Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegetarianizm...

Mi értelme van a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok válaszokat főleg akik vegetáriánusok.Semmi értelmét nem látom annak,hogy egy ember ne egyen húst.Meg amúgy is.Attól még mert ők nem eszik meg ugyan úgy le vannak vágva,és ott vannak a boltban a polcokon.Amúgy nem kötekedés céljából írtam ezt a kérdést csak érdekel,hogy ki miért nem eszik húst

2018. jan. 13. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismernéd a vegánság definícióját, tudhatnád, hogy a felesleges ártást limitálja: ergo mivel állati eredetű élelmiszerre nincs szükségünk, bőr és szőrmeruhákra szintén nincs, evidens, hogy ez felesleges.

A gyógyszeripar nem az én szakterületem, de jól tudom, hogy minden gyógyszert állatokon tesztelnek. Ez is egy probléma, ez tény. Ha egy vegán ezt igénybe veszi, akkor valóban hozzájárul az állathasználathoz, de ettől ez még egy látszólagos paradoxon, mivel a felesleges ártást ítéljük el. Ha az életed a tét akkor valószínűleg nem felesleges..

Én amúgy nem vagyok beteg ember, ergo nem szorulok rá a gyógyszeriparra. Nem szedek semmit. De ettől persze még előnyös lenne, ha kitalálnának a szakemberek a tesztelésre jobb megoldást, és nem kéne állatok életével játszadozni.


" Másik: amit előszeretettel beletesznek minden ételbe kb. Pálmaolaj. Van fogalmad róla, hogy hány orángután család életét teszi tönkre? "


Ez igaz, csak van egy probléma: Nem fogyasztunk pálmaolajat sem. Még a wikipédia is leírja, hogy a pálmaolaj nem vegán (hiába nem állati eredetű). Vegan csoportokban is alap ez.

Amúgy pedig nincs benne mindenbe: leginkább csak csokikban, nápolyikban és csipszekben láttam, amiket én pl eleve nem fogyasztok :)


" Még másik példa: növekvő onkológiai betegek tápszerei? vagy a terápiás mellékhatások elszenvedői? vagy a sportolóké? "


Sportolóknak nem kell tápszer.


" ez nem szubjektív vélemény. Ez OBJEKTÍV"


Még ha így is lenne, akkor sincs köze a vegánsághoz, még implicit módon se, ergo nem nekünk kell rá választ adni.


" És a hús, a benne lévő fehérje kell az immunrendszer megfelelő működéséhez. Ezért senkit nem lehet megvádolni azzal, hogy ezáltal a természet ellen tesz. Az ember mindenevő, természetes, hogy eszik húst."


Már vártam ezt a hazugságot :D


NEM KELL: az esszenciális aminosavak kellenek, amelyekből 11 darab van: lizin, metionin, tirozin, fenil-alanin, cisztin, hisztidin, valin, triptofán, treonin, leucin, izoleucin. Mindegyik megtalálható a növényekben.


De igen, aki húst fogyaszt, az a természet tönkretételéhez és az állatok halála kínozásához a pénzét és a támogatását adja. Mivel az ártás szükségtelen, ezért elítélendő, és lehet vádolni a vele élő személyt!


" lehet te megengedheted magadnak, hogy gazdálkodj, de lehet, hogy egy kevésbé iskolázott (bár ez nem szükséges mostanság) napi 12 órát dolgozó egyéntől elvárd, hogy önfenntartson. Ezt kéne végre elfogadni. "


Én nem várom el. Te vártad el, hogy aki vegán, az éljen úgy mint az állítólagos természeti népek.

2018. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
0%
(az én esetemben sovány húsokkal légyszíves)
2018. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
77%

#46

Ja, bunkó fsz módon sikerült megnyilvánulnom, ez lehet, hogy minősít engem, de a mondanivalómat nem.

Egy nekropedofil gyilkosra sem mondhatod, hogy nincs igaza, ha azt állítja, kerek a Föld.

Szóval ne csinálj úgy, mintha a középkorban lennél, és az érvekre reagálj, ne az érvelő személyére.


#47

-A Földön jelenleg van elég termőterület többször ennyi ember ellátására, gondolj bele, hogy egy nagytestű háziállat mennyivel eszik+iszik többet mint az ember, ha mindenki vegán lenne, nem lenne szükség rá, hogy az esőerdő területén termeljünk gabonát, amivel az állatokat etetnék, szóval nem mindegy, hogy mit eszel, csak magadat akarod igazolni, nehogy véletlenül magad is beismerd a tényeket, mert kényelmetlen lenne számodra a változás.

