Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegetarianizm...

Mi értelme van a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok válaszokat főleg akik vegetáriánusok.Semmi értelmét nem látom annak,hogy egy ember ne egyen húst.Meg amúgy is.Attól még mert ők nem eszik meg ugyan úgy le vannak vágva,és ott vannak a boltban a polcokon.Amúgy nem kötekedés céljából írtam ezt a kérdést csak érdekel,hogy ki miért nem eszik húst

2018. jan. 13. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
85%

Valóban nagy úr a szükség, ezért az emberek nagy része eszik emberhúst, ha muszáj.

Attól még normál körülmények között nem szoktunk.

Semmi kivetnivalót nem látok abban, ha valaki úgy eszik, ahogy akar, ha megteheti és nem árt vele másnak az átlagosnál sokkal jobban. Mit számít, hogy mit ennék meg háborúban? Varsóban is megették anno a kutyákat és macskákat, de azért ne nézzük le azt, akinek elve, hogy nem eszik kutyát...

(Filmajánló: Delicatessen. Kannibalizmus van benne és nagyon hangulatos kis film.)


S az is igaz, hogy szegénységben pont nem húst szoktak enni, persze aki el tudja kapni a patkányokat, a csiga pedig eleve lassan menekül... A Delicatessen ez utóbbit is tartalmazza.

A fehérje általában drágább, az olcsó szénhidrátok és zsírok sokkal, sokkal olcsóbb kalóriabevitelt biztosítanak, s az általam ismert olcsó fehérje is növény (sárgaborsó).


Egypár milliárd igen szegény vega már leélte az életét a Földön... Indiában nagy hagyományai vannak a dolognak, sokuk vegán is.

2018. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
37%

miért lennék hülye mert ezt állítom? 95 éves rokonom olyanokat mesélt, amikor a háború alatt élt.

- döglött lovat ettek

- bőrcipőjüket stb

a legfontosabb számukra a hús volt, és ezt nekem nem egy darab 80-90 év körüli mesélte

2018. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
76%

A 21. század fogyasztói társadalmát egy háborús ínséges időszakhoz mérni kb olyan mintha összehasonlítanád a terminátort a turmixgéppel.


Nyilván vannak skizofrének akik megeszik a papírt vagy a saját ürüléküket is (pl a Bartos), de annak az esélye, hogy mi erre szoruljunk kb annyi mint a húsevők 'lakatlan sziget' nevű "érvének" megvalósulása.

2018. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
83%

csak egy darabig rohadna ott a polcokon ha senki nem venné, 1-2 év után rájönnének, hogy ha senkinek nem kell akkor nem tenyésztenék az állatokat


ha nincs kereslet = meghal az ipar => pénzt máshonnan kell keresni

2018. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
54%

Nem megyek bele semmi vitába, én nemes egyszerűséggel kipróbáltam a vega kosztot, javult tőle a közérzetem, javult a kondícióm, sokkal többet tudok enni hízás nélkül, és kellemeseket szarok, az erőlködős fájdalamasan kinyomható aranyeret okozó régi húsevő kakikhoz képest.

10 éve vega.

2018. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
49%

Egy orosz rokonommal voltam egy 3 hónapos vadász kiránduláson az orosz tundrán, elsőkézből garantálom, hogy ha éhezel, bármit megeszel elvek nélkül, akár nyersen, akár élve...

Csakhogy mi itt európa szívében, se nem éhezünk, se nem szorulunk rá semmiért... kár azon vitázni, mi lenne ha...

2018. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
29%
akkor elég szánalmas emésztésed lehet. én vegyesen táplálkozom és semmi emésztőszervi problémám sincs.
2018. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
59%
Vagy csak még nincs...
2018. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
21%
Egyszerűen van pl aki nem szereti a húst, én pl a cukkinit és a gombát utálom, mégse kapok szemrehányást hogy mééééééér dehát az jó, egyé vazzeg.
2018. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
100%

#39


Az a különbség a hús és a gomba fogyasztása között, hogy a gomba fogyasztása csak mintegy lehetőségként van jelen az ember életében, a húsfogyasztás viszont a cégek, az állam és a velük azonosuló társadalom által elvárt norma, és mint minden normaszegés esetében ez is kiváltja a kognitív disszonanciát a másik félben.

2018. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!