Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegetarianizm...

Mi értelme van a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok válaszokat főleg akik vegetáriánusok.Semmi értelmét nem látom annak,hogy egy ember ne egyen húst.Meg amúgy is.Attól még mert ők nem eszik meg ugyan úgy le vannak vágva,és ott vannak a boltban a polcokon.Amúgy nem kötekedés céljából írtam ezt a kérdést csak érdekel,hogy ki miért nem eszik húst

2018. jan. 13. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
29%
majd ha, ők is éheznek, mint a Föld lakosságának nagy hányada, akkor valószínűleg nemhogy a macskájukat, de még a bőrcipőjüket is meg fogják enni. Ez az egész úri-muri, ha esetleg kitör egy háború és éhbérért gürüzik a gyárban, mint egy észak-koreai, akkor az elveknek oda.
2018. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
30%

az utóbbi vagyok, és valószínűleg lepontoztok, de ez a vegetarianizmus és társai, csupán a jóllét hozadékai. de itt most nem is azokról a vallásokról beszélek, amik valami szándékkal nem esznek húst, mert tisztátalannak tartják vagy mert szent.

de gyanítom, ha jönnek a fekete madarak és mérget permeteznek majd, akkor a legközelebbi eledel a patkány lesz.

egyébként én nem vagyok ellene, csinálják, csak a történelem sokszor bebizonyította már, hogy az emberek, milyen könnyen adják fel az elveiket, ha az életük veszélybe kerül >> ezt most az egyik rokonomon is tapasztalom egy súlyos betegség kapcsán.


üdv,

2018. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

62 %-os: régebben, amikor az embereknek rosszabbul ment, akkor éppen NEM húst ettek, hanem kenyeret meg zöldségeket, mert azok sokkal olcsóbbak, és egyszerübben elöállíthaóak/ehetöek, mint a hús.


Emellett ezelött 40-50 éve (a gyerekkoromban) az emberek még véletlen sem kolbászt-szalonnát ettek, hanem tésztákat, fözelékeket, krumplit. Hús csak vasárnap volt, meg esetleg egyszer hét közben oylan étel, amiben van hús (pl fözelék feltéttel, rizseshús, vagy hasonló), de csak kevés. A kolbász-szalonna is húsnak számított és azt is csak keveset ettek, mert a disznóvágásból ami lett, annak egész évre elégnek kellett lenni ag egész családnak, azaz még véletlen sem azzal laktak jól.


A kérdezönek meg: ha többen döntenek a húsmentes étkezés mellett, akkor a hústermelök kevesebb állatot fognak levágni, mert csak annyiért kapnak pénz.

Ha meg kevesebb vágóállatra van szükség, akkor kevesebbet tartanak és ezt nem úgy oldják meg, hogy szélnek ereszik a meglévöket, hanem nem szaporítanak annyit, szóval nem lesz rengeteg, amit ki kellene engedni a természetbe.

De feltéve, hogy a háziállatok valamiért a természetbe kerülnének: a többség rövid idön belül elpusztulna, mert nem tudna élelmet szerezni magának, megennék a ragadozók, sérülések és fertözések miatt megdöglenének - szóval jóformán nem lenne több állat a természetben mint most. A többbire meg érvényes a természetes kiválasztódás, csaj az és annyi marad meg, amelyik életképes, és amelyiknek jut elég táplálék.

2018. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
25%
23-as: nem érted, amit írtam. Én a válogatásról írok, nem arról, hogy ki mivel lakik jól. A szegény ember mindent megeszik, ha rákényszeríti a helyzet. Nem ártana szöveget értelmezned. Egyébként teljesen mindegy ki mit eszik, szerintem, engem nem érdekel, csak lakjak jól.
2018. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
54%

Tömény baromság. Egy vegán/vegetariánus étrendet sokkal olcsóbban össze lehet hozni mint egy mindenevőt.


A vegetarianizmus pedig már az ókorban is létezett, Platón és Szókratész is vegetáriánusok voltak. Ennyit erről..

2018. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:

Na emberek :D ne veszekedjetek

Nem azért írtam a kérdést

2018. jan. 15. 13:22
 27/66 anonim ***** válasza:
13%

Sosem érdekelt, hogy Platón és Szókratész mit zabál, de még az sem érdekelt soha, hogy Kant, Erich Fromm mivel tömi a bendőjét. ;) Mindenki egye azt, amit akar és ne szóljon bele a másik dolgába, ennyi.

Ha nekem jól esik a tengergyümölcsei, akkor ne magyarázzák ki a számból, ha neked jól esik a saláta én sem fogom kibeszélni a szádból. De tömény baromságozni a másikat nettó ostobaság és sokat elárul a másikról.

Én csak azt írtam le, hogy a szükség nagy úr, ezzel meg nehezen lehet vitatkozni. Puszi

2018. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
63%
Persze, a szükség nagy úr, ezért szükség esetén az olcsó növényi ételek helyett drága hús fognak enni a vegetáriánusok?????
2018. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim válasza:
21%
egészségesebb. illetve úgy lenne az ha kevés húst azért fogyasztanának
2018. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
80%

Ugye azt néhányan viccnek szánták, hogy a szegény emberek húst esznek zöldség helyett, ill. hogy a zöldség drágább mint a hús?


Ennyire hülye nem lehet senki sem...

2018. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!