-Nyilván nem egyik napról a másikra lesz a Bolygó vegán, így a tenyésztett állatok száma lineárisan csökkenne, nem tudom, ez miért nehezen felfogható, amúgy sem a vegánok hibája, hogy el lettek túlzottan szaporítva, úgyhogy hadd ne ez legyen már a vegánság elleni érv.

-Állatkísérletek, bár kegyetlenség az is, de legalább van valami értelme, én nem vagyok mindíg minden körülmények közt ellene, bár logikusnak gondolom, hogy inkább elítélteken kísérletezzenek, egy tömeggyilkoson/pedofilon kísérletezni szerintem inkább rendben van, mint egy ártatlan lényen, ráadásul, mivel ember, így az eredmények is megbízhatóbbak lennének.


"Számos probléma megválaszolatlanul marad, amelyiket egyetlen vegán szájából nem hallottam... csak ezt a ne öljünk állatat/rohadt egészséges vagyok kántálást.

Ez egy ördögikör, már eléggé elcsesztük ahhoz, hogy rendbe hozzuk. "

lol


"Vagy a kencék, amiket bőrápolás címén magukra kennek? Ugyanmár. Képmutatás az egész."

Ez meg most milyen fszom érv akart lenni?


#49

Ja, mindíg lehet több jót csinálni, nem kétséges, csak az van, hogy még a legszrabb életmódot élő vegán is többet tesz a környezetért, kevesebb szenvedést okoz, mint te.

Nem gondolod, hogy az elvet kéne minősíteni, nem az elv egyes képviselőit? :D

Azon a szinten sem vagy, hogy képmutató lehess, alapból azt sem tudod, hogy mi alapján kéne megítélni valamit.


#57

"És a hús, a benne lévő fehérje kell az immunrendszer megfelelő működéséhez. Ezért senkit nem lehet megvádolni azzal, hogy ezáltal a természet ellen tesz. Az ember mindenevő, természetes, hogy eszik húst."

hahahahah

2018. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
100%

#62

Te egy igazi kis ragadozó vagy!!!:))))

2018. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim válasza:

Nem nagyon olvastam el az előző válaszokat, mert nem szeretem az érvek nélküli vitákat és a személyeskedést.

Ajánlom elolvasásra Dr. Greger Hogyan ne halj meg c. könyvét. Ebben abszolút az egészségügyi oldalára világít rá a növényi alapú táplálkozásnak. Az például bizonyított tény, hogy a szív és érrendszeri problémáknak egyik legnagyobb oka a túlzott mértékű állati eredetű táplálék. Ha a másik oldalról nézzük a dolgot, szintén bizonyított, hogy egy vegán kevesebb szén-dioxidot bocsát ki (igen, te magad kevesebb CO2-t lélegzel ki). Azzal, hogy nem eszel állatot, hozzájárulsz, hogy nem szaporítják őket, és a nyersanyagokat így ők sem használják fel.


De ha valaki csúnya szóval azért nem vegetáriánus, mert 'önző' és szereti a finom kajákat, annak azt tanácsolom, hogy akkor ne az állatok miatt, hanem saját maga miatt próbálja meg legalább CSÖKKENTENI az állati táplálékokat.

Pl. nem egy ismerősöm szörnyű pattanásokkal küzd. Tanácsoltam nekik, hogy fogyasszanak kevesebb tejterméket, érdekes módon aki betartotta, drasztikusan csökkent a pattanásaik száma.

Ha allergiaszezonban kizárod a tejtermékeket, könnyebben megéled azt is, hiszen a tej tele van gyulladást elősegítő anyagokkal.

De a lényeg: járj utána, irodalmazz, tanulj, képezd magad a témában!

Az ítélkező vegánok vs húsevők versenynek pedig kérlek titeket, vessünk véget! Szeretettel forduljunk embertársainkhoz, szeretettel "terjesszük az igét", ne szidjuk a másikat, hiszen az sosem célravezető.

2019. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

KEdves 83 %-os válaszoló!

A szívemböl szóltál, az agresszív vegetáriánus/vegán válaszolóknak fel kellene tudni fogni azt, hogy az agresszió csak ellenagressziót vált ki, ezzel senkit nem lehet meggyözni, áttéríteni a saját oldalukra.

Ha ez a cél, akkor példamutatással, és szelídséggel sokkal többet lehet elérni, ha meg - ahogy többnél is érzem - csak a veszekedés a cél, akkor meg végképp nincs értelme.


Mindenkinek tiszteletben kellene tartani a másik emberek étkezési szokásait, vélemény csak akkor mondani, ha erre megkérnek, így sokkal elöbbre lenne a hús-/állatmentes életmód ügye!

2019. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!