nem csak étteremben tartom be az etikettet, hanem otthon is családon belül. Épp ezért sok minden zavar még, (nem írom le mert már nem a kérdéshez tartozik) de sokszor megállapítom, hogy félve mennék el velük étterembe, mert beégetnének.

2019. ápr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!