Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegetarianizm...

Mi értelme van a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok válaszokat főleg akik vegetáriánusok.Semmi értelmét nem látom annak,hogy egy ember ne egyen húst.Meg amúgy is.Attól még mert ők nem eszik meg ugyan úgy le vannak vágva,és ott vannak a boltban a polcokon.Amúgy nem kötekedés céljából írtam ezt a kérdést csak érdekel,hogy ki miért nem eszik húst

2018. jan. 13. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

De annak én meg bevallom nem látom értelmét,hogy csak legyenek.Egyáltalán nem érné meg az embereknek,hogy eltartsák ôket.

De tegyük fel,hogy nem akarná eltartani ôket senki,ezért kitennék ôket a legelôkre,erdôkbe.Ha tényleg senki nem nyúlna hozzájuk,akkor 1 év alatt úgy elfajulnának a dolgok,hogy csak nézne az emberiség.Csak szaporodnának és szaporodnának.De nyugodtan javítsatok ki ha máshogy gondoljátok,de szerntem ez lenne a helyzet

2018. jan. 14. 09:24
 12/66 anonim ***** válasza:
18%

Komolyan mondom.... miért kell okoskodni és olyan egyszerűnek hinni az életet? Ez nem egy "egy ismeretlenes egyenlet", amit csak rendezgetsz és megvan az eredmény..


Röviden..

Senkit sem érdekel, hogy a németek között nőtt a vegetáriánusok száma, hiszen ez várható volt. Egy vezető Európai fejlődő országnál ez is egy trend.


Mondtál egy statisztikát, ami soha nem pontos. A megkérdezettek erősen ferdítenek és nem terjed ki mindenkire.

Inkább azt kéne megkérdezni, hogy ezzel párhuzamosan a szegényebb/közép réteg az elmúlt 50 évben hányszorosát eszi a bázis év húsfogyasztásának?

Elárulom, hogy nem holmi 2 évente 3-4 kg-al..


A számításod hibás...

Egy statisztika szerint(noname..), növekedett az egy főre jutó húsfogyasztás 2 év alatt 3-4 kg-al egy 82 milliós országban.

Ez tudod mit jelent?

Hogy nem tanultál statisztikát. :D


Kizárt, hogy a minta akkora mértékű legyen és anyagiakban/tartományokra bontva, hogy abból következtetni lehet az egész sokaságra.


Magyarul!!! A németek nem esznek/ettek 320 millió kg hússal kevesebbet, mint a tárgyévet megelőző 2 évben.


"És azt, amire nincs igény, nyilván nem termelik ki."

Nem szeretek idézgetni hülyeségeket, de megkell tegyem, mert magamtól nem írom le.


Nem csak Németország létezik!!! A húsipara erősen termel külföldre!

Ezért elárulok neked egy hatalmas igazságot... amivel ott csökken a fogyasztás és nem veszi fel a szegényebb réteg árcsökkenés által, az mind egy exportra.


Export? :D Hány szegény országot mondjak neked, ahol várják a húst? Az előállítási költség meg olyan "alacsony", hogy még oda is megéri elvinni.

De ha érdekelne egy komolyabb vállalkozási ismeretek előadás(úgysem..), sokkal költségesebb leállítani a termelést és csökkenteni egy olyan iparban, amit nem lehet szimplán x időpontban leállítani.

Egy állat nem olyan, mint egy cipő.. nevelni kell, folyamatosan biztosítani kell a folyamatokat.

Ezt csökkenteni, megszüntetni meg költséges..

Sokkal olcsóbb növelni a mennyiséget, árakat lejjebb vinni és így túlélni a kisebb válságos időket.


Szóval!!!


Alapból is azt mondtam, hogy igen.. számít az, ha valaki vega..

De soha nem fog eltűnni a húsfogyasztók száma és soha nem veszik át a döntő többséget.


"A bolygó lakosságának 20%-a vegetariánus, ez már elég szép kiesést okoz a húsiparnak. "

A 20%-nak kb. a 10%-a azért vega, mert nem jut hús az asztalra vagy vallás is benne van.


Azt kell mondani, aki önszántából lesz vega és hosszú távon tartja.

Ez meg nem 20%...


Árcsökkentés után nem a vega vesz húst. Észlény..

A szegény-középréteg vesz többet.

Fogyasztói kosara árcsökkentés előtt:

2db krumpli 0,5 hús

Csökken a hús ára

1,5db krumpli 0,75 hús..


___________

Nem a húsfogyasztás káros hatásaira gondoltam. Az nem az én témám.

Azt nem szeretem, amikor valaki a kőkemény gazdasági részébe akar okoskodni..


ui: Húsfogyasztás káros hatásai? :D

A jó húsfogyasztásnak nincsenek igazi káros hatásai.

