Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » MIlyen ételeket szoktatok...

MIlyen ételeket szoktatok főzni hó végén?

Figyelt kérdés
Fizetés előtt, mikor már szűkös az ember, jó lenne valamilyen kis praktikai tárház :)

2019. júl. 4. 10:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
20%
Nem vagyok se holland, se értelmiségi. Józan paraszti ésszel viszont rendelkezem, ahogy a hozzászólók többsége is, veled ellentétben. Irigy vagy és buta, képtelen vagy az érto olvasásra.
2019. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
25%

Szóval azért vagyok buta, mert megjegyeztem, hogy 130eft-ból nem lehet mindent megvenni amit megkívánsz. Értem. Sejtettem, hogy nem értelmiségi vagy.

Ja, irigy is vagyok. Mire lennék...rád? Vagy az akciós lazacra és a “Jamon”-odra?

De befejeztem a vitát, olyan mintha egy tál spenóttal beszélgetnék.

Hála Isten nem vagyunk egy szinten.

2019. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
52%
Nyuszika a jó ég áldjon már meg, meg lehet venni 130ezerbol is mindent, amit megkíván, ha képes normálisan beosztani a pénzt. Neked ez nem megy, a többi hozzászólónak igen. Puszi
2019. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Coffelia ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!

Remélem, eljutsz idáig a többiek egymást gyepálásán át...

Jó, ha mindig van otthon ezekből tartalék, és csak ulyen

- konzerv vagy üveg zöldbab, zöldborsó

- extra krumpli

- extra száraztészta

Ezekből mindig ki lehet indulni alapként.


A legolcsóbb randomkaják szerintem a zöldséges (répás, paradicsomos) csirkemáj rizzsel, az almaleves, a ramen/smack leves virslivel és tojással (bár ez baromi egészségtelen), illetve az aldiban érdemes körülnézni, ahol a zacskós savanyúkáposzta baromi olcsó, egy kis székelykáposztát összeütni egy kevés pörkölthússal kijön minimál összegből.

Vegyél 1 kiló zabpelyhet, 220 Ft, abból isteni reggeli zabkása lesz almával vagy banánnal. Érdemes 60-80 Ft-os natúr joghurtokat venni, az gazdagítja öntetként a húsos-rizses főételeket, de a zabkásába is szuper. A konzerv csicseriborsó is jó árban van, jóval olcsóbb a húsnál, de magas a fehérjetartalma, és telít. Jól befűszerezve, hagymával bedobod a sütőbe, és szuper meleg salátát lehet belőle csinálni, de ebbe is mehet joghurt, uborka, a legolcsóbb paradicsom, eszel hozzá kenyeret vagy tükörtojást, ez egy zseniális, kiadós de olcsó vacsi.

A levesek is életmentőek ilyenkor, sárgarépa, karalábé, hagyma, zeller, aztán vagy tészta vagy krumpli. Egyszerű zöldségleves, de finom, és ha letolsz egy nagy tányérral, máris kisebb adagot kérsz a főételből.

Tejbegríz, palacsinta, száraz zsömléből kenyérpuding - ezek meg szuper és olcsó édességek.

Nem kell leragadni a tészta-krumpli-paprikás zsír kombóknál, nagyon olcsó, tápláló és kiadó kajákat lehet okosan összerakni! :)

2019. júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Coffelia ***** válasza:

Előző vagyok!

Ha szeretnél spórolni hónap közben, akkor készülj előre, és ha valamiből akció van, használd ki. Pl. Darált hús akciókor vegyél nagyobb adagot, és főzz belőle bolognait, aminek a nagyobb részét lefagyaszthatod, aztán mentőkajának jó lesz spagettitésztával. Ugyanezt megcsinálhatod levessel, pörivel. Akciós gyümiből főzz lekvárt, péksüti helyett vegyél leveles tésztát, a töltelékkel együtt 3-400 Ft-ból nem 1, hanem 5 darab péksüti fog kijönni. Minél kevesebb készételt veszel, annál jobban jössz ki.

2019. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!