Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti szeretitek az édes ételeket...

Ti szeretitek az édes ételeket főételnek? Gyümölcsleves, darás tészta lekvárral, vagy egyéb édes ízesítésű tészták vagy pl. menzán gyakran van leves után második fogásnak kakaós csiga vagy lekváros bukta.

Figyelt kérdés
Ezek közül még a gyümölcslevest szoktam én is gyakrabban enni, de összességében nekem az édes íz inkább desszert kategória, és nem szeretem, ha főételnek azt kell ennem.
2019. júl. 4. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Leves után jellemzően akkor van bukta vagy hasonló édes apróság, ha a leves önmagában megállja a helyét főételként, pl gulyás, gazdag bableves és hasonlók...

Legalábbis mifelénk.

2019. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem, én egyáltalán nem szeretem ha édes a főétel. Ellenben szeretem néha párosítani a húst gyümölccsel. Egyik kedvencem az a retró étel, hogy főtt hús megy szósszal, pirított darával. A másik, natúr csirke mellhez őszibarack befőtt, és rizs. Nálam is desszert kategória az édes, mert nem is tudok belőle annyit megenni hogy jól lakjak vele. Az ilyenek amiket felsoroltál, csak épp bele nyalok.
2019. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha édes tészta a második fogás, akkor a föétel a leves!
2019. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a szervezetem nem igazán kívánja az édes dolgokat, évente 4-5 alkalommal eszem édességet, de azt sem ebédre.
2019. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Tartalmas húsos leves (krumpligulyás, babgulyás, vagy akár májgombócleves, stb.) után kifejezetten szeretem a grízes tésztát. De nem lekvárral, hanem sok cukorral.:) Sokan eszik ecetes uborkával, ahhoz nem kell gazdag leves, de uborkával én nem szeretem. Ezekhez a levesekhez jó pár darab palacsinta is. A lényeg, hogy igen, szoktam grízes tésztát, palacsintát, buktát (túrósat) készíteni főételnek. Nem túl sűrűn, de szoktam.
2019. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
A grízes tésztát ki nem állhatom (brrr), de a gyümölcsleves rendben van, pláne ha hideg
2019. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Szeretném én...

csak 30 dekától hízok 1 kilót! :D

2019. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem, ez nekem a desszertnek felel meg.
2019. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Szeretjük.
2019. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem, én sem szeretem szinte egyiket sem.a tésztaételeket szeretem, de pl.a diós/mákos tésztát nem, leveseket is imádom, de érdekes pl a meggylevest, gyümölcslevest sem szeretem, pedig szeretem a meggyet, sőt szinte minden gyümölcsöt.Szóval én is inkább a nem édes főtt ételeket szeretem.
2019. júl. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!