Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rossz háziasszony, aki használ...

Rossz háziasszony, aki használ készételeket, porokat?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, itthon egy 6 hónapos babával, és mellette távmunkában be is dolgozok a munkahelyemre. Szóval van mi leköti az időm nagy részét, illetve nekem a tisztaság a mániám, az az első, inkább takarítok mint főzök valamiért.

Hétvégén szoktam inkább előre több mindent, 100% saját készítésű levesek, ételek, lehetőleg előre is többet.


Hétköznap van, hogy csak összedobok valami gyorsat. Pl a férjemmel szeretjük nagyon a Knorrnak a krémleveseit, vagy pl veszek a Pennyben 1 kg-os kész lasagne-t és megsütöm, ilyesmiket. Nem állandóan, de gyakran.

De csomó fórumon ezeket annyira leszólják.


Ti szoktatok ilyeneket készíteni?


2019. ápr. 30. 14:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%

Tisztelt "fizikához értő" hozzászóló!


Remélem, megbocsátod, ha nem neked, hanem a számos szakembernek, kutatónak hiszek a mikrohullámú sütővel kapcsolatban. Van belőlük bőven, a világ minden tájáról.


Mindenki azt hisz, amit akar. Én felhívtam a figyelmet, úgy gondolom, hogy ez "kötelességem". Utána mindenki eldönti, hogy kinek hisz, és hogyan él.

2019. ápr. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván a házilag készített finomabb és egészségesebb, de semmi gond nincs vele, ha kész kajákat is csinálsz. Az időnk a legértékesebb, inkább legyél a családdal ahelyett, hogy minden nap x órát főzöl.

Én kb heti 1x főzök hétvégén. Hétköznap rendelünk vagy kész, mirelit kaját eszünk. Munka és tanulás mellett erre van idő és energia. Inkább együtt vagyunk helyette és pihenünk.

2019. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%

Előző hozzászólóval nagyon egyetértek abban, hogy a családdal, a szeretteinkkel töltött idő a legfontosabb.Azonban miért zárná ki egymást a főzés és a családdal való együttlét? Nálunk a legélvezetesebb a sütés-főzés akkor, ha mindenki a konyhában nyüzsög. A gyerekek így lesik el a családi recepteket, így adjuk át nekik a tudást.

Készételek, mirelitek nálunk soha, ételrendelés csak nagyon ritkán fordul elő.

2019. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

"Remélem, megbocsátod, ha nem neked, hanem a számos szakembernek, kutatónak hiszek a mikrohullámú sütővel kapcsolatban. Van belőlük bőven, a világ minden tájáról."


Ezekkel CSAK ANNYI a gond, hogy amit írnak, azok nem helytálló tények, amiket ezek a "szakemberek" írnak, mert egyikük sem ért a fizikához - márpedig a muikróhullámú sütö müködése az teljesn mértékben fizika!

2019. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%
A baba és a távmunka együtt nagyon húzós, elhiszem, hogy nem tudsz mindig főzni. A férjed is főzhetne. Sok férfit ismerek, akik megcsinálják a vacsorát maguknak és/vagy a családnak munka után.
2019. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
97%

Én is azt javaslom,amit valaki már írt, hogy amikor időd engedi és főzöl, akkor készíts plusz adagokat és fagyaszd le!

Nekünk sajnos ez a kész, félkész és porkaják nem váltak be még alkalomszerűen sem, mert némelyiktől ment az egész család hasa, a készrepanírozott cuccoktól égett a gyomrunk és egyébként meg félóra múlva bármi ilyet eszel éhes vagy.

Nyugodtan fagyassz le sült húst, fasírtot, pörköltet!

Egy zöldborsó főzeléket, vagy spenótot, sóskát összedobni egy Lidl-s fagyasztottból 10 perc. Vagy egy tésztát, krumplit, rizst odatenni az sem több óra, ha a feltét már megvan.

Székelykáposzta, töltött káposzta vagy a rakottasok jól fagyaszthatóak, ezekből amúgy sem főz keveset az ember.

Nem kell nagy feneket keríteni a dolgoknak, két emberre egy paprikás krumpli 4-5 krumpliból, vagy egy lecsó fél kiló paprikából hamarabb megvan, mint ezt leírni.

Vagy negyedóra alatt össze lehet dobni ezt a KELESZTÉS NÉLKÜLI pizzát,hamarabb kész van, mint ahogy a pizzafutár megjön:

400 g liszt

50 g élesztő

1-1 kk. só+ cukor

2 ek. olaj

1 bögre víz.

Ezeket összegyúrod, nem keleszted, kinyújtod, irány a tepsi, jó sok ketchup rá, rápakolsz mindent a hűtőből, sajt és mehet a sütőbe.

Sokkal jobb dolgok ezek mint a műanyagkaják, amikből ha havonta 2x becsúszik még nem dől össze a világ, de később a kisgyereknek, aki fejlődésben van, nem tanácsos gyakran adni.

2019. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
21%

14. hozzászóló ne röhögtesd már ki magad, még egy mondatot sem tudsz megfogalmazni. :))


Kedves háziasszonyok, a spenótfőzelék egészségre ártalmas. Senkinek nem ajánlom. Tessék utánanézni! Babának meg aztán főleg nem. A spenót csak és kizárólag nyersen tesz jót.


Üdv.: egy főzni szerető családapa

2019. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
32%
Rossz.
2019. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
7%

4. válaszoló: A hányinger kerülgetett, ahogy olvastam, anyósod mit művel a konyhában...

mellesleg szégyen, ha egy nő nem tud főzni, de ha egy asszony nem tud, az még nagyobb.

De hogy válaszoljak a kérdezőnek is: nem vagy rossz háziasszony, mert belátod, hogy a készételek és társaik rosszak, egészségtelenek, és próbálod mellőzni őket, ahogy tudod.

2019. ápr. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%

Ha nektek jo, akkor senkinek semmi köze hozza


Nekem egy ideje herotom van a gyors kajaktol, igy mar nuggets, olajban sutos krumpli, kesz hagymakarika stb nagyon régóta nincs itthon. Inkább főzök 2 naponta valami gyors kaját, ami fel ora alatt megvan, vagy olyat amit gyorsan össze dobálok es mehet a sütőbe.

De néha megkivanom a bolti pizzát, akkor biza megveszem es jo étvággyal megeszem :D

2019. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!