Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Igaz hogy így nem keverhető...

Igaz hogy így nem keverhető össze a medvehagyma és a gyöngyvirág?

Figyelt kérdés
Az a teóriám, hogy a medvehagyma ugye csípős kicsit. Elméletben így ha nem vagyok benne biztos, egyszerűen tépek egy darabot a levélből, és összerágom. Ha csípős akkor biztosan medvehagyma. (gondolom a gyöngyvirág levele nem csíp)

2019. ápr. 13. 04:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Meguntad az életed?
2019. ápr. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szagold meg a letépett darabkát. A medvehagymának hagymás-fokhagymás illata van.
2019. ápr. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Ja, a gyöngyviràg levele csak mèrgező, ràgcsàld nyugodtan, biztos nem lesz baj...
2019. ápr. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
#3 :)))))
2019. ápr. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
A gyöngyvirág minden része mérgező!
2019. ápr. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A medvehagyma és a gyöngyvirág összekeverésének legmegbízhatóbb módja:

ismered és felismered mindkettőt leveléről és tudod, mit, melyiket szakítod le!

Kóstolgatással az ehetőt a mérgezőtől megkülönböztetni enyhén szólva is a legnagyobb marhaság!

2019. ápr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Gombászni is szoktál ezzel a módszerrel?
2019. ápr. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, itt lakom a Màtra aljàn, van gomba, én nem értek hozzá, de kóstolónak jöhetsz.

Megmondom melyik tetszik, te megkóstolod, itt alszol 2-3 napot, telefon, ügyelet, mentő van, én pedig készséges hölgyemény vagyok.

Hely bőven van.

2019. ápr. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Ez agyalágyult... :) :) :)
2019. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A medvehagymának vékony szára van, szálanként egy csokorban nőnek ki a földből. A gyöngyvirág levelei amolyan spirálszerűen rá fednek egymásra. De nézegess inkább képeket róluk, és egyből látod mi a különbség, mert nehéz ezt így leírni. Az erdőben medvehagyma mezők vannak, nem igazán keveredik közé gyöngyvirág, de ha még is, rögtön meglátod a különbséget. Elég ha leszakítod, össze dörzsölöd a levelét, vagy a szárát, és rögtön érzed a hagyma illatot.
2019. ápr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!