Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik az a klasszikus (retrós...

Melyik az a klasszikus (retrós) sütési módja a hekknek, amit a strandokon árulnak?

Figyelt kérdés

Én itthon eddig csak simán paprikás lisztbe forgatva sütöttem, de most szeretném haza hozni a balatoni hangulatot. Ere az egyébként hihetetlen egyszerű ételre számtalan verziót láttam: pl. van aki fokhagymás tejben pihenteti egy éjszakára majd liszt+pirospaprika+tojás masszába mártja.

Van aki azt állítja az az igazi, mint: Liszttel kevert paprika, majd külön tojásba mártani, és újra a paprikás lisztbe.


2019. jún. 8. 10:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Linkelek két képet aki nem értené a látható különbséget:


Ilyen, ha simán paprikás lisztben van megforgatva, ahogy én csinálom:


[link]


és így néz ki egy strandos:


[link]


De végül is mindegy, volt hasznos válasz, tojással csinálom most.

2019. jún. 8. 13:57
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Panír szó jelentése

panír (főnév)


Megsült bunda egy szelet sült húson, zöldségen vagy gombán; lisztben, tojásban, zsemlemorzsában megforgatott hússzelet, zöldség, gomba vagy más szilárd étel forró zsiradékban kisütésével készült ropogós külső kéreg.

2019. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

A sült hekk, újra írom, nem tojásos. Ebben nőttem fel.



HA rántottra vagy kíváncsi, írd azt.

2019. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Neeeem! A rántott az panírozott, zsemlemorzsás!!!!

Jézusom. Ha ki akarnám rántani, fel sem tettem volna a kérdést.

Írta már valaki, hogy régen tojásos masszába forgatták, nekem is így van az emlékeimben, de az is lehet hogy helyenként másképp csinálták, és amiben te nőttél fel, az csak paprikás lisztes.

De hagyjuk, ne ragozzuk tovább,mert itt vannak fogalomzavarok.

2019. jún. 8. 14:29
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
Én strandon is olyat ettem kizárólag, mint az első képeden van, paprikás liszteset. :)
2019. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 qkker1 ***** válasza:
60%

"Írta már valaki, hogy régen tojásos masszába forgatták, nekem is így van az emlékeimben, de az is lehet hogy helyenként másképp csinálták, és amiben te nőttél fel, az csak paprikás lisztes."


Az utóbbi kb. 20 évben leszoktak a a "klasszikus" hekkről, de , mint írtam, az ifjoncoknak magyarázhatod, hogy milyen volt, ők úgyis jobban tudják!

2019. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
16. Lehetséges. Bár én kb. 3 éve ettem ilyen paprikás tojásost Velencén. Akkor szerintem a massza lesz a megoldás amit én szeretnék, liszt+paprika+tojás összekeverve és abba mártani.
2019. jún. 8. 16:20
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A "bolti" azért ilyen, mert nem száraz a hal, nem szitálghatják át a lisztet, csomódosik; és még áll is a párás konyhában sütés után. Ez biza sima paprikás liszt.
2019. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#18. Ez is reálisnak tűnik. De én most már juszt is masszát csinálok :-D Közben megjött az étvágyam....

De ez majd csak holnap lesz.

2019. jún. 8. 16:48
 20/20 anonim ***** válasza:
78%
Hidd el, mondom, anyu itt súg, 20 évig ebből élt :)
2019. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!