Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rossz háziasszony, aki használ...

Rossz háziasszony, aki használ készételeket, porokat?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, itthon egy 6 hónapos babával, és mellette távmunkában be is dolgozok a munkahelyemre. Szóval van mi leköti az időm nagy részét, illetve nekem a tisztaság a mániám, az az első, inkább takarítok mint főzök valamiért.

Hétvégén szoktam inkább előre több mindent, 100% saját készítésű levesek, ételek, lehetőleg előre is többet.


Hétköznap van, hogy csak összedobok valami gyorsat. Pl a férjemmel szeretjük nagyon a Knorrnak a krémleveseit, vagy pl veszek a Pennyben 1 kg-os kész lasagne-t és megsütöm, ilyesmiket. Nem állandóan, de gyakran.

De csomó fórumon ezeket annyira leszólják.


Ti szoktatok ilyeneket készíteni?


2019. ápr. 30. 14:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
94%

Én imádok főzni, főzök is minden nap (sőt, hétvégén önkéntes munkaként egy értelmi fogyatékos családnak, már 6 éve), de én is lekapom a polcról néha.

Sokfélét nem szoktam, de üveges bolognai szószt pizzára, lidl lasagne, de én szeretek télen munka után elkanalazni egy grízgombóclevest. A férjem meg a katonaság óta imádja a babfőzeléket konzervben, hát kap néha :)

2019. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
85%

19!


Maradi felfogás, hogy a nőnek kell főznie. Nem kell. Senkinek sem kell. Lehet rendelni, lehet készételeket, konzerveket használni. Mindenki maga dönti el. Anyósom nem tud főzni, nem is akart megtanulni soha. Nem erdekli, nem szereti. Aposom tudott és szeretett is főzni. Jól megvoltak így, a kutyát nem érdekelte, hogy ami az asztalra került az a nő vagy a férfi kezeinek munkája volt. Nekik így jó volt.

Szegyen, meg hányinger kerülget....Tudod mi a szegyen? Az, hogy 2019ben meg mindig ott tart valaki agyilag, hogy a nő helyé a konyhában van. Engem ettől kerülget a hányinger, ettől a begyopesedwtt gondolkodásmódtól, meg az így gondolkodó emberektől.

2019. máj. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Noblesse Oblige ***** válasza:
93%

Bevallom és nem vagyok pl. a konzerv és a befőttek ellensége. Nagyon sok szinte adalékanyag mentes és sokáig eltartható.

Én is szoktam otthon készíteni pl. előre bolognai szószt befőttes üvegbe, eddig 1 évet simán kibírt (ennél hosszabb időtartamról nincs információnk). De pl. chili con carne-t is simán el lehet rakni, azt megpirítod a húst és hozzá öntöd a babos-kukoricás szószt. Lecsó is megy a befőttes üvegbe, ha nem lecsóként használod fel 1-1 kanállal nagyon jó pöri alap.

Ha van rá kapacitásod, akkor idény zöldségekből, gyümölcsökből eltehetsz kész szószokat is főzhet be nyugodtan és vacsira már tényleg csak rá kell önteni a húsira. Én is így spórolok időt. (de konzervet is felhasználok sokszor)

2019. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
34%

"Maradi felfogás, hogy a nőnek kell főznie. Nem kell." - Ki állította, hogy a nőnek kell főznie? Ilyen mondat, de még csak erre való utalás sem szerepel abban, amibe belekötöttél.


"Lehet rendelni, lehet készételeket, konzerveket használni." - Igen, lehet. Meg van arra is a lehetőség. És? Állította valaki ennek az ellenkezőjét?


"Mindenki maga dönti el." - Ez így van.


"Anyósom nem tud főzni, nem is akart megtanulni soha. Nem erdekli, nem szereti." - Ezt már írtad egyszer. Nyugtázva.


"Aposom tudott és szeretett is főzni." - Ez dicséretes.


"Jól megvoltak így, a kutyát nem érdekelte, hogy ami az asztalra került az a nő vagy a férfi kezeinek munkája volt. Nekik így jó volt." - Örvendetes, hogy ha valóban jól megvoltak így, de az az érzésem, hogy apósod csak beletörődött a helyzetbe, hogy a felesége nem tud és nem is akar megtanulni főzni. Elvégre a szerelem fontosabb, mint hogy tud-e főzni az asszony. Főleg, ha a ő maga tud és szeret is.


