Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell olyan tésztát...

Hogyan kell olyan tésztát készíteni amit a levesbe teszünk? (pl metélt, eperlevél, kocka tészta, csigatészta stbb )

Figyelt kérdés
a tészta elkészítésérre vagyok kíváncsi.(8 tojásos tészta elkészítését, mennyi liszt kell bele , mennyi időn át haggyuk kelni stbb.) megszeretném lepni vele anyukámat. 15 éves lány vagyok, köszönöm a segítséget!
2010. júl. 8. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell bele semmi a 8 tojásos tészta 1 kg liszt és 8 tojás ...ennyi, kinyújtod, formázod és szárítod
2010. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja, sózhatod is esetleg
2010. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél tálba egy kiló síma lisztet,egy kávéskanál sót, és 8 egész tojást. Két kézzel gyúrd össze addig,amíg sima tésztát nem kapsz.

Vedd ki a tálból a meglisztezett gyúródeszkára,vágd el három felé. Kettőt tegyél vissza a tálba,takard le konyharuhával.

A deszkán maradtat pedig gyúrd síma gömbbé. Ezt így csináld: a bal kezed ujjaival fogod a tésztát, a jobb kezeddel pedig állandóan forgatva gyúrod,a hüvelykujjad alatti résszel. Ha már szép síma,fényes,akkor folytatod a többivel. Amit félreteszel,mindig takard le,hogy ne száradjon ki.

Ezután jól lisztezd be a deszkát és nyújsd ki a sodrófával minél vékonyabbra. Nyújtás közben forgasd a tésztát,hogy szép kerek legyen.Ha kell,akkor a tetejét is lisztezd meg egy kicsit, Ha már vékony,akkor vághatod fel,amilyenre akarod.

A felvágott tésztát pedig belisztezve,időnként megforgatva szárítsd meg egy abroszon. Akkor ellehet tenn egy dobozba,vagy papírzacskóba.

2010. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !mennyi tészta lesz 8 db tojásból, és ha 10 tojással csinálom az baj? abból mennyi tészta lessz? ( hány kg )
2010. júl. 8. 17:17
 5/8 A kérdező kommentje:
jól lebaszott anyukám h ilyen hülyeségre költeném el a pénzem ( magunknak is akartam csinálni meg ki kartam hétvégén vinni a cserepessorra eladni.) olyan rosszul esett, h sírok. Elkezdi gyüjtsem a pénzem, anyu 5e. vel apu 6 e vel tartozik nekem így is na mind1 nem hiszem h anyumzól vissza kapnám...
2010. júl. 8. 17:30
 6/8 A kérdező kommentje:
*akartam
2010. júl. 8. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Valamivel több,mint egykiló tésztád lesz. Csigatésztát viszont nem tudsz csinálni. Sok hasznod nem lesz ebből. 10 tojás pedig felesleleges bele,attól nem lesz jobb a tészta.
2010. júl. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

figyu

amit erre ráköltesz még az se jön vissza! ha veszel 8tojást az több mint 200ft. ha ezt a kb 1 kiló tésztát eladod akkor se kapsz érte annyit hogy még hasznod is legyen!

többe kerül mint amennyit kapnál érte!

2010. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!