Menj el vidékre..


Régi paraszt férfiak-asszonyok.. mit ismertek?

Kolbász, szalonna, szalámik, minden "disznóságot".

Meddig élnek átlagban? 80-90 éves korukban is megvannak.


Az ipari fejlődés, szennyeződés, sok vegyi anyag nem a hús hibája... hanem az embereké.

De ne a húst hibáztassuk azért, amit az emberek csinálnak.

Nem volna kötelező szteroidozni a tehenet. Csak többre vágyunk és azt nem lehetne magas haszonnal teljesíteni.

De ezért nem a tej a hibás, hogy a tehén belett oltva.

2018. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
79%
Mielőtt vega lettem, én sem értettem, hogy mi értelme és el sem tudtam képzelni, hogy valaki miért mond le egyáltalán a húsról. De egyszer minden megváltozott és azóta nem értem miért nem láttam ilyen tisztán a dolgokat ezelőtt. Szerintem pontosan egy kérdéssel kezdődik az egyén vegává válása. Pont egy olyan kérdéssel amit te is feltettél. Utána már nem lesz kérdés, mert tudni fogod.
2018. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim válasza:
11%
Semmi. Egészségtelen, ráadásul az állatoknak se lesz jobb, ha levágás helyett betegségben, hosszas szenvedés után pusztulnak el.
2018. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nyilván nem egyszerre kellene kitenni az állatokat a legelőre, hanem lassan, évek alatt csökkenteni az állományt és megszüntetni az állattartást.


Nyilvánvalóan semmiféle kár nem származna abból, hogy a korábban vadon élő állatok ismét vadon élők lesznek.


73%-os neked amúgy meg mi bajod? Értelmetlen, realitását vesztett kijelentéseket teszel egy olyan kérdéshez, ahol VEGETÁRIÁNUSOK válaszát várja a kérdező. Te nyilván nem vagy az, és csak kötekedni jársz ide.


"Senkit sem érdekel, hogy a németek között nőtt a vegetáriánusok száma, hiszen ez várható volt. Egy vezető Európai fejlődő országnál ez is egy trend."

A te trollkodásod se érdekel senkit, a vegetáriánusok számának növekedése viszont releváns volt a kérdéssel kapcs.


"Mondtál egy statisztikát, ami soha nem pontos. A megkérdezettek erősen ferdítenek és nem terjed ki mindenkire."

Látogass el az Heinrich-Böll-Stiftung oldalára és olvasd el a Fleischatlas c. kiadványt, mely az állattartással kapcsolatos statisztikákat és politikai javaslatokat közöl, ott megtalálsz minden szükséges infót.

Bár gondolom erre lusta vagy, egyszerűbb azzal dobálózni, hogy úgysem pontos a statiszika.


"Inkább azt kéne megkérdezni, hogy ezzel párhuzamosan a szegényebb/közép réteg az elmúlt 50 évben hányszorosát eszi a bázis év húsfogyasztásának?

Elárulom, hogy nem holmi 2 évente 3-4 kg-al.."

Fel lehetne lassan fogni, amit írtam: a húsfogyasztás VISSZAESŐBEN van a fejlett országokban, többek között Németországban is.

Teljesen igaz, hogy az elmúlt 50 évben jelentősen emelkedett, viszont jelenleg jópár éve esőben van, és nem a pénz hanem az etikai oldala miatt.


Mellesleg, ha ennyire érdekel:

1961 és 2000 között, 64kg/fő-ről 91-re emelkedett a német húsfogyasztás. 2016-ra pedig 59kg-ra csökkent.


Úgyhogy összességében, Németországban minden szempontból csökkentés figyelhető meg.


"A számításod hibás...

Egy statisztika szerint(noname..), növekedett az egy főre jutó húsfogyasztás 2 év alatt 3-4 kg-al egy 82 milliós országban. Ez tudod mit jelent? Hogy nem tanultál statisztikát. :D"

Te meg gondolom olvasni nem tanultál meg, mert egyértelműen le van írva, hogy a fejenkénti húsfogyasztás CSÖKKENT az elmúlt pár évben.


"Magyarul!!! A németek nem esznek/ettek 320 millió kg hússal kevesebbet, mint a tárgyévet megelőző 2 évben."

Ha tudnál számolni, akkor rájönnél, hogy de.


"Nem csak Németország létezik!!! A húsipara erősen termel külföldre!

Ezért elárulok neked egy hatalmas igazságot... amivel ott csökken a fogyasztás és nem veszi fel a szegényebb réteg árcsökkenés által, az mind egy exportra.

Export? :D Hány szegény országot mondjak neked, ahol várják a húst? Az előállítási költség meg olyan "alacsony", hogy még oda is megéri elvinni."