"Szegyen, meg hányinger kerülget....Tudod mi a szegyen? Az, hogy 2019ben meg mindig ott tart valaki agyilag, hogy a nő helyé a konyhában van." - Senki nem állította, hogy a nő helye a konyhában van. Ez a te képzelgésed. Amit írsz, az provokatív személyeskedés, amire nincs okod. Igenis, a hányinger kerülgetett attól, amit írtál anyósod konyhai tevékenységéről. Ez az igazság. Lehet, hogy nem tetszik, de attól még így van. Továbbá vannak olyan dolgok, amik esetében nem számít, hogy milyen évet írunk. Igenis szégyen, ha egy nő nem tud főzni, de ha egy asszony nem tud, az még nagyobb.


"Engem ettől kerülget a hányinger, ettől a begyopesedwtt gondolkodásmódtól, meg az így gondolkodó emberektől." - Az az érzésem, hogy te szándékosan szeretnél a számba adni olyan dolgokat, amiket nem mondtam, csak azért, hogy előadhasd ezt a manapság divatos dumát a "begyöpösödésről".

2019. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem szégyen, ha egy nő vagy asszony nem tud főzni. Egyáltalán nincs semmiféle társadalmi konszenzus erről, hogy szégyen le. Egy borsodi faluban szégyen, Budapesten meg egyáltalán nem az.

Szóval helyesen ez a mondat úgy hangzik, hogy “SZERINTEM az szégyen, ha egy nő vagy asszony nem tud főzni.”

Amire én pedig azt mondom, hogy SZERINTEM meg az a szégyen, ha valaki ennyire korlátolt és ennyi hülyeséget képes összehordani.

2019. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
83%

Az a mondat egyáltalán nem úgy hangzik helyesen. Amit alkalmazol, az erős csúsztatás. Úgy hangzana helyesen, hogy: SZERINTEM korlátolt gondolkodású vagy, és SZERINTEM hülyeségeket hordasz össze.


Mi alapján jelented ki, hogy a borsodi falvakban szégyen, de Budapesten nem az? Ezt senki nem jelentheti ki addig, amíg minden borsodi faluban élő, és Budapesten élő lakost meg nem kérdezett erről. Szóval ez csak a te véleményed.


A mondataidat elemezve egyértelművé válik, hogy te korlátolt gondolkodásúnak és begyöpösödöttnek tekinted azt, aki úgy gondolja, hogy szégyen, ha egy nő, asszony nem tud főzni.

Az olaszok, a mexikóiak, a cigányok nagy többsége ( mert kivétel mindig van ) úgy vallja, hogy szégyen, ha a nők, asszonyok nem tudnak főzni. Sőt, sok helyen az is, ha a hajadon lányok nem tudnak. Nyilván lehetne még sorolni a népeket, mert van bőven. Ez a kultúrájukhoz tartozik, a társadalmi berendezkedésük rendjéhez. Egy nép kultúrája pedig évszámtól függetlenül érték.

Ők mind korlátolt gondolkodású, begyöpösödött emberek lennének?

Nagyon sértő, amit állítasz mind a felsorolt népekre, mind a borsodi falusiakra nézve. ( Mivel véleményed szerint a borsodi falvakban élőknél szégyen, ha egy nő nem tud főzni; ami pedig állításod szerint szégyellnivaló korlátolt, begyöpösödött gondolkodás.)


Elnézést kérek a kérdező hölgytől, amiért elkezdtünk egymásnak válaszolgatni.

2019. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Semmi baj :)

Épp főzök :) vagyis már lassan kész vagyok

Gombalevest, carbonara spagettit, túrógombócot

Meg székelykáposztát

Minden 100% házi alapanyag vagy piacos szinte, a gomba, a zöldségek, a sonka, a tojás, a túró is. Káposztába a hús is.

Ilyenkor több az idő ;)

2019. máj. 4. 14:51
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Helyes! :)


Jó étvágyat kívánok! Egészségetekre!

2019. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Nem vagy rossz. Nekem már 2 éves a kisfiam, neki napi 5x készítettem friss ennivalót ez pont elég volt. Amikor ehetett "felnőtt" kaját akkor főztem magunknak is 2 naponta. Amióta bölcsis mi rendelünk.

Leginkább lekötött a saját gyerekem mi meg bekaptunk valamit, néha ha volt affinitásunk főztünk valamit.

Őszintén szólva nem köt le annyira ez a főzés dolog hogy neki álljak Laci bácsizni a konyhában. Hétvégén főzünk amikor mindenki itthon van és pont.


Valaki mondjon egy értelmes indokot arra hogy miért szégyen ha egy nő nem tud főzni, illetve miért evidens hogy ő főz és várok valami hiteles publikációt erről a mikrohullámú dologról is... Nem nem a blikkrúzs.hu-ról amit a "brit tudósok" és az "amerikai kutatók" hoztak nyilvánosságra.

2020. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!