Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem akarok általánosítani...

Nem akarok általánosítani mert nyilván nem mindenkire igaz de a vegánoknak egy része eléggé lekezelő azokkal szemben akik húst esznek én nem úgy gondolkodnak ahogy ők lehet hogy ez fordítva is igaz de én a vegánoknál jobban érzem Szóval miért van ez?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
53%
Pedig egyetértek jó pár dologgal, a ruhaneműmre is odafigyelek, a csomagolt élelmiszereket is próbálom kerülni, ha lehet, kevesebb vegyszer, stb., de úgy látszik önhibámon kívül vadembernek számítok...
2018. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
49%
Tehat a tej/sajt/hamburger johet de a zoldsegektol kivagy? Nem valo neked fizikailag ugye? Megmondta a doktorno es kesz.
2018. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:

Lekezelő és fensőséges hangnem nem kellett volna mást várnom


Ugyan olyan fontos a tej tojás mint a zöldség gyümölcs rengeteg pozitív hatása van a szervezetre remélem nem kell ecsetelnem

2018. márc. 5. 10:55
 54/63 anonim ***** válasza:
100%

"De mivel az állati hús és termék szükséges a szervezetnek hiába tagadod így szükségszerű megölni logikus"


Az hogy mire van szüksége a szervezetnek biológiai tény nem személyes vélemény.

A táplálkozástudomány szakemberei között teljes az egyetértés ebben a témában: nincs olyan vitamin/ásványi anyag, ami elengedhetetlen a szervezet számára és csak állati termékből szerezhető be.


"De te nagyon el vagy tevedve nem eszem meg a saját rokonomat mivel nem eszem meg a saját fajomat ezen mit nem lehet érteni? "


Az én kommentem csak a #45 szóval nem akarok más nevében nyilatkozni.Én véleményem:

Az hogy tetszőleges morális határvonalat húzol fajok közé még nem magyarázat arra, hogy miért etikus más fajokat olyan elbánásban részesíteni, amit saját fajoddal szemben etikátlannak tartanál.

A fajizmus ugyanolyan gyenge érv, mint a rasszizmus vagy bármilyen más tetszőleges tulajdonságok/különbségek miatti diszkrimináció. Logikai következetesség nélküli kettős mérce.


"Természetes dolog húst enni "


Az hogy valami természetes még semmit nem mond arról, hogy jó vagy rossz. Hiszen nyilván rengeteg dolog van, ami bár természetes, de vagy jó, vagy nem.

Ha egy nemi erőszakoló azzal érvelne, hogy "de hát természetes dolog erőszakolni!" nyilván te sem fogadnád el ezt az érvelést.


"Nem akartam hogy ebbe az irányba menjen el a dolog mert mastvallunk felesleges veszekedni"


Nem tudom mire számítottál...

A veganizmus egy etikai álláspont, nem valamiféle " te azt eszel én meg ezt" típusú semmitmondó blőd divathóbort.

Aki ilyen gyenge érveket hoz fel állatok szükségtelen lemészárlására mint "húst enni természetes" meg "az élet ilyen el kell fogadni" az ne csodálkozzon, ha logikailag megsemmisítik.

Tanuld meg észérvekkel védeni a nézeteid.

2018. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, szerintem már a kérdésedre megkaptad a választ. Egyes vegánok nagyon nagyon szeretnek minden állatot és elítélik azokat, akik bármilyen módon szándékosan ártanak nekik, ezért nekik bűnöző vagy. Ez egy szélsőség. A másik csoport, akiket folyamatosan cseszegetnek a rokonok és munkatársak, és traktálják őket kéretlen áll-tudományos orvosi tanácsokkal és evolúciós disszertációkkal MINDEN NAP. Komolyan még ha csak vegetáriánus az ember, akkor is az élete része, hogy újra és újra azt hallja, hogy nem lesz proteinje, hiánybetegsége lesz, ki fog hullani a haja, nem fog nőni a körme, az embernek gumós zápfogazata van, nem redős, meg hogy ki az aki nem lenne képes hús nélkül élni (csak azt nem tudom, hogy ki az akit ez érdekel, és se jelentem be senkinek, hogy nem tudnék zab és bab nélkül élni). Majdnem 10 éve nem eszek húst és azóta ezt hallgatom. És mindenki ezt tapasztalja, aki nem eszik húst. Persze, hogy a gyengébb ingerküszöbű emberekben ez frusztrációt kelt.