Te szerencsétlen, te komolyan nem gondolod, hogy megéri a Németországban kitermelt húst isten tudja hova exportálni, áron alul? Ne röhögtess már, mert teljesen egyértelmű, hogy fogalmad sincs a marketingről.

Van az a határ, amikor fel kell ismerni, hogy a termelés túl nagy és VESZTESÉGES, és csökkenteni. És momentán éppen ez történik.

A kereskedelem meg pont fordítva működik, nem Németország termel ki x millió tonna húst, hanem a nagyrészét importálják. Ha nincs kereslet, nincs akkora import, nincs akkora termelés teszem azt, Kínában.

De nem csak Németo.-ban, hanem ahogy még te féleszű létedre is felismerted, MINDEN fejlett országban csökken a húsfogyasztás, tehát HOVA exportáljanak, hogy az egész világon az a tedencia, hogy az emberek kevesebb húst akarnak fogyasztani?

Tök értelmetlen a feltételezésed, de nem is csodálom, mert tipikus hús-zombi vagy.


"Egy állat nem olyan, mint egy cipő.. nevelni kell, folyamatosan biztosítani kell a folyamatokat.

Ezt csökkenteni, megszüntetni meg költséges.."

Egyáltalán nem költséges, csupán abból áll, hogy kevesebb marhát, csirkét, disznót termékenyítenek meg, amint felismerik, hogy csökken a kereslet.

Valamit nem megtenni nem költség.

Megtermékenyíteni az állatot és felesleges a szaporulatot etetni, nevelni, vágni, feldolgozni, szállítani az viszont az.


"De soha nem fog eltűnni a húsfogyasztók száma és soha nem veszik át a döntő többséget."

Pedig a legtöbb jel erre mutat.

A legtöbb európai országban már vagy fontolgatják, vagy bevezették a húsadót; poltikai és egyéb eszközökkel igyekeznek népeszerűsíteni a növényi étkezést; sok országban pl. az iskolai/munkahelyi/nyilvános étkezdékben van kötelező vega nap ÉS minden nap kötelezően vega választék; a következő lépésként több országban fontolóra van véve, hogy fokozatosan csökkentik a hús reklámját ill. betiltják az XL porciókat, hogy az áruházakban ezentúl a növényi ételek kapják a reklámhelyeket, jó elhelyezést, nem a húsosak, stb.

Magyarországon ez még mind a jövő zenéje, de az EU rengeteg országában megvalósult már ennek a többsége, és ennél még több intézkedést is terveznek.

Németországban pl.van olyan egészségpénztár is, ahol bónuszt kapsz pénzben, ha vegetáriánus, vegán módon élsz, tehát ennyire támogatják.


"A bolygó lakosságának 20%-a vegetariánus, ez már elég szép kiesést okoz a húsiparnak. "

A 20%-nak kb. a 10%-a azért vega, mert nem jut hús az asztalra vagy vallás is benne van."

Miért baj az, ha vallás van benne? Teljesen mindegy milyen okból, de a bolygó 20%-a nem fogyaszt húst.


"Azt nem szeretem, amikor valaki a kőkemény gazdasági részébe akar okoskodni.."

Akkor ne tedd, mert láthatóan nem értesz hozzá!


"Régi paraszt férfiak-asszonyok.. mit ismertek?

Kolbász, szalonna, szalámik, minden "disznóságot".

Meddig élnek átlagban? 80-90 éves korukban is megvannak."


Megvannak, ja, részben. Rákkal, szívbetegséggel, cukorbetegséggel, érelzáródással, reumával, húgykővel, májbetegségekkel, ja...

Mellesleg: egyáltalán nem átlagos falun a 80-90 éves kor, inkább 60-70 éves korukban haláloznak el a legtöbben sajnos, pont az ilyen életmód miatt.


De tegyük hozzá azt is, hogy a mostani 90 évesek még jól jártak, életük első 40-50 évében havonta örültek, ha 3-4x hús jutott az asztalra, nem napi 3x, mint ma.


U.i.: szteroidok és vegyszerek nélkül is káros a húsipar. Lásd metántermelés, amit a tehenek bélgáza okoz. Vagy a húshoz kilogrammonkét szükséges 10-14 kiló gabona, aminek a termőterületeiért kiírtják az esőerdőket. Vagy a több 10 liter víz, ami egy kiló hús előállításához szükséges (máshol meg éheznek, szomjaznak ugye).

