Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem akarok általánosítani...

Nem akarok általánosítani mert nyilván nem mindenkire igaz de a vegánoknak egy része eléggé lekezelő azokkal szemben akik húst esznek én nem úgy gondolkodnak ahogy ők lehet hogy ez fordítva is igaz de én a vegánoknál jobban érzem Szóval miért van ez?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Igen nyilván van egy réteg aki megkérdezi de ez fordítva is igaz

Van pár vegán ismerősöm és akárhányszor találkozunk mindig felhozzák a témát hiába nem akarom jön a lekezelő stílus meg a papolás ami engem kicsit sem érdekel

Mindenki azt eszi amit akar

2018. márc. 4. 14:41
 12/63 anonim ***** válasza:
64%

Ebbe a "mindenki azt eszik amit akar"ba azért bele lehet kötni.


Amúgy, nyilván sem a vegánoknak sem a húsevőknek nem kollektíven egymással van a bajuk, hanem egymás szélsőséges tagjaival, nem is tudom, hogy ezt miért nehéz felfogni.

2018. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:
Eddig egy ember tudott válaszolni az nem volt vegán de várom az értelmes vegán emberek véleményét is természetesen a kérdéssel kapcsolatban
2018. márc. 4. 14:49
 14/63 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok vegán, még vega sem, de valamilyen szinten elismerem a felsőbbrendűségüket.

Olyan szinten mérgező világban élünk, hogy teljesen mindegy, eszik e valaki a húst. Az emberek 90%-ának az étkezése katasztrofális, hiába eszik húsokat.

Én nagyon becsülöm és tisztelem azokat, akik kibírják mindenféle hústermék nélkül. Főleg, akik elvből teszik, és amúgy szerették régen a húst. Örökre lemondani a kolbászról, rántott husiról, szalonnáról, pörköltről... ehhez kb. emberfeletti akaraterő kell.

És ahogy ismerem őket, tudják pótolni a tápanyagokat, még egy vegánt sem láttam elszáradni és éhen halni. Az pedig megint csak értékelendő dolog, hogy ilyen kreatívan és finoman tudnak helyettesíteni minden húsfélét.

Én nagyon sajnálok minden állatot, de még nem tudtam lemondani a húsukról. De nagyon szeretném, ha egyszer sikerülne.

Globális szinten nagyon is hasznos lenne, ha minél többen lennének vegák, de legalábbis kevesebb húst zabálnak. Amilyen ütemben szaporodik az emberiség, és amennyi húst felzabálnak fejenként egy nap, CSODA, hogy még élnek a bolygón egyáltalán tehenek meg disznók meg csirkék. Hiába piszkálják meg a génjeiket, hiába tenyésztik őket ocsmány telepeken, nem fognak tudni olyan gyorsan szaporodni és nőni, mint amilyen ütemben az ember szaporodik és zabál.

Ráadásul nem is helyes őket csak ételnek tekinteni. Az ember megeszi őket, oké, de azért attól még érző élőlények, más céljuk is van az életben, nem csak hamburgerré válni.

Humánusabb körülmények között kéne ezt csinálni, sokkal nagyobb tisztelettel és hálával, és nem ilyen esztelenül.

A veganizmusnak azt a részét nem értettem viszont soha, hogy az otthoni, jól tartott, nem vágásra tartott tehenek tejét és tyúkok tojásait sem hajlandóak elfogyasztani, pedig abban semmi kegyetlenség nincs, hiszen a tyúk akkor is tojik, ha én nem akarom, és ha nincs kakasa, akkor az a tojás már csak evésre jó.

2018. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
97%

Azt hozzátenném azért, van több vegán ismerősöm is, de akkor ezek szerint én vagyok szerencsés, mert ők soha nem hozzák ezt fel vagy dörgölik mások orra alá. Ha én éppen azt magyarázom, hogy odaégett a rántott hús, akkor sem szólnak semmit. Soha nem akartak senkit megtéríteni, pláne nem ezen vitatkozni.

Inkább nekik szoktak nagy ritkán olyanok beszólni, akik szerint a vegánok hülyék és nevetségesek, de ezt is elrendezik annyival, hogy nem fognak ezen vitázni, ők így élnek és kész, ne foglalkozzon velük, akinek nem tetszik.

2018. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
73%

A "mindeni azt eszik amit akar" elvet vallók abba még nem gondoltak bele, hogy milyen környezetszennyező hatása van az állttartásnak?

Valamint abba, hogy az állattartásban használt antibiotikumok mennyire gyorsítják fel az emberre káros mikororganizmusok evolúcióját?


"Ja, persze nem élünk egy bolygón, így nem hatunk ki másokra, egyen mindenki amit akar, höhö"

2018. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
97%

Azt, hogy te személy szerint a vegánoknál miért érzed jobban azt nem tudom. Én sok vegán youtube-ost nézek, de egyik se tűnt lekezelőnek.

Bár két kategória van, aki azért lesz vegán, mert a teljes értékű növényi alapú táplálkozás milyen egészséges tud lenni, és képes megfordítani egy csomó betegséget, mint elhízás, kettes típusú diabétesz, ateroszklerózis. Röviden "egészség" vegán. Ő leszarja, tőle te kiskutyákat is kínozhatsz, nem biztos, hogy zavarni fogja.

A másik kategória az "etikus" vegán. Aki nem akar semmi szenvedést okozni az állatoknak, és az életmódjával minél kevésbé akar ártani a Földnek. Ők azért gondolhatják magukat jobbnak nálad, mert "emberségesebbek". Ők úgy érzik, mintha egy rabszolga tartó társadalomban, ők lennének az egyetlenek, akik felszólalnak a rabszolga tartás ellen.

Ez az "etikus" vegán, még azt is megkérdőjelezi, hogy az "egészség" vegán tényleg vegán-e, mert csak az étrendet követik és nem az "életmódot". Bármit is jelentsen ez, egyénenként változóak a meglátások.

2018. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:
#17 Köszönöm a választ
2018. márc. 4. 15:27
 19/63 anonim ***** válasza:
1%
Miért lenne a hús egészségtelenebb a zöldségeknél? A zöldségben például nem találsz teljes értékű fehérjét, míg a húsban igen.
2018. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
34%

Nem a mondanivalóval van probléma, hanem a stílusról.

Pont arról a stílusról amit a # 16.válaszadó kepvisel.

Az első válasza még elfogadható volt, az utolsó már kötekedő és lekezelő.

Az élő példa, kicsivel több mint 2 óra alatt bizonyította a kérdező tapasztalatát.

2018. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!