És nem mondom, hogy mindenki rosszindulatú. Van aki komolyan, őszintén aggódik. Viszont a többség bizonyítási kényszerben szenved.

A kopaszodó, túlsúlyos rokom, nekem a sportos alkatú dús-hajú fiatalembernek bizonygatja, hogy egyek pörköltet, hogy olyan egészséges legyek, mint ő, és hogy ne hulljon ki a hajam.

Én türelmes vagyok embertársaimmal szemben, de már tényleg nagyon unom. Nem tudnak újat mondani, és nem szeretem ezt a fajta figyelmet. Csak szeretném nyugodtan enni a kajámat, egyáltalán nem érdekesebb, amit én eszek, mint amit mások.

A vegánoknak be kéne látniuk, hogy a hús fogyasztók nem gyilkolás nélkül nem tudnának élni, hanem egy élelmiszer nélkül.

A hús fogyasztóknak meg egyszerűen békén kéne hagyniuk a vegánokat, vagy csak akkor kérdezni tőlük, ha tényleg érdekel a válasz. És akkor megvitatni a húsevés előnyeit és hátrányait, ha tényleg partner ebben a személy, és nem csak egy rohadt rántott karfiolt akar megenni szegény, békességben.


Lehet bedobni még ezer új témát, de az alap kérdés túl let már tárgyalva. Ha nagyon vitatkozni akarsz még arról, hogy lehet-e hús nélkül élni, meg egészséges-e a tej, akkor felajánlom, hogy ha rám írsz privátban megadom a facebook elérhetőségem, és egyezgethetünk, hogy ki mikor ér rá hogy megvitassuk a dolgokat. Sőőőőt, van egy youtube csatorám (1500 feliratkozó), akár abban is benne lennék, hogy skype-on tartunk egy vitát, és az fel lenne véve (akár névvel, akár név nélkül). Nálam nem hiszem, hogy sok ember, jobban utána van járva a témának, és kevesen tudnának tudományos kutatásokat kikeresni, hogy igazolják a mondanivalójukat.

2018. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

#55 igen teljesen egyetértek


Olvastak pár cikket és azt hiszik hogy már mindent tudnak a


Nagyon ellenségesek mindenkivel és felesleges hozzájuk szólni is


És az a baj hogy ezek miatt ítélik el az összes vegán embert pedig nem mindegyik ilyen

választ kaptam a kérdésmre csak felsőbbrendűenk tekintik magukat


Ennyi

2018. márc. 5. 11:52
 57/63 anonim ***** válasza:
24%
Nincs szukseg elmes beszolasra 😄 mar az elejen megmondtam hogy ez lesz. Te vagy ra az tokeletes pelda 😊
2018. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
46%
Latom az ironiat nem sikerult evek alatt se megertened. Khmm kmm.. fejlodeskeptelen 😂
2018. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:
#59 hagyd rá látod hogy nem érti
2018. márc. 6. 05:32
 60/63 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, érdemes visszaolvasnod az utóbbi pár válaszod, döbbenetesen lekezelő voltál egyesekkel.


Felesleges azt bizonygatnod, hogy állati termékek nélkül nem lehet élni, mert lehet. De azt hiszem nem erről szólt a kérdésed.


Az ember általában lekezelő, ha olyannal találkozik, aki "más". Akár ha a kutyásokat, macskásokat vetjük össze, de ha a feketét a fehérrel, pár évvel ezelőtt a férfit a nővel. Ez nincs másképp a a vegán/vegetáriánus vs. mindenevő/húsevő vitában sem. Esetleg ehhez annyit fűznék hozzá, hogy ne várjatok el tiszteletet, ha ti nem tisztelitek a másik embert.


Elhiszem, hogy zavarnak a vegánok, egyszerűen zárd ki azkat az embereket az életedből, akik lekezelőek veled.

2018. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!