2018. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

Jaj emberek,nem akartam én ilyen veszekedést indítani :D

Igazából megtudom valamelyes szinten értemi a vegetáriánusokat,bár én nem vagyok az.Szerintem nem is leszek az soha,úgyhogy nem is kell engem gyôzködni,meg én se fogok egy vegát áttéríteni,mindenki egye azt amit jónak lát :D

Pár dologban én sem értek egyet,pl valaki itt említett dolgokat,hogy élve bedarálják a csirkéket stb.Na szerintem még anno láttam én is azt a videót.Azért ezek már elég morbid dolgok,ezeket szerintem lehetne javítani,hogy ne szenvedjenek annyit az állatok.Mondjuk azt is írtam,hogy mondjuk a kutya evés meg macska....Ezeket elképzelhetetlennek tartom.Mert azok igazából nem arra vannak.De egy csirkét miért tartana az ember ? Nem hinném hogy annyira lehet velük barátkozni :D

Szòval egyet értek mindkét oldallal igazából,csak a vegetáriánusokat kérdeztem,hogy ki mièrt lett az

2018. jan. 14. 13:36
 17/66 anonim ***** válasza:
97%

Nem akarlak meggyőzni, csak a kérdésre válaszoltam, hogy mi értelme. A 73%-os sok hülyeségét meg nem bírtam szó nélkül hagyni.


Igen, nyilván lehetne ezen javítani hogy ne élve darálják be a kakasokat, de nem akar rajta javítani senki,mert a húsevők többsége úgy van vele, hogy mindegy. Nincs semmi empátia az állatok számára.

A kakasok a tojásipar melléktermékei, semmi hasznuk. Ezért mennek rögtön a darálóba. És amíg nem mondja azt az emberek többsége, hogy ezt nem támogatja, ez nem is fog változni.

Ugyanilyen a borjak lekötözött tartása, az állatok megcsonkítása, kínzás, élve vágás... mindenen lehetne változtatni, de nincs meg az akarat.

A cégeknek meg csak az számít, hogy az emberek megvegyék a húst, és megveszik. Az, hogy mi rejlik mögötte, az emberek 99%-át nem érdekli.



Más: a csirkék nagyon intelligens, barátságos lényeg. Több öregasszonyt is ismerek, aki csak úgy csirkét tart, nem vágja le őket. Dédelgetik őket :) Sőt, van egy fiatal barátnőm is (30-as korosztály), aki szintén tart egy-két csirkét otthon, és nem a tojás miatt.


Ha van kedved, keress rá youtube-on hogy "chicken as pets", rengeteg ilyen videó van fenn.


Mikor kicsi voltam, mindig simogattam a kacsákat, csibéket a nagypapámnál, olyan kis barátságos állatok voltak. Hozzám bújtak, csippegtek, ha mentem valahova, követtek :) És a csirkék nagyon szeretik a simogatást! :) Ugyanígy a malacok, borjak, később tehenek is hűséges, barátságos háziállatok, akik SZERETIK ha törődnek velük, és igazán hálásak tudnak lenni, ha nem úgy tartod őket hogy csak eteted meg ganézod.


Nem csak a haszonért lehet tartani állatokat, hanem az állatért magáért is: mert öröm látni, hogy boldogok...


Vagy lehet, hogy ez sokaknak túl önzetlen,nem tudom.

2018. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Itt a válasz a kérdésedre:

[link]


Nem szeretnék senkit áttéríteni, de szerintem ezután a videó után mindenki elgondolkodik egy kicsit akaratlanul is.

2018. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:

17es.

Anyukámnak is volt gyerekkorában egy kis csibéje :D

Mesélte,hogy akárhova ment,mindíg követte,és csipegett :D

Mondta,hogy sokáig meg is volt neki de megöregedett és a szülei levágatták :(

Tudom,hogy minden állat tud nagyon hálás lenni,fôleg a menhelyesek,mert ôk megbecsülik azt a szeretetet amit kapnak,azok után amin keresztül ment a többsége.Gondolom valamelyes szinten igaz ez a tyúkokra meg a hasonló állatokra is.Gondolom az emlôsök többségére igaz ez.Talán a vizi állatokra nem mondanám,hogy értelmesek.De ott is van kivétel.Ilyen a delfin.Sokkal okosabb mint pár szárazföldi állat.

2018. jan. 14. 16:26
 20/66 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem olvastam végig mindent, de a kérdésedre tudok válaszolni: a férjem azért vegetáriánus, mert a vega étrendnek kisebb a környezetterhelése, azaz hatékonyabb, ha az ember eszi meg a növényeket, mintha megetetjük egy állattal, aztán megesszük az állatot. Ebből a szempontból persze a nagyon kevés hús evés majdnem ugyanilyen jó, sőt a tényleges optimum lehet, hogy a kicsi húsnál van, mert vannak élelmiszertermelésre alkalmatlan, de legelőnek még jó földterületek.

2018. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!