Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jól értelmezem ezt az angol...

Jól értelmezem ezt az angol receptet?

Figyelt kérdés

Ez egy piskóta receptje, persze nem az összes hozzávaló:

2 cups sugar

1 3/4 cups all purpose flour

3/4 cup unsweetened cocoa powder (best quality available)

1 1/2 teaspoons baking powder

1 1/2 teaspoons baking soda

1 teaspoon salt

3 eggs


Az egyesek bezavarnak, jól értem hogy pl 1 és háromnegyed csésze liszt kell, illetve másfél teáskanál sütőpor, illetve szódabikarbóna?

Muszáj bele mindkettő?


2019. ápr. 28. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Igen, az 1 1/2 az 1,5-et (másfelet) jelent, csak ha nem tizedes törtröl van szó, nem lehet közé vessszöt/pontot tenni.

A sütöpor+szódabikarbóna esetében tényleg mindkettö kell bele, mert nem egészen ugyanaz a kettö. De szükség esetén a szódabikarbónát helyettesítheted a sütöporral (fordítva nem), de adott esetben elöfordul, hogy nem lesz tökéletes - a többi hozzávalótól függöen.


Sok sikert a sütéshez!

2019. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Piskóta teljesen felesleges a sütőpor és a szódabikarbóna is.
2019. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Kell bele mindkettő


(Amúgy a törtek 2-3. osztályos tananyag....)

2019. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

ma 08:27-es: mivel nincs minden hozzátevö leírva, ezért nem jelenthetted ki ilyen kategórikusan, hogy nem kell bele sütöpor/szódabikarbóna. Márcsak azért sem, mert igen sok helyen a kevert tésztákat is piskótának nevezik, amibe meg feltétlen kell.

Ez már nem az elsö ilyen jellegü válaszod, és ezért tartom szükségesnek, hogy helyreigazítsalak!

2019. ápr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó!


Miután cukrász vagyok, tisztában vagyok a piskóta összetevőivel. Tojás, cukor és liszt, semmi más. A válaszom is arra vonatkozott, hogy a kérdező azt írta: "Ez egy piskóta receptje". Valo igaz, a válaszom kicsit hibás volt, lemaradt a "ba" : piskótaBA. Mellesleg érdekelne, miiből gondolod, hogy nem ez az első ilyen jellegű válaszom, lévén nem szerepel a felhasználó nevem. Létezik a világon millió más értelmes ember is, aki tud piskótát sütni.

2019. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
A kevert tészta meg a budos életben nem volt piskóta. Az, hogy te annak nevezed, az a te hülyeséget mutatja. A csokitortat is nyilván Dobosnak hivod ennyi esszel
2019. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

A válaszod meg a stílusod egyértelmüen mutatja, hogy te vagy az, minden esetben ilyen arrogáns módon kiniylatkoztatsz dolgokat és ha valaki nem ért egyet, vagy kijavítja a hibßadat, akkro személyeskedni kezdesz.


Azt nem tudhatod, hoyg a kérdezö konkrétan milyen receptröl beszél, mivel határozottan írta is, hogy nem írt bele minden összetevöt (meg a bababpiskótában kakaóport még életemben nem hallottam), tehát nem kellene ennyire agresszívnak lenni.

Másrészt nem azt írtam, hoyg ÉN nevezem a kevert tésztákat piskótának, hanem hogy sok vidéket ez a megszokott. Ebbe megint fölösleges belekötni, és föleg az értelmetlenül gyúnyos megjegyzéseidet megtarthatnád magadnak.

Harmadszor meg böven van elég tapasztalatom sütés terén is, így képes vagyok tanácsot adni a kérdezönek, méghozzá arra, amit kérdez és nem akadémiai vitákat tartok a piskóta mibenlétéröl válasz helyett.

2019. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!