Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rossz háziasszony, aki használ...

Rossz háziasszony, aki használ készételeket, porokat?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, itthon egy 6 hónapos babával, és mellette távmunkában be is dolgozok a munkahelyemre. Szóval van mi leköti az időm nagy részét, illetve nekem a tisztaság a mániám, az az első, inkább takarítok mint főzök valamiért.

Hétvégén szoktam inkább előre több mindent, 100% saját készítésű levesek, ételek, lehetőleg előre is többet.


Hétköznap van, hogy csak összedobok valami gyorsat. Pl a férjemmel szeretjük nagyon a Knorrnak a krémleveseit, vagy pl veszek a Pennyben 1 kg-os kész lasagne-t és megsütöm, ilyesmiket. Nem állandóan, de gyakran.

De csomó fórumon ezeket annyira leszólják.


Ti szoktatok ilyeneket készíteni?


2019. ápr. 30. 14:26
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
A babának is főzök sokat itthon, de ő is kap néha bébiételt is. Ez persze más téma, csak azért írom, hogy ráadásul neki is kell főznöm, inkább ez az első ha már főzök hétköznap.
2019. ápr. 30. 14:27
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Szia ! Én nem szeretem ezeket a gyors kész ételeket persze ritkán nálunk is előfordul. Szerintem ha megvan az egyensúly a házi és gyors ételek között nincs gond. Időnként a szükség törvényt bont. Ettől még nem vagy rossz háziasszony.
2019. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

Ettöl nem vagy rossz háziasszony, csak ezekben sok nem belevaló dolog is van, ami hosszú távon nem tesz jót az embereknek.

PL. a sógorom évtizedekig szenvedett migréntöl, havonta egy-kétszer annyira rosszul volt, hogy néha a kórházban kötött ki, de otthon sem tudott felkelni sem az ágyból. Az okát senki nem tudta, stresszt meg idöjárás meg hasonlókat okoltak.

Aztán egy éve a felesége eldöntöte, hogy többet nem használ semmiféle félkész- vagy készételeket, porokat, füszerkeverékeket, leveskockákat, hanem mindent a piacon vagy hentesnél kapható nyersanyagokból föz ezentúl.

Teljesen el voltak képedve, amikor ez azt is eredményezte, hogy a sógoromnak megszüntek a migrénrohamai, ez alatt az egy év alatt nem jött elö egyetlen egyszer sem.

Ez csak egy példa, hogy sok embernek okozhatnak problémát ezek az adalékok, persze nem mindig ilyen feltünöen, meg van, akinek nem észrevehetö, de azért szerintem jobb, ha ezek a kivételek, és nem a friss ételek.

De - ahogy írtam az elején - ettöl nem vagy rossz háziasszony, ez kizárólat a te és a családod ügye.


Én személy szerint semmi ilyet nem használok, a készen vett dolgok kimerülnek a ketchupban, meg mustárban. De ez az én döntésem, nekem jobban ízlik amit én készítek. Megfelelö tapasztalattal meg szervezéssel ehhez sem kell több idö.

2019. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Hát én nem szoktam, de nekem idom is van főzni és kedvem is van hozzá. Anyósom viszont mindent porból, üvegből,konzervből stb keszit. Pl a húsleves, az nala egy konzerv leves, egy zacskós leves, egy üveges leves összeöntve, készre főzött, előre darabolt hússal.... Sőt, a palacsintát is abbol készíti. Nem szeret főzni, nem is tud, így oldja meg.
2019. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Én is törekszek minél kevesebb ilyenre, azért szoktam főzni pl hétvégén egy nagy adag húslevest pl, mert azt több napig lehet enni.

A bolognai szószokat se használom pl, mert egy bolognait nem tart tovább megcsinálni saját fűszerezésben mint porral kb, és sokkal finomabbat tudok.

De csomószor nem jutok oda, hogy hétköznap is főzzek rendesen. Igaz ez sokszor kb heti 1 napot jelent, mert hétvégén főzök többet, és marad hétfőre is minimum.

Aztán hétköznap is kerítek rá 1 napot, hogy minimum normálisat főzzek, ami azért 2 napra elég.

Szóval heti 1-2 nap van, amikor végképp nem marad időm.

Pl ma is, pedig 5.50kor keltünk a babával, etetés, peluscsere, egy kis játék, aztán visszaaludt. Én 10-ig dolgoztam, aztán megint előről etetés-pelus stb, aztán mennünk kellett vele védőnőhöz státuszvizsgálatra, aztán boltba mentünk, meg sétáltunk kb 3 km-t mert a levegő kell neki, szóval most értünk haza kb, most megint előről babakaja, rendrakás, játék. Szóval nem fogok oda jutni ma pl hogy különösebb dolgot főzzek, muszáj leszek valami készkaját, mert egy fokkal jobbnak érzem, mint ha szendvicset ennénk. :( És minden hétre jut vagy 2 ilyen nap kb.

2019. ápr. 30. 14:54
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, ha nektekmigy jó, akkor csináld így. Másnak meg nincs köze hozzá
2019. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
30%
Drága, most komolyan nekünk magyarázkodsz? :)
2019. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem, csak én magam olyan rosszul érzem magam miatta :)
2019. ápr. 30. 15:18
 9/29 anonim ***** válasza:
22%

Ha rosszul érzed magad miatta, akkor az valóban rossz. Rossz érzéssel ne csinálj semmit, de főleg ételt ne! Ételt készíteni örömmel, szívvel-lélekkel kell!


Ha nem írták volna már többen is, akkor természetesen én is kitértem volna arra, hogy a készételek és a hasonló förtelmek egészségkárosító hatásúak. Inkább egyél szendvicset!

Még annyit tennék hozzá, hogy ha teheted, ( minél gyakrabban ) vásárolj megbízható termelőtől, illetve bio / öko termékeket!

Valamint soha ne használj mikrohullámú sütőt!

A saját, a családod és a gyermeked egészségének érdekében.

2019. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

A mikróhullámú sütötöl senkinek nem lesz semmi baja - ha értenéd a fizikát, akkor eszedbe sem jutna ilyen hülyeségeket írni!


Kérdezö: ha ennyire rossz érzéseid vannak a készételekkel szemben, akkor megteheted, hogy amit te magad fözöl, abból dupla vagy háromszoros mennyiséget készítesz és adagokban lefagyasztod. Így saját készítésü ételeket tudsz akkor zs tálalni, amikor nincs idöd/kedved hosszabban fözöcskézni.

2019. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!