Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem akarok általánosítani...

Nem akarok általánosítani mert nyilván nem mindenkire igaz de a vegánoknak egy része eléggé lekezelő azokkal szemben akik húst esznek én nem úgy gondolkodnak ahogy ők lehet hogy ez fordítva is igaz de én a vegánoknál jobban érzem Szóval miért van ez?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
28%
Valaszolva a kerdesre. Azert vagyunk lekezeloek mert alsobbrendueknek tartjuk a husevoket. Pontosan azert amit fent irtam. Ugy tekintunk rajuk mint vademberekre vagy felemberekre.
2018. márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
A hús evésre lehet tekinteni egy ôsi ösztönként is ami úgy látszik a vegánokban nincs benne szóval ez a lenézés fordítva is lehetne de hát ez van köszönöm a válaszodat bár nem látom benne a logikát
2018. márc. 5. 05:42
 43/63 anonim ***** válasza:
53%
Pedig van benne logika. Mi képesek vagyunk felismerni hogy a szenvedés okozása felesleges tehát magasabb tudatállapotúak vagyunk, mint az átlag, aki szándékosan okoz kárt és fájdalmat.
2018. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:

Az élet ilyen el kell fogadni


Igen gyilkolunk de nem hiába élelemszerzés miatt mint már írtam szükségszerű


Az 5 éves unokahugom megérti

2018. márc. 5. 07:39
 45/63 anonim ***** válasza:
71%

"Az élet ilyen el kell fogadni "


Ez nem érv.


"Igen gyilkolunk de nem hiába élelemszerzés miatt mint már írtam szükségszerű"


Az élelemszerzés szükségszerű. Állatokat ölni élelemszerzés miatt szükségtelen. Nem bonyolult koncepció.

2018. márc. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
76%

Ez a kerdes eleg provokativ ugy erzem :D Lattal mar olyat, hogy egy csaladi ebeden ahol ott van 20-25 rokon, 80%-uk raugrik a husevore, hogy ne szorakozz mi az anyadat csinalsz, normalis vagy?


Mert en eddig csak forditva tapasztaltam. Foleg, hogy a vegan egy “kisebbseg” tagja tehat mindig o a “mas” a “kivulallo” ot tamadjak be a 110 kilos 165 centis sziv es cukorbeteg “atlag magyar” es mondja neki, hogy egyel csirkeporkoltet mert nem lesz erod “hahaha”. De minden tamadott kisebbseg probal valahogy vedekezni szoval az, hogy egy idoutan felbosszantjak magukat a veganok egyaltalan nem csoda. Ez a kerdes is egy jo kis provokacio :)

2018. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

"Állatokat ölni élelemszerzés miatt szükségtelen."


De mivel az állati hús és termék szükséges a szervezetnek hiába tagadod így szükségszerű megölni logikus



De te nagyon el vagy tevedve nem eszem meg a saját rokonomat mivel nem eszem meg a saját fajomat ezen mit nem lehet érteni?

Természetes dolog húst enni


Nem akartam hogy ebbe az irányba menjen el a dolog mert mastvallunk felesleges veszekedni

2018. márc. 5. 09:19
 48/63 anonim ***** válasza:
72%

“De mivel az állati hús és termék szükséges a szervezetnek hiába tagadod így szükségszerű megölni logikus“


Ezert neznek le nehany embert. Te talan nem nezed le a laposfold hivoket? Na ugye.

2018. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
67%

Nekem teljesen okés érv, hogy valaki nem tudna hús nélkül élni, mert ehhez szokott hozzá, és olyan mintha arra kérnéd, hogy ne igyon vizet. De nem igaz, hogy szükségünk van rá.


A legnagyobb táplálkozással foglalkozó szervezet Academy of Nutrition and Dietetics (100 000 világszerte elismert táplálkozás szakértő a tagja): "Ezek az étrendek (vegetáriánus és vegán) bármely életszakaszában (beleértve csecsemőt, szoptató anyát és idős embert) lévő embernek megfelelőek(sportolóknak is)."


Orvosi szempontból nem szorulunk rá a húsevésre. Sőőőt Dr. Kim William az amerikai kardiológiai társaság elnöke (American College of Cardiology) vegán, és mindenkinek a teljes ételekből álló növényi táplálkozást ajánlja, mint a szívbetegség megelőzésének a módját.


Gazdasági szempontból meg: egy marha eszik kb. napi 40 kg szárazanyagot és iszik 50 l vizet. Kb egy évesen szokták levágni őket, az durva becsléssel 14 tonna megtermelt növény és 180 hektoliter víz. Ennyi növény mehetne lakossági felhasználásra, ha közvetlenül nekik termelnék, illetve ennyi ivóvizet megspórolnánk. Cserébe a marha vágósúlya 1 tonna körül mozog.


És ha azt kérdeznéd mivel trágyáznánk a növényeket, ha nem lennének marhák, a marha növényt eszik és azt átalakítja trágyává. A növényeket, komposztálással is át lehet alakítani táptalajjá, szóval ehhez felesleges tehenet tartani.

2018. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
38%

Én kipróbáltam a vegánságot. Nekem hullani kezdett a hajam és töredezett a körmöm, más jelek is voltak.

Voltam kivizsgáláson, ételintolerancia teszten, a lényeg, hogy nekem ez a dolog nem való fizikailag, akármennyit olthattok. Amúgy az egyik jó barátnőm vegán, és nem próbál téríteni, viszont volt olyan lakótársam, aki ordítani kezdett velem egy konzerv hal miatt.

Konkrétan titokban kellett ennem. Na azért ez már durva.

2